Peníze jsou jak na co - hádka s přítelem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:07
Peníze jsou jak na co - hádka s přítelem

Prosím o zachování anonymity. Děkuji.
Zajímalo by mě, jak by jste reagovaly vy v této situaci? Můj přítel je vcelku rozhazovačný člověk, tedy ovšem, jak v čem. Dostali jsme se do situace, kdy zrovna na rozhazování moc není, tak šetříme, situace není nijak růžová, ale ani ne kritická. Nicméně já škudlím peníze na jídle, kosmetice, na plenách pro naše dítě, on říká, že taky šetří. Ale zjistila jsem, že je schopný si vybrat pětikilo jako kapesný - jen pro sebe, doma má vše nakoupené, navařeno. A pak zjistím, že po 2 dnech pětikilo není. Jen minulý měsíc měl své kapesné asi okolo 4 tisíc a já fakt nechápu, co s tím dělá. Nekupuje za to nic domů. Když chci jet já někam na výlet, má kecy, že vše něco stojí, chci jít jednou za uherák na večeři, tváří se jak bůh pomsty a nad jídelním lístkem kroutí hlavou, že je to tak drahé. Poslední dobou jen lítám po akcích v supermarketu, nikam nechodím, teď už jak dlouho odkládám nákup bot na zimu, aby naše situace byla lepší a pak jdu do kolen, když zjistím, že on má pro svou vlastní spotřebu tolik. Chtěla jsem jet do ZOO, prý je drahé vstupné. Přítel má ještě z předcházejícího manželství dceru, která si usmyslela dárek na Vánoce za asi 2.500,– a to ji prý pořídí.
Dnes jsem už nevydržela a dala mu to hodně sežrat, že já jak idiot šetřím fakt na všem, i na sobě, to především, odkládám nákup bot, kadeřníka, kupuju si ty nejlevnější sprchové gely, kosmetiku. A když chci s ním něco podniknout, odpověď je, že je to drahé. Naposledy jsem navrhla kino, už to ani nekomentoval. Ale to, že on utratí na svém kapesném okolo 4000,– za měsíc, kdy z toho nekupuje nic domů, ani benzín do auta, to je jedno. Hodně kouří, opravdu dost a myslím, že skoro vše padne na to :( A teď ještě přišel s tím drahým dárkem pro dceru. Vylítla jsem, řekla mu, že teda buď peníze budou na vše, nebo na nic a že je dost nespravedlivý. Byla jsem vcelku ostrá a on je uražený.
Myslíte, že jsem v právu? Pravda je, já jsem na mateřské, on ty peníze vydělává, ale ne tolik, aby si mohl dovolit tolik utrácet :/

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Reakce:
Livlin
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 14.11.14 16:12

Má jinak poskládané priority než ty. Což se projevilo teď v době vašeho šetření.
A když píšeš, jestli si myslíme, že jsi v právu? Tak podle mě ano :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:14

Hele, já jsem na tom byla podobně. Akorát že jsem zjistila, že já sice hledám v akcích, škudlím apod. a on utratí 14tisíc (jo, je v tom nějaké jídlo, takže pro všechny, ale vím co domů donese a prostě tolik za to dát nemůže). Dodnes nevím za co a on mi na to jen řekl že za jídlo a dál se bavit nechtěl. Takže asi za jídlo pro sebe a nějaké další věci pro sebe, včetně cigaret, časopisů apod.
Ono když ty si kupuješ kosmetiku, boty apod. tak on taky ne? Nicméně 4tis jen jako kapesné je fakt hodně. A taky že sabotuje společné akce je zvláštní.
Myslím že v právu jsi. Ale stejně je potřeba si sednout a vyřešit hospodaření, určit kolik na co potřebujete a rozdělit si i kapesné.
 K.

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 14.11.14 16:15

Takové bych nejraději uškrtila :pocitac: jako pokud mu nedomluvíš, tak s tím asi nic udělat nepůjde. Leda to dát na soud s tím, že ve společné domácnosti mas právo na stejnou úroveň. To jde ale asi jen v manželství :think: měla jsem doma taky něco podobného, penízky lítaly za drinky a taxíky pro slečinky… Donchuán dostal kartáč a je klid :lol: ale taky jsem pěnila jak vzteklý pes…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:17
@Anonymní píše:
Hele, já jsem na tom byla podobně. Akorát že jsem zjistila, že já sice hledám v akcích, škudlím apod. a on utratí 14tisíc (jo, je v tom nějaké jídlo, takže pro všechny, ale vím co domů donese a prostě tolik za to dát nemůže). Dodnes nevím za co a on mi na to jen řekl že za jídlo a dál se bavit nechtěl. Takže asi za jídlo pro sebe a nějaké další věci pro sebe, včetně cigaret, časopisů apod.
Ono když ty si kupuješ kosmetiku, boty apod. tak on taky ne? Nicméně 4tis jen jako kapesné je fakt hodně. A taky že sabotuje společné akce je zvláštní.
Myslím že v právu jsi. Ale stejně je potřeba si sednout a vyřešit hospodaření, určit kolik na co potřebujete a rozdělit si i kapesné.
K.

Je smůla, že on absolutně neumí hospodařit. On musí poplatit telefon, pak platbu za eletriku a plyn. Máme to bokem akorát a on dne sna mě : Tak si to vem a běž si pro boty..a já mu říkám : A kdo zaplatí poplatky? Takže tak. On utrácí bez rozmyslu. Ale jen pro sebe. :nevim: Zakladatelka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:19

@tinkerbelll Je pravda, že na pivo nikam nechodí, kdyžtak si to koupí domů, ale ty cigára, to je fakt moc. Klidně myslím, že jen 3000 za to padnou, už jsem mu to říkala a on na to, že má psychicky náročnou práci a že tam prostě kouří :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:20
@Anonymní píše:
Je smůla, že on absolutně neumí hospodařit. On musí poplatit telefon, pak platbu za eletriku a plyn. Máme to bokem akorát a on dne sna mě : Tak si to vem a běž si pro boty..a já mu říkám : A kdo zaplatí poplatky? Takže tak. On utrácí bez rozmyslu. Ale jen pro sebe. :nevim: Zakladatelka.

no, tak to je oříšek. Trochu finanční gramotnosti by to chtělo.
Taky jsem zažila loni dobrej šok. Měli jsme dluh u rodiny, a přišla jsem na to až za 3 měsíce, že neplatí co má. Prostě před vánoci utratil všechno na účtě a nikdy jsem nezjistila za co.
 K.

Sany80s
Kelišová 6977 příspěvků 14.11.14 16:20

V morálním právu jsi.
Ovšem jako nesezdaní nemáte sjm, takže z právního hlediska :nevim: v právu nejsi.

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 14.11.14 16:23
@Anonymní píše:
@tinkerbelll Je pravda, že na pivo nikam nechodí, kdyžtak si to koupí domů, ale ty cigára, to je fakt moc. Klidně myslím, že jen 3000 za to padnou, už jsem mu to říkala a on na to, že má psychicky náročnou práci a že tam prostě kouří :nevim:

Můj taky kouřil jak prokoplé kamna, minimálně krabičku denně (a to má defibrilátor :roll:), ale koupil si tu elektronickou a už mu vydrží krabička i na tři dny. Taky pindal, že je to hnusné, ale zvykl si. Tvůj by si ji nekoupil??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:24

@tinkerbelll To nevím, zkusím to nadhodit.

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 14.11.14 16:25
@Anonymní píše:

Musíte si promluvit no, my Ti tady můžem tisíckrát radit, co máš dělat, když nevíme, jak se zachová. :nevim: Čtyřka je dost a podle mě to jen neprokouří. Zkus nenakoupit a ukázat mu prázdnou lednici třeba. :mrgreen: Že prostě neni. To, že škudlíš jak deb.il je Tvoje dobrá vůle, spousta lidí to ani neumí že jo.

Blekota
Závislačka 2874 příspěvků 14.11.14 16:32

Možná ty peníze strká do svého prvního dítěte a jeho matky. To tě třeba nenapadlo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:39

@Blekota Ano, napadlo. Že si to ulívá bokem. Prý ne. Ale taky jsme se na to zeptala.

tinkerbelll
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 14.11.14 16:39
@Blekota píše:
Možná ty peníze strká do svého prvního dítěte a jeho matky. To tě třeba nenapadlo?

A co by měl co strkat prachy do své ex?? To bych teda vylítla :cert:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 16:40

@tinkerbelll Ta jeho dcera chce taky drahé dárky, když jeli na pouť, nechal tam za ni 1000,– - tam vždy peníze nějak jsou :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >