Peníze od státu na koupi pc - matka samoživitelka

Anonymní
16.9.20 22:53

Peníze od státu na koupi pc - matka samoziviživitelka

Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu.. Prosím bez urážek. Děkuji.
Jsem matka samoživitelka dvou dětí. 11 a 3 roky. Ze všech stran se hrnou informace o opětovném zavírání škol. Bohužel nemám finance na nový notebook. Jsem ještě na RP + pobiram příspěvek na bydlení. Nabízí stát nějakou pomoc?
Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
16.9.20 22:55

Omlouvám se za chybu v nadpisu.
Nejde opravit :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
4974
16.9.20 22:58

Dneska o tom bylo něco ve zprávách myslím na Nově, ale mela jsem to spíš jak kulisu tak nevím výsledek. A tatínek by se nemohl placnout přes kapsu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13518
16.9.20 23:01

Já myslím, že to úplně nevyřešili.
Slyšela jsem něco o zapůjčování. Ale i o příspěvku. Ale kdo ví jak velkém…
Bude to pak nejspíš hurá akce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9157
16.9.20 23:10

Zkus se zeptat ve škole. zrovna dneska jsme měli třídní schůzky a přišla řeč i na to, že škola dostala peníze na zakoupení nějakých počítačů nebo notebooků k zapůjčení pro sociálně slabé rodiny. podrobněji se to nerozebíralo, mám pocit, že ještě nemají tak úplně nastavená pravidla, ale pokud se tě ten problém týká, tak bych se na tvém místě určitě prvořadě obrátila na školu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10711
16.9.20 23:18

Zachytila jsem to v médiích před pár dny a základ byl, že peníze jdou školám. A pak bude na nich, jak využijí tu zakoupenou techniku k tomu, aby se sociálně handicapované děti mohly učit. Asi to bude na každé škole. Počítám, že ředitel bude muset nějak ohlídat, aby mu zapůjčený noťas rodinka neodnesla do frcu… takže si umím představit, že třeba ty děti budou docházet do školy (a budou ve třídě s rozestupy), aby si splnily úkoly. Ale opravdu to bude IMHO řešit škola.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2663
16.9.20 23:26

U nas maji male notase a tem sociálně slabším, je budou zapujcovat pro online výuku… a nikdo z rodiny, kamaradu atd by vam nepujcil? Nemaji nejaky stary?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
16.9.20 23:34

Je to grant pro školy, školy to mají půjčovat, proti podpisu a tak. Takže jak říkají nade mnou, zeptej se ve škole, jestli se toho účastní. Uvolnilo se dost peněz, aby školy mohly fungovat distančně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6686
16.9.20 23:51

Pokud to nastane budou se půjčovat. Peníze dostanou školy, ne rodiče. A spíš to vidím na tablet, to se člověk vleze do tisícovky s cenou a má to kameru a dostatečně velký displej. PC je zbytečně velký a fakt to není pro distanční výuku nutnost.

Ten příspěvek si sem psala na chytrém telefonu s přístupem na internet. Takže možnost připojit se na online výuku máte (telefon taky stačí) :nevim: jsou rodiny co nemají ani to. Případně rodiče chodí do práce a nemůžou dítěti poskytnou svůj telefon, to se tě taky netýká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
17.9.20 00:34

@Aletheia má to být i na vypracování úkolů, na to mobil ani tablet opravdu nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6686
17.9.20 00:45

@Altavista Vypracování úkolů? Však to se dělá do pracovního sešit, sešitu apod. :nevim:
Hlavně u některých škol je přece nereálně aby škola nakupila 15 notebooků do každé třídy (v určitých lokalitách je sociálně slabá celá třída), to je minimálně 45 notebooků jenom pro jeden ročník 8o (takže cca 400 notebooků pro jednu školu která ani není plná sociálně slabých dětí). Neodvedu si to reálně představit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1377
17.9.20 01:29

@Aletheia také jsme výuku zvládli jen na mobilním telefonu a to se mi během dopoledne připojovali obě děti, pokud by nastal nějaký problém, že by třeba nešel otevřít nějaký soubor, tak vše se dalo řešit s ucitelkou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1377
17.9.20 01:33

@Altavista a jak je možné, že moje děti na mobilu ty 3 měsíce úplně vpohode pracovali a že nás učitelky nešetřili, díky tomu nemají zameškane žádné učivo, vše se stihlo probrat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1829
17.9.20 05:01

@Majinka7
Protože ty máš šikovné děti. Ale některé děti mají rodiče, kteří vynaloží spoustu energie na to, jak by si vylepšili domácí rozpočet na úkor ostatních. Z čehož je mi šoufl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5781
17.9.20 05:20

Na začátku školního roku jsme všichni rodiče vyplňovali papír, zda máme nebo nemáme doma potřebnou techniku pro případnou online výuku. Škola pak asi bude zapůjčovat těm, kdo nemají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama