Pepř v kupovaném příkrmu 8m

487
1.6.16 17:45

pepř v kupovanym prikrmu 8 m

Dobrý den, chtěla jsme se pro zajímavost zeptat na Váš názor, v příkrmu od hami pro 8 mesic je uveden i černý pepř. Dávali by jste pepř dřív než po 1 roce dítěte?
Ja vubec protože znám děti ktere pálí i minimum pepře.
Fakt mě to dost překvapilo :-D píšu to spíš pro pobavení. A hlavně mne zajima vas nazor :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9285
1.6.16 17:50

Hodně jsem sama vařila a pepř jsem v 10m dítěte nepoužívala. Ale Hami příkrm občas měla a v poho :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
1.6.16 17:52

Předpokládám, že tam je fakt jen špetečka…když jsem ho ochutnala, tak jsem to tam vůbec necítila…neřešila bych to, a klidně bych podala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19212
1.6.16 17:58

V příkrmech jsem ho nikdy necítila, a jinak když vařím i pro nás tak pepř nepoužívám vůbec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
1.6.16 17:59

Do jednoho roku se nemůže dávat sůl… myslím, že pepř je v pohodě, můj malej (9m) měl dneska v obědu kopr a zvládá v pohodě. Myslím, že mu to neublíží. Jenom pozor na Hami příkrm kuře a jablka - tam dávají kvasnicový extrakt - obsahuje to glutamát, což je zvýrazňovač chutí a to bych dítěti fakt nedala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
1.6.16 18:31
@dalmati píše:
Do jednoho roku se nemůže dávat sůl… myslím, že pepř je v pohodě, můj malej (9m) měl dneska v obědu kopr a zvládá v pohodě. Myslím, že mu to neublíží. Jenom pozor na Hami příkrm kuře a jablka - tam dávají kvasnicový extrakt - obsahuje to glutamát, což je zvýrazňovač chutí a to bych dítěti fakt nedala.

To je teda opravdu neco, to bych vubec nerekla ze tam muzou dat, takhle dukladne jsem to fakt necetla.
No ja si taky prave rikala ze tam nemuzou dat moc jinak by to deti ani nejedli.
Mozna ze kluci to muzou mit i radi.
Diky za tip s tim glutamatem, samozrejme vim co to je. ALe tenhle prikrm uz podle me bohuzel mel. Jsou to teda pekny… ze to tam daj.
Zní to tka krasne ze kure a jablka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
1.6.16 18:45
@žabinka píše:
To je teda opravdu neco, to bych vubec nerekla ze tam muzou dat, takhle dukladne jsem to fakt necetla.
No ja si taky prave rikala ze tam nemuzou dat moc jinak by to deti ani nejedli.
Mozna ze kluci to muzou mit i radi.
Diky za tip s tim glutamatem, samozrejme vim co to je. ALe tenhle prikrm uz podle me bohuzel mel. Jsou to teda pekny… ze to tam daj.
Zní to tka krasne ze kure a jablka…

a ještě k tomu je to bio - fakt hrůza - já tenhle právě dostala darem. Malej ho ochutnal, ale nechutnal mu. Trošku pepře neuškodí - pokud tedy matka nebo otec nemají nějaké alergie či astma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
1.6.16 19:13
@dalmati píše:
a ještě k tomu je to bio - fakt hrůza - já tenhle právě dostala darem. Malej ho ochutnal, ale nechutnal mu. Trošku pepře neuškodí - pokud tedy matka nebo otec nemají nějaké alergie či astma.

jo je to pod nazvem extrakt z droždí a malokoho by to napadlo. Radeji kupuju i pro nas,,velky" bez glutamanu, kdyz zrovna je cas na vareni, ale v zivote bych to nehledala v prikrmu pro mrnata. Me by zajimalo jestli se to najde i v tech prikrmech co delaj pro starsi miminka. Porad vsude pisou jak jsou ty kupovane kontrolovane a ze ma clovek vetsi jisotu co malymu da a pak se vlastne ukaze ze to tak vubec neni :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
1.6.16 19:58

Ty jo fuj, Extrakt z droždí :lol:
No ja si nemůžu pomoct ale neni lepší vařit doma? Uz mesic jedeme přikrmy a ani by me nenapadlo to koupit…vždyť doma vařené jsou tak dobre! Ze si kolikrát udělám i porci pro sebe :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
1185
1.6.16 20:04

@žabinka Vždycky čtu, než něco koupím, nejpozději o víkendu plánuju akci „domácí skleničky“ zkusím do toho přidat tentokrát i trochu citronové šťávy, ale asi to stejně budu paranoidně schovávat v ledničce :mrgreen: malýmu rostou zuby a ráda bych mu vařila, ale prostě mě nenechá. Jsem ráda, když sama sobě ulovím chleba :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
1.6.16 20:07
@Marie432875 píše:
Ty jo fuj, Extrakt z droždí :lol:
No ja si nemůžu pomoct ale neni lepší vařit doma? Uz mesic jedeme přikrmy a ani by me nenapadlo to koupit…vždyť doma vařené jsou tak dobre! Ze si kolikrát udělám i porci pro sebe :mrgreen:

Hele, já vařím, kupované skleničky jsou nouzovka, ale teď je krize… navíc kupované mám třeba skleničky s telecím nebo králíkem - to bych se fakt nedoplatila, ale je to kvalitní maso, tak proč to malému nedat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
953
1.6.16 20:34

@žabinka já nevím o co těm výrobcům jde :nevim: cukr by se taky do roka neměl a přesto ho najdeme v sušenkách pro první zoubky doporučovaných od 6. měsíce?! :zed: jakoby nešel nahradil alespoň glukopurem :zed: proto si raději vše peču a vařím doma, včetně sušenek…hlavně jedem metodu BLW, takže sklenky jdou mimo mě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
1.6.16 20:43

Tak sušenky nechápu, proč někdo dává. Můj malý dostane nejdřív piškoty až v dortu o prvních narozeninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
1.6.16 20:46
@Nikki5 píše:
@žabinka já nevím o co těm výrobcům jde :nevim: cukr by se taky do roka neměl a přesto ho najdeme v sušenkách pro první zoubky doporučovaných od 6. měsíce?! :zed: jakoby nešel nahradil alespoň glukopurem :zed: proto si raději vše peču a vařím doma, včetně sušenek…hlavně jedem metodu BLW, takže sklenky jdou mimo mě ;)

Co je metoda BLW? :)

• Nahlásit
  • Citovat
953
1.6.16 21:07

@Marie432875 je to metoda při niž se rovnou dává nemixované jidlo do ruky. Prostě se nemixuje a dítě jí to, co mají rodiče - tedy jen to, co je pro ně vhodné. V praxi to funguje tak, že pokud máme např. omáčku s těstovinami, tak dostane těstoviny. Pokud máme sýrovou omáčku s těstovinami a brokolicí, tak dostane brokolici a těstoviny. Tím pádem se dítěti nevaří zvlášť, takže je to o to snadnější, ale zase horší na pořádek :mrgreen: já vidím výhodu v tom, že jíme dohromady, nemám problém s tím, že jedem na návštěvu a musím buď navařit do misky nebo koupit sklenku, protože každý má doma nějaký ten kousek ovoce nebo zeleniny :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama