Penzijní připojištění, když jsem v insolvenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 11:07
Penzijní připojištění když jsem v insolvenci

Může někdo zkušený prosím poradit, zda si mohu založit Penzijni připojištění v případě, že jsem v insolvenci (už rok)? Vím, že pokud bych takové spoření měla již když jsem šla do insolvence, musela bych peníze z něj odevzdat. Ale nevím, jak je to, když bych si chtěla založit Penzijko v průběhu insolvenčního řízení. Zaměstnavatel nám totiž přispívá 3% hrubé mzdy.

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 23.07.19 11:31

Ja bych rekl, ze v pohode muzete. Vlastni prispevky z usetrenych penez vam vzit nemuzou a prispevek od zamestnavatele taky ne si myslim. Jelikoz byste to penzijko musela zrusit, dodanit a vybrat. Pak by vam to IS urcite sebral jako mimoradny prijem.

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 23.07.19 12:07

Ahoj z vlastní zkušenosti vím, že v insolvenci Vám nikdo penzijko nezaloží…Jakmile Vás prolustrují tak Vám nic nezaloží----Moje zkušenost…Ani paušál, stavební spoření nic…až po ukončení insolvence

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 15:37
@Ufinka87 píše:
Ahoj z vlastní zkušenosti vím, že v insolvenci Vám nikdo penzijko nezaloží…Jakmile Vás prolustrují tak Vám nic nezaloží----Moje zkušenost…Ani paušál, stavební spoření nic…až po ukončení insolvence

Díky za zkušenost. Zkusila jsem si penzijko založit. Přišel mi automatický email, že mi bude zaslána domů smlouva, kterou jim s ověřeným podpisem pošlu zpět. Tak předpokládám, že jakmile se na mě pracovnící dostanou, že mě prolustrují a buď to bude vadit, nebo ne.

Já chápu, že si člověk nemůže vzít v insolvenci půjčku (kdo by o to ještě po tom všem stál?), nebo si zřídit paušál na mobilní služby, ale penzijko je přece jen trochu jiný produkt. Tak uvidím, jak to dopadne. Je mi líto nevyužít štědrého příspěvku od zaměstnavatele. Na stará kolena se peníze budou hodit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 09:33

Tak pokud by se někomu tohle info hodilo, tak mám penzijko založené a se zaměstnavatelem už mám taky dohodnuté zasílání příspěvku. Nikomu nevadilo, že jsem v insolvenci. Mám to u České pojišťovny.

Váš příspěvek
Reklama