Peníze od syna na domácnost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  30.04.18 11:31
Peníze od syna na domácnost

Ahoj holky, potřebovala bych radu, o kolik si říct peněz na domácnost. Syn teď dělá státnice a po nich nastupuje do první práce. Bude vydělávat 18-19 čistého. Naše platy s manželem jsou o pár tisíc více než plat od syna. Ještě máme mladšího, který chodí na základku. Náklady na dům asi 6 000 měsíčně. Já bych si představovala tak 3-4 tisíce, manžel říká, že je to málo, že by byl alespoň pro 5 tisíc, ať si taky už trochu dopřejeme i my. Jak to máte prosím u vás? Děkuji za odpovědi a prosím o anonym - finance

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Reakce:

lucenka
Vesmírná mluvilka 30655 příspěvků 30.04.18 11:33

Chtěla bych tak ty 4 tisíce, víc ne. Ale s tím, že bude pomáhat v domácnosti.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 30.04.18 11:37

A jak to bude se stravou? Bude v tom směru syn více-méně samostatný anebo ne? :think:

debra.morgan
Závislačka 2735 příspěvků 30.04.18 11:37

Před 4 rokama dával manžel na bydlení cca 3 tisíce ze stejného platu jako bude mít tvůj syn.

Taciras
Extra třída :D 10628 příspěvků 30.04.18 11:37

Buď bych si řekla výrazně méně (jen za služby, co za něj platíte, ne nájem, takže tak 1500), než píšeš, přeci jen je to dítě a jde asi hlavně o to, aby si zvykl, že za bydlení, služby se platí. Nebo jako druhou možnost bych zvolila vyšší částku, třeba jak píše tvůj manžel, ale tu bych si nenechávala, ale odkládala ji na extra účet a až se syn rozhodne pro vlastní bydlení, naspořené peníze by měl do začátku. Potřebovat to bude. Kterou variantu zvolit, to by záleželo na tom, jaký je, zda spořivý a ukládal by si sám, tak klidně tu první. Pokud by všechno utratil za zábavu, tak bych zvolila druhou variantu.

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 30.04.18 11:37

Já bych si asi od syna platit nenechala. Buď bych ho vyprovodila do vlastního, nebo ho prostě nechala, aby se v klidu vzpamatoval a naučil se s výplatou hospodařit. Aspoň po zkušební dobu v práci. Ale jestli na tom trváte, tak max ty čtyři. Pět už se mi zdá fakt jako vyšroubovaný.

novakova.t
Závislačka 2964 příspěvků 30.04.18 11:38

At si taky doprejete vy je hezké…ale zdimat syna co vylezl ze školy do „posledni kačky“ nevim. Chtěla bych náklady mate 6tis… Plus jidlo a atd vydel si to třema a tu část bych po něm chtěla… A samozrejme aby doma pomahal

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 30.04.18 11:38

Naklady 6tis a manzel by po nem chtel 5?

Zalezi jestli po nem chces i za jidlo a tak… ale ja sama bych proste vzala realne naklady a at proste plati 1/4.

novakova.t
Závislačka 2964 příspěvků 30.04.18 11:40
@Vickee píše:
Naklady 6tis a manzel by po nem chtel 5?Zalezi jestli po nem chces i za jidlo a tak… ale ja sama bych proste vzala realne naklady a at proste plati 1/4.

Přesně…bydlite skoro zadarmo…prijde mi to taky hodně…

Anonymní  30.04.18 11:41
@entropy píše:
A jak to bude se stravou? Bude v tom směru syn více-méně samostatný anebo ne? :think:

Jasně, i se stravou, má u nás plný servis. Potraviny nenakupuje vůbec a pomáhá tak 1 týdně (buď vysaje, nebo pomyje), jinak vše dělám já

arinecka
Závislačka 4403 příspěvků 30.04.18 11:42

Tak řekni synovi částku, co v ní bude zahrnuto atd a je to :nevim:

Anonymní  30.04.18 11:43
@Vickee píše:
Naklady 6tis a manzel by po nem chtel 5?Zalezi jestli po nem chces i za jidlo a tak… ale ja sama bych proste vzala realne naklady a at proste plati 1/4.

Ale to jsou náklady na bydlení, za jídlo a drogerii dáme cca 14-16 tisíc měsíčně

Lekninka91
Extra třída :D 10043 příspěvků 30.04.18 11:44

Za mě tak dva, maximálně tři tisíce.

Medisek
Ukecaná baba ;) 1294 příspěvků 30.04.18 11:45
@Anonymní píše:
Jasně, i se stravou, má u nás plný servis. Potraviny nenakupuje vůbec a pomáhá tak 1 týdně (buď vysaje, nebo pomyje), jinak vše dělám já

Pokud to má se stravou tak bych klidně těch 5 000,– chtěla.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 30.04.18 11:45
@Anonymní píše:
Ale to jsou náklady na bydlení, za jídlo a drogerii dáme cca 14-16 tisíc měsíčně

Vzdyt rikam. Realne naklady rozdelit 4 a at si plati svuj podil. Kdyz se mu to nebude libit, muze jit bydlet jinam. Stejne tak bych po nem chtela realnou 1/4 obstaravani domacnosti.

Nejsem zastancem toho, aby vydelavajici deti bydleli u rodicu, pokud maji normalni HPP a jsou dostudovani.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

VÍME PRVNÍ: David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Je to kluk, nebo holka?

David Švehlík se stal trojnásobným otcem. Jeho manželka Vendula mu v úterý... číst dále >

Pouze pro plnoleté! Junckerovu líbačku se Zemanem by ocenil i Brežněv

Videa zpitého předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera v průběhu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama