Peníze od státu v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 11:14
Peníze od státu v těhotenství

Dobrý den je mi 25let. jsem momentálně 25tt(první těhotenství) a ještě nikdy jsem nepracovala pouze nárazové brigády (většinou vždy neofiko) zdravotní si platím a na ÚP jsem nebyla a nejsem vedena. Ted mi ale začali komplikace včetně preeklampsie atd a ja bych již potřebovala zustat doma. Narovinu řeknu že nikoho nemám přítel se na me vyprdnul a mam jen maminku která mi samozřejmě pomáhá co může ma otázka tedy zní… Když se přihlásím na ÚP ještě před poroden mam nárok na nějakou korunu?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
pujda
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 11:22

To chce odvahu se tady zeptat, za to tě tu ženské sežerou. Abys měla na něco nárok, musíš pracovat minimálně nějakých 250 dní před nástupem na mateřskou, pokud vím. Takhle dostaneš rodičák, ale až po porodu.

Michaela02993
Závislačka 4545 příspěvků 24.07.19 11:22

Nárok bys mít měla minimálně na hmotnou nouzi, možná i na jiné dávky ale to už záleží jestli bydlíš sama nebo s maminkou atd…

pujda
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 11:24

Jinak na nějaké příspěvky v nouzi, na bydlení a podobně nejspíš nárok mít budeš ale to se musíš jít zeptat na sociálku.

Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 24.07.19 11:26

Až porodíš dostaneš rodičovský příspěvek a porodné. a nevím jak to máš si třeba skusit zažádat o tu hmotnou nouzy? :nevim:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 24.07.19 11:30

Tak pokud nemate ofiko prijem, tak dostanete porodne a pak rodicovsky prispevek. To jsou penize primo spojene s tehotenstvim. Zbytek si musite zjistit sama na uradech na co mate narok.

Jinak poznamka mimo. Pokud mate jen brigady a platite si jen zdravotni, tak se vam nepocitaji odpracovane roky na duchod. Tak abyste pak nezaplakala, az vam zadnej nebudou chtit jednou dat.

MP Krista
Zasloužilá kecalka 957 příspěvků 24.07.19 11:34

To je tedy pr.. jako vrata! Bude vás maminka moci finančně podporovat? Nevzdávejte se alimentu, mate na něco nárok od otce dítěte už teď. Každá koruna dobra. Držte se!!!

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 24.07.19 11:37

Tak predevsim mas narok na alimenty, rodicak, pripadne nejaka davka, ktera ti ale moc trn z paty nevytrhne. Res to na UP. A tusim ze rodicak budes cerpat uz od toho cca 8 mesice kdy maminy zacinaji cerpat materskou, takze ne az po porodu, ale nejsem si jista. A nez se dopracujes k rodicaku, tak asi fakt jen hmotla a pomoc od otce ditete.

pujda
Kecalka 277 příspěvků 1 inzerát 24.07.19 11:52

@Mysticlipstick Rodičák je až po porodu

kolibrik1
Stálice 95 příspěvků 24.07.19 11:54
@Anonymní píše:
Dobrý den je mi 25let. jsem momentálně 25tt(první těhotenství) a ještě nikdy jsem nepracovala pouze nárazové brigády (většinou vždy neofiko) zdravotní si platím a na ÚP jsem nebyla a nejsem vedena. Ted mi ale začali komplikace včetně preeklampsie atd a ja bych již potřebovala zustat doma. Narovinu řeknu že nikoho nemám přítel se na me vyprdnul a mam jen maminku která mi samozřejmě pomáhá co může ma otázka tedy zní… Když se přihlásím na ÚP ještě před poroden mam nárok na nějakou korunu?

Studovala jsi VŠ? Nebo teda nechápu, co jsi dělala do 25?

luccifera
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 24.07.19 11:58

@kolibrik1 vs na skutecnosti nic nemeni…

vokishka
Neúnavná pisatelka 15362 příspěvků 24.07.19 12:04
@luccifera píše:
@kolibrik1 vs na skutecnosti nic nemeni…

Nemění. Ale bylo by to vysvětlení, proč nepracovala. Pokud do školy nechodila, tak je svého štěstí strůjcem.

g.sandova
Kelišová 5989 příspěvků 24.07.19 12:04

Vs nic nemění, ale vysvětluje to, proč nepracovala. Pokud od maturity dělá na černo, je to prostě nezodpovedne.

Zakladatelko, pokud bydlíš s mámou, hmotná nouze se bude zajímat o příjem matky. Taky se můžou zajímat, jak a hlavně z čeho jsi žila do této doby a z čeho platíš zdravotní pojištění, tedy jestli nemáš příjem na černo.
Nejdřív zkus příspěvek na bydlení.

Pokud děláš dlouhodobě na černo, jseš neskutečný trdlo. Ať se stará také tatínek dítěte!
Pokud jsi studovala, mazej se zrevidovat na UP a potom si tam zajdi na SSP a zkuste zažádat o příspěvek na bydlení

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.07.19 12:07

@kolibrik1 po škole jsem pracovala 3 roky v řecku v restauraci a pak rok jako pokojská na Kypru a pak tady ol brigád pro známého.. Prostě čas letí no..Malou jsem neplanovala jinak bych to vedla samozřejmě jinak.

Kajka9
Kelišová 5497 příspěvků 24.07.19 12:32
@Anonymní píše:

tak z UP ais nic ale možná ze socialky nějakou hmotnou nouzi nebo na bydlení ale vyplácí se to nějak zpětně ne že by si hned něco dostala..zajdi na sociálku oni ti pradí na co máš nárok

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama