Penny Board vs Mini Cruiser (mini longboard). Jaký je rozdíl?

834
27.10.20 16:03

Penny Board vs Mini Cruiser (mini longboard). Jaký je rozdíl?

Ahoj, nejezdíte někdo na pennyboardu nebo mini cruiseru (mini longboard? Vypadají docela podobně (cruiser, neboli mini longboard mi přijde hezčí je ze dřeva).

Dcera (11 let) si přeje penny ale v takovém designu jsem ho nenašla.
Jaký je rozdíl v jízdních vlastnostech? Jestli Cruiser je nemá horší? (pro začátečníky)
Je o moc větší? Díky moc :)

Jinak kdo na něčem jezdíte, tak jakou vel. máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
338
27.10.20 16:33

Dobrý den, důležitá jsou hlavně kolečka. Určitě ne, ty nejlevnější z pvc, ty kloužou. Pro začátek doporučuji kolečka z polyuretanu a měkčí, pak později klidně přejít na tvrdší, jede to rychleji. Ale pro začátek určitě měkčí. A rozdíl vidim hlavně v materiálu dřevo nebo plast, ta velikost není tolik podstatná. Spíše co se více líbí. Penny je o něco menší, tech 22 palce, takže skladný, do města a na přenášení ideál, kord pro drobnou holčinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8762
27.10.20 16:56

Dcera 10 let má tento: https://www.decathlon.cz/…8389380.html Při jarní coronakrizi jsme objednali 4 různé, vše doma vyzkoušeli a po pár týdnech vše nevyhovující vrátili :mrgreen: Vyhrál tento, je stabilnější než ty menší a jezdí se jí na něm prý dobře ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
27.10.20 17:15

@Matt 02

Dobrý den, děkuji chceme koupit kvalitnější. Nevíte podle čeho poznám měkkost koleček? Nevím jestli je nečím označují.

S přítelem se nám právě líbí dřevo. Dcera je dost vysoká 164 cm a drobek není. Dostala jsem typ na penny kalsiku 22 a u cruiseru 24 a 26 tak je menší rozdíl v délce desky.

Zkoušela právšě jezdit od kamarádky na penny (ta měla klasiku), to jí bavilo, na moc dlouhém by mohla mít problém, ale znalec nejsem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
27.10.20 17:19

@Aliik

Ten Váš vypadá na 26 i když je o chlup ještě větší. Hlavně musím vybrat aby se jí i líbil, přeje si ho k Vánocům, je to hlavní dárek.

Letos je skromější :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
27.10.20 20:53
@Mischa69 píše:
@Matt 02

Dobrý den, děkuji chceme koupit kvalitnější. Nevíte podle čeho poznám měkkost koleček? Nevím jestli je nečím označují.

S přítelem se nám právě líbí dřevo. Dcera je dost vysoká 164 cm a drobek není. Dostala jsem typ na penny kalsiku 22 a u cruiseru 24 a 26 tak je menší rozdíl v délce desky.

Zkoušela právšě jezdit od kamarádky na penny (ta měla klasiku), to jí bavilo, na moc dlouhém by mohla mít problém, ale znalec nejsem :)

Tak já třeba Pennyboard nikdy neměl. V nějakých devíti jsem začínal na skateboardu, jsem mu věrný na rampách do dnes. Mám také longboard a ten používám jako dopravní prostředek, nejvíc, když potřebuji unavit psa někde na stezce. Tím netvrdím, že pennyboard je špatný nebo horší. Dá se zjednodušeně říct, že ten penny a long je vlastně skoro to stejný. Rozdíl je v délce a v materiálu, ale vy se ptáte na mini verzi, takže tam je to fakt nepatrný rozdíl. Tady jde spíše o to, že ten penny je lehčí na přenášení a když se nebudeme bavit o té mini verzi, ale o klasickém longu, tak penny je oblíbený proto, že je kratší, což je ideální do města, když je hodně lidi, tak se lépe uhýbá s nečim co je kratší, jak ale rikam u mini verze je ten rozdíl nepatrný. Na udržení stability to nemá moc vliv, na to mají vliv právě ty kolečka. Na oba dva se nejčastěji dávají stejně velká kolečka což je 60-80 mm. Mají dobrou stabilitu a přilnavost. Co se tyče té tvrdosti tak jak jsem. už psal pro začátek radši měkčí, nepofičí to tak, ale až se trochu výjezdí není problém vyměnit. Za mě je pro začátek uplně super tvrdost 78A. Nepodkluzujou, pruzi, snesou nerovnosti. Ty kolečka jsou prostě nejdůležitější zvlášť u začátečníků. Mojí šestileté segře přinese Ježíšek longboard právě s těmito kolečky. Zatím si půjčuje muj, mam tvrdší jiná kolečka, ale i tak jede už pecky, akorát to nesmí vidět nase mamka, jinak by ji vezli :lol:. Za mě by pro ní byl vhodnější ten penny, protože je ještě dost malá, ale nechce o tom slyšet. Protože je přece velká, tak musí mít velký. To je ale jen její dětský pohled, ona chce všechno co máme my velcí ať já nebo ségra. Jinak to samozřejmě není o tom, že penny jsou pro malé děti, jezdí na tom i dvacetiletí týpci. To jí ale člověk nevysvětlí. Moje druhá ségra, které je 16 má penny, ale ta si ho vybrala jen kvůli designu, prostě se jí líbil tenhle jeden konkrétní. Takže ono je to svým způsobem jedno, pokud se budeme bavit o nějakém ježdění po městě. Opravdu jde hlavně o ty kolečka. A klidně mi tykejte, je mi 18 :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
28.10.20 12:33

@Matt 02

:D Je super když má ségra vzor, já bych taky raději neviděla :mrgreen:
Tak dva rok zpět chtěla longboard, pak z toho sešlo a ted zkoušela penny, časem až se naučí, tak možná bude chtít. :)

Ted už jen vybrat pěkný design, my jsme za dřevo ale hlavně aby se líbil jí.
Kde nějraději nakupuješ?

Moc děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
29.10.20 13:56

@Matt 02

Zeptám sse ještě na ty kolečka, dostala jsem tip pro začátečníky u cruseiru jsou prý vhodná od 78a do 80A.

Našli jsme jeden který by se líbíl i designově, ale má kolečka 83a, je v nich takový rozdíl? Píšou že jsou měkké. Nemáš zkušenosti s 83a? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
31.10.20 16:53

Dobrý den, s těmito kolečky zkušenosti nemám, ale nemusel by to být ještě problém. Já osobně začínal na klasickém skatu, s kolečky tvrdosti dost přes stovku, ale bylo to na rampách, tam je to v pohodě, na skákání jsou lepší tvrdší. Na takové ježdění po ulici už je to horší celkove. Ne jen, že je to složitější, ale dělá to rámus atd. Teď mám na skatu ještě tvrdší kolečka a na longu nejčastěji devadesát pětky. Mám jich ale vic i tvrdší. Menim si je podle potřeby, co zrovna chci dělat. Ta 83 je za mě ještě v pohodě i pro začátek, ale je to takový strop. Při nejhorším se dají dokoupit kolečka zvlášť, cena tech levnějších, ale celkem dobrých 78 je kolem těch šesti stovek. Takže když se líbí deska, tak bych do něj asi šel, nevidím v tom problém :palec:.Tak přeji ať dělá radost a co nejmíň pádů. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
31.10.20 19:22

@Matt 02

Už jsme ho objednali a kdyžtak je vyměníme, ale volali jsme i na prodejnu a neměl by to být problém :)..Pády doufám nebudou, nasadí chrániče a helmu (zatím cyklistickou) :mrgreen:

Děkuji moc za rady, jsem ráda že jsme nakonec vybrali super cruisera, lepší jak penny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama