Reklama

Penzijní připojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kosatka
Echt Kelišová 9213 příspěvků 15.09.09 19:26
penzijní připojištění

ahoj, nevíte někdo jestli můžu mít dvě? Nechala jsem si ho udělat u svojí banky, a až doma mi došlo že už jedno mám , platíme ho teda z manželova účtu ale je na moje jméno.Tak abych nedělala něco co se nesmí

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.09 19:31

Dva penzijní fondy mít nemůžeš.Čerpá se na ně státní podpora a ta je na rodné číslo.Ale jde ten původní fond,který už platíte převést na tuto novou smlouvu,kterou jsi uzavřela a o nic nepřicházíš.O žádné výhody ani příspěvky od státu.

Sany
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 16.09.09 09:58

Tak já si zas myslím že dvě mít můžeš. Akorát státní podporu budeš mít k tomu prvnímu založení k druhému už ne. Manžel měl taky dvě stavební spoření a státní podpora chodila jen na to první. S penzijkem je to to samý.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.09 15:08

Stavební spoření můžou být dvě,jedno s podporou,druhé bez.Ale penzijní fond může být jen jeden.Neexituje varianta penzijko bez státního příspěvku.

jozimil
Kecalka 171 příspěvků 16.09.09 16:25
Penzijní připojištění

Ano, penzijko může být pouze jedno. Když jsou dvě, hrozí, že podpora nebude připsána ani na jedno.
Viz: http://www.penzijnifondy.cz/…pripojisteni

webdesign3000
Kecalka 208 příspěvků 17.09.09 14:18

Penzijka můžou být dvě současně, bohužel však klient nedostane státní podporu!!!!!
Takže logicky, dvě penzijka je nesmysl.....

kosatka
Echt Kelišová 9213 příspěvků 19.09.09 08:45

tak jsem dofrčela do banky, řekla jim co se mi stalo a oni mi to druhé založené bez problému zrušily.Díky všem za odpovědi

jani09
Závislačka 3730 příspěvků 11.02.12 21:25

Prý si ho mam zvýšit na 300,abych dostala podporu státní.Dělaly jste to?

oliš
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 11.02.12 21:54

zatím ne,platí to až od příštího roku

jani09
Závislačka 3730 příspěvků 11.02.12 23:34
oliš píše:

jE,A MĚ MAMINA ŘÍKALA,ŽE TO MUSIM PŘEDĚLAT DO KONCE ÚNORA.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62910 příspěvků 3 inzeráty 12.02.12 09:32
jani09 píše:
oliš píše:
jE,A MĚ MAMINA ŘÍKALA,ŽE TO MUSIM PŘEDĚLAT DO KONCE ÚNORA.

Do konce února bych musela vyřídit přechod k jinému fondu, to už pak nepůjde… klasické změny v rámci smlouvy normálně ano.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 12.02.12 09:41

Do konce února jde přejít k jinému fondu. Nově uzavřené smlouvy do listopadu budou uzavřené za současných podmínek. Pak už budou nové podmínky. Státní podpora ale se může změnit i u těch starých smluv.

konévka
Ukecaná baba ;) 2208 příspěvků 12.02.12 22:49

Penzijka dvě být nemůžou!!! Se stavebkem je to něco jiného, ale PP určitě dvě ne. Přítel si to taky tak založil a přišlo mu, že má duplicitu a jedno má zrušit.

jani09
Závislačka 3730 příspěvků 14.02.12 21:30
hkac píše:
Do konce února jde přejít k jinému fondu. Nově uzavřené smlouvy do listopadu budou uzavřené za současných podmínek. Pak už budou nové podmínky. Státní podpora ale se může změnit i u těch starých smluv.

Já nechci přejít,ani založit nový,ale na stávajícím změnit výši pojistnýho,právě proto,že se mění státní podpora i u starých smluv a za 200 bych nic nedostala.

mosta
Nováček 1 příspěvek 12.10.12 15:42

Ne, dvě mít nesmíte! Je jen otázka času, než to zjistí některá z pojišťoven od ministerstva financí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >