Penzijní připojištění - kde ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 20:15
Penzijní připojištění - kde ?

Dobrý den,

je mi 23let nastoupila jsem nyní do své první práce a zaměstnavatel nabízí penzijní připojištění. Nic takového nemám a dost nad tím uvažuji. Jenže kde? Je toho tolik na trhu.
Prosím o radu, kde byste mi doporučili si to založit - kdepak máte založeno? Ráda bych si spořila alespoň 1000kč/měs. neboť naše ročníky to s důchodem nemají jisté a každá koruna bude dobrá.. :think: :lol:

Děkuji za informace a pomoc :mavam:

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 31.05.19 20:28

No zase takovy vyber neni. Asi nejdulezitejsi, jak rizikovou variantu chcete zvolit. Jestli konzervativni (mensi riziko a mensi vynos) nebo dynamicke. Ale treba CSOB, CS nebo CP si vedou dobre. Mozna i alianz.

Nechaputo
Kecalka 153 příspěvků 31.05.19 20:38

Pokud je ti 23 tak bych do toho nedával 1000Kč. Stačí když budeš dávat 300-500Kč. Maximální podpora od státu v % je když dáváš 300Kč. Musíš tam platit do 60ti let než si to můžeš vybrat, myslíš si že během dalších 37mi let nebudeš určitě potřebovat peníze? Nebylo by lepší dávat třeba jen 500 a dalších 500 někam jinam kde k nim budeš mít kdykoliv přístup? Nebo si raději dej ještě stavebko, to můžeš vybrat za 6 let to se dá ještě nějak přečkat. Do kterého penzijka je těžko říct. Já mám allianz, protože dosáhly celkem vysoké zhodnocení za poslední roky.
Jinak máš pravdu, že my se už důchodu od státu nemusíme dočkat. Ale nikde není napsáno, že stát ti nemůže ukrást to co si spoříš s jeho pomocí. V Maďarsku i Polsku už stát peníze co si lidé spořili na důchod ukradl. V Polsku to bylo nedávno, co stát nařídil, že co si lidé spoří v tzv třetím pilíři se musí dát státu, aby stát mohl vyplácet důchody současným důchodcům a politikům je jedno, že na ty co si to šetřili už za 30 let nemusí vyjít důchod vůbec žádný. Důležité je, že se udrží ještě teď pár let u moci a pak ať lidé pojdou hlady. No něco takového se v podstatě děje i u nás, stačí aby přišla krize a také stát bude hledat peníze na důchody. Důchodci za chvíli budou největší voličská skupina :nevim:

Příspěvek upraven 31.05.19 v 20:39

Kotatko03
Echt Kelišová 8742 příspěvků 31.05.19 20:38

Zalezi na tom, jakou strategii si zvolis. Ja si pred mesicem zakladala u ČS, maji ted akci, ze ti daji 500Kc k zalozeni uctu, ale nevim, do kdy to plati.

Uživatel je onlinepomme
Kecalka 302 příspěvků 31.05.19 22:02

Pokud je Ti 23, tak se nevyplatí spořit do penzijka víc jak 300kč, kdy dostaneš od státu 90kč. Když se to rozpočítá, tak zjistíš že za 40 let Ti to nepokryje ani inflaci. Je lepší investovat do něčeho jiného. Být Tebou tak to zkonzultuju s nějakým finančním poradcem.

Nechaputo
Kecalka 153 příspěvků 31.05.19 23:25
@pomme píše:
Pokud je Ti 23, tak se nevyplatí spořit do penzijka víc jak 300kč, kdy dostaneš od státu 90kč. Když se to rozpočítá, tak zjistíš že za 40 let Ti to nepokryje ani inflaci. Je lepší investovat do něčeho jiného. Být Tebou tak to zkonzultuju s nějakým finančním poradcem.

Konzultovat něco s tzv. finančním poradcem je asi tak to poslední co bych udělal já :mrgreen: Ti, co se představují jako finanční poradci jsou totiž v naprosté většině případů pouze podřízení pojišťovací zprostředkovatelé a o financích ví méně než průměrný středoškolák. Znal jsem jich několik, bývalý zedník, automechanik, švadlena… Dělali jen jediné, rušili staré smlouvy a nahrazovali je novými ze kterých byla větší provize. A o tom bylo celé to jejich „poradenství“
Samozřejmě by neměla dávat všechny vejce do jednoho košíku, ale i tak si myslím že penzijko má svůj smysl a málokterý jiný fond se mu vyrovná. Hlavně kvůli té státní podpoře. Dejme tomu že si bude dávat 500Kč/ měsíčně. Ještě za 20 let bude pouze ten státní příspěvek dělat výnos z celkové naspořené částky 1,5% A fondy v penzijním spoření mají průměrné zhodnocení stejné jak ostatní fondy, kde stát nepřispívá nic. Takže mít fond s průměrným výnosem a nebo mít fond s průměrným výnosem +1,5% to už je docela rozdíl ;)

Uživatel je onlinepomme
Kecalka 302 příspěvků 01.06.19 08:33

@Nechaputo já mám opačnou zkušenost, samozřejmě jsem taky narazila na poradce, který byl úplně mimo. Chce to opravdu nekoho kdo tomu rozumí. A co se týče penzijního připojištění tak zrovna tam platí čím víc člověk spoří, tím má menší zhodnocení. Proto si myslim, že je lepší ty peníze investovat do něčeho s dlouhodobě vyšším zhodnocením, ale tomu už člověk musí rozumět a zabývat se tím. Na druhou stranu zakladatelce tam bude dávat peníze zaměstnavatel, tak proč ne…

debra.morgan
Echt Kelišová 9476 příspěvků 01.06.19 08:35

@Nechaputo nesmis brat kazdyho trotla co potkas ;) to pomaha.

Váš příspěvek
Reklama