Peníze za nemocenskou

13.11.19 12:21

Peníze za nemocenskou

Chci se zeptat, jsem poprvé na nemocenské, byla jsem na nemocenské týden, šla jsem do práce na 3 dny a šla jsem na nemocenskou znova a už zůstanu na nemocenské, než budu mít mateřskou. Každý dnem mi má přijít výplata, prijdou za ten týden nemocenské peníze rovnou s výplatou nebo to chodí zvlášť? Ze začátku to nějak platí zaměstnavatel a až poté pojišťovna nebo se pletu? Všechny papíry jsem v práci odevzadala a zůstal mi jenom ten žlutý, bude se muset něco odevzdavat ještě nebo by to mělo být takhle v pořádku? Nikdy jsem na nemocenské nebyla, tak se v tom nevyznám, děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7514
13.11.19 12:27

@Evča 20 Prvních 14dní platí zaměstnavatel, pak sociálka. Ten žlutý díl ti slouží na záznam, když jdeš na kontrolu a asi tam máš i zapsané vycházky. Peníze neví, jestli přijdou dohromady, ale pokud jsi nemoc přerušila a pak znovu nastoupila na neschopenku, tak to bude asi zvláštˇ. Jistě to ale nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
13.11.19 12:34

Na konci měsíce si k doktorce zajdes pro lístek na peníze, kterej dáš do práce. Je to potvrzení o pokračování neschopenky, budeš pro to chodit každej měsíc až do ukončení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
13.11.19 12:38

Tím, že jsi neschopenku přerušila, tak ti vznikla nová pracovní neschopnost, kde se znovu počítá těch 14 dní. Prvních 14 dní platí zaměstnavatel, tak Ti to přijde rovnou s výplatou.
Vždy ke konci měsíce si Tě doktor pozve na kontrolu a dá Ti potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti k posledním dni měsíce (tzv. lístek na peníze). Ten budeš odevzdávat každý měsíc zaměstnavateli, který jej posílá na sociálku. Sociálka pak má na vyplacení max. 30 dnů, ale většinou to stihne do 14-ti dnů. Mě chodily peníze kolem 20. v měsíci, záleží taky, kdy to tam mzdová účetní pošle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 16:45

Holky jsem na neschopence, na začátku jsem dostala papír na peníze a prý po 14ti dnech si mám přijít pro další. Musím tam jít přesně po 14ti dnech co marodim?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54137
8.12.19 16:53

@Kristeeeen musíš tam prostě na konci měsíce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16400
8.12.19 16:56
@Petra Z píše:
@Kristeeeen musíš tam prostě na konci měsíce…

No to asi ne, to bude ten druhý papír pro sociálku, co teď bude platit nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.12.19 17:15

@Petra Z no to ne, sestra mi říkala, ze po 14ti dnech si mám přijít pro papir na peníze a pak ještě na konci měsíce kdybych ještě marodila..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17370
8.12.19 17:27
@Kristeeeen píše:
@Petra Z no to ne, sestra mi říkala, ze po 14ti dnech si mám přijít pro papir na peníze a pak ještě na konci měsíce kdybych ještě marodila..

ano dojdi si tam po těch 14 dnech nevím jestli ti to sestra vystaví třeba o den dřív nebo ne jak která :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
756
8.12.19 18:28
@Kristeeeen píše:

První lístek na peníze je po 14 dnech PN, protože těch 14 dní ti platí zaměstnavatel. Pak je lístek vždy na konci měsíce a nemocenskou vyplácí sociálka - lístek odevzdáváš zaměstnavateli a ten ho přepošle sociálce, nebo ho můžeš odevzdat přímo na OSSZ, nejlépe na podatelně… 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama