Perfekcionistky, jak zvládáte mít krásně uklizeno s dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 09:56
Perfekcionistky, jak zvládáte mít krásně uklizeno s dětmi?

Mám roční mimčo, je hodné, ale přistihla jsem se, že hrozně lenivím..a potřebovala bych pomoct. Pořád se cítím unavená, ai z toho stereotypu? Takže třeba doma skoro za celý den nic kromě malého neudělám :( Někdy zamrzunu i u notebooku na netu:/ potebovala bych nějaký pevný plán..pořád jsem unavená, ale vlastně z ničeho..

potřebovala bych každý den tak hodinu pro sebe (donutit se cvičit)
a hodinu na domácnost - uklid, takový ten, aby nebyl na stole prach atd..

zkouším si vytvořit návyky a auutopilota, ale moc to nejde.

chodím spát ve 23 a vstávám v osm a jsem unavená. na štítnou žlázu se chystám, ale neřekla bych, že to bude tím…

potřebovala bych vstát tak v sedm, v půl sedmé, ale nedonutím se.

večer ani nemám chut na sex, po desáté už jsem uplácaná a nechci:/ a když zas manžel přijde v šest, tak zas nechce on:)

jajký máte rozvrh dne vy? já to neumím skloubit.

já to mám tk
8.am - budím se. partner jde do práce. já připravím dětátku mlíčko, jogurt a léky všechny, ohřeju čaj, vyčistím si zuby a posnídám.
8.45 se cca budí mimčo - cvičím, dám léky, krmíme, přebalit atd, to trvá do těch deseti, půl jedenácté.
11. vařím oběd pro sebe, mám tak hodinku až dvě volno. ale to si většinou přečtu net a sednu si, jsem ráda, že nic chvilku nemusím, to se nedá stihnout žádná činnost vyžadující delší dobu, třeba mytí té koupelny. najím se, nádobí a nakrmit mimčo.

jenže prd, a je jedna hodina - na nákup, ven s kočárkem, jsou tři. krmení, cvičení, přebalení, a mezi tou čtvrtou a šestou mám, pravda, volno, ale to stihnu tak poklidit, dvacet minut mi zkrouhne aerobní sestava a už spíš jen čekám až přijde muž. když přijde už nic neudělám:/

a pak zjistím, že nejsou zalité kytky, ustláno není, v koupelně se válí oblečení, nezapla jsem pračku, nevyndala myčku..nepřevlíkla postele, neučesala se, naopak je na gauči skvrna od příkrmu:/

potřebovala bych poradit, je vidět, že jsem snaživý, ale chaotický typ…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Samantha9
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 24.01.17 10:10

Co poradit, to je těžko no. U mě to je vše formou rituálu. V 6 hodin se budí malej, tak uvařit snídani, čaj a automaticky projdu všechny pokoje a ustelu a poklidím, co vidím. Nasnídáme se a jdu se osprchovat nebo umýt hlavu.. pak si jdeme hrát, pak spí, tak to jsem většinou na netě, pak oběd a jde se na dvě hodinky ven a když se nedá, tak uklízíme spolu..baví ho mi asistovat při všem, takže průběžně v týdnu udělám celý byt kousek po kousku. U tebe je vidět dost únava z toho stereotypu, na mě to dosedá taky a kolikrát se mi také nechce do ničeho dokopat, ale musím, vadí mi bordel :D. Nevím no, připadá mi, že děťátko máš v rámci možností celkem nenáročné a že máš pro sebe i dost času přes den, to je fajn a hned bych to brala :D. Zkus třeba jak vstaneš ráno toho co nejvíc udělat, rozproudí se ti krev v těle a nastartuje tě to a budeš třeba aktivnější..

Lucie Lexová
Kecalka 325 příspěvků 24.01.17 10:10

Nemyslim, ze by to bylo o perfekcionismu. Proste nesmis drepit u Facebooku, jinak budes zit v neporadku. Nebo si najmi pani na uklid, pokud to sama nezvladas.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2500 příspěvků 2 inzeráty 24.01.17 10:14

Tý jo s jednimm miminkem to snad jde ne? Já čekám třeti, prostě já bych vstala ustlala rovnou prošla pokoje, pofackovala, snidaně, prochajda, obed, mimčo spát, já pouklidit po obědě a pauza atd… Můžeš i připravit jídlo večer a místo vaření dopoledne si s mimčem pohrát. Já teda nevím, ale co mají říkat maminky s více dětmi

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15480 příspěvků 24.01.17 10:18

Tak perfekcionalista asi nebudes, to by jsi se donutila. Prekvapuje me, ze je u vas mozny sex v 6hod odpoledne. To nevypada nacelodenni starost o dite, jak pises.

Atriplexik
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 24.01.17 10:23

Deti mam tri a stiham bezny uklid dopoledne, plus prani, uklid obleceni, nejake platby treba, nakup, protoze to jsou starsi ve skole a mala ve skolce nebo se mnou doma, je totiz casto nemocna, odpoledne uz se venuju detem, uceni a priprava do skoly, svacinka, rozvoz na krouzky, vareni vecere, chvilka s detma a vecerni uklid a ritualy. krasne stihnu i serial v telce a venovat se chvilku manzelovi. vstavam v 6,45 a chodim spat v 23,00. na pocitaci nebo na mobilu take jsem, ale tak nejak rozumne.

bisonka
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 24.01.17 10:24

Zkus mrknout na www.terapiedomova.cz treba to aspon v necem pomuze

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:36

Když jsem byla doma jako ty, tak jsem všechno udělala po snídani. Taky jsem měla štěstí na hodné obě děti, takže obě mateřské jsem měla opravdu dovolené. Co jsem neudělala dopoledne, už jsem neudělala do druhého dne. Potom, když jsem dala dítě spát, měla jsem čas pro sebe. Odpoledne jsme byli vždy venku co nejvíce.
@Cuddy když se chce, tak všechno jde. I sex s dítětem doma :jazyk:

axelina
Ukecaná baba ;) 2029 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 10:38
@Anonymní píše:
Mám roční mimčo, je hodné, ale přistihla jsem se, že hrozně lenivím..a potřebovala bych pomoct. Pořád se cítím unavená, ai z toho stereotypu? Takže třeba doma skoro za celý den nic kromě malého neudělám :( Někdy zamrzunu i u notebooku na netu:/ potebovala bych nějaký pevný plán..pořád jsem unavená, ale vlastně z ničeho..

potřebovala bych každý den tak hodinu pro sebe (donutit se cvičit)
a hodinu na domácnost - uklid, takový ten, aby nebyl na stole prach atd..

zkouším si vytvořit návyky a auutopilota, ale moc to nejde.

chodím spát ve 23 a vstávám v osm a jsem unavená. na štítnou žlázu se chystám, ale neřekla bych, že to bude tím…

potřebovala bych vstát tak v sedm, v půl sedmé, ale nedonutím se.

večer ani nemám chut na sex, po desáté už jsem uplácaná a nechci:/ a když zas manžel přijde v šest, tak zas nechce on:)

jajký máte rozvrh dne vy? já to neumím skloubit.

já to mám tk
8.am - budím se. partner jde do práce. já připravím dětátku mlíčko, jogurt a léky všechny, ohřeju čaj, vyčistím si zuby a posnídám.
8.45 se cca budí mimčo - cvičím, dám léky, krmíme, přebalit atd, to trvá do těch deseti, půl jedenácté.
11. vařím oběd pro sebe, mám tak hodinku až dvě volno. ale to si většinou přečtu net a sednu si, jsem ráda, že nic chvilku nemusím, to se nedá stihnout žádná činnost vyžadující delší dobu, třeba mytí té koupelny. najím se, nádobí a nakrmit mimčo.

jenže prd, a je jedna hodina - na nákup, ven s kočárkem, jsou tři. krmení, cvičení, přebalení, a mezi tou čtvrtou a šestou mám, pravda, volno, ale to stihnu tak poklidit, dvacet minut mi zkrouhne aerobní sestava a už spíš jen čekám až přijde muž. když přijde už nic neudělám:/

a pak zjistím, že nejsou zalité kytky, ustláno není, v koupelně se válí oblečení, nezapla jsem pračku, nevyndala myčku..nepřevlíkla postele, neučesala se, naopak je na gauči skvrna od příkrmu:/

potřebovala bych poradit, je vidět, že jsem snaživý, ale chaotický typ…

Chapu tě také se mi to občas stalo.. ale tak mě to vytáčelo..že jsem „ztratila“ den že mě to vždy vyburcovalo k tomu, udělat si na druhý den pevný plán a ten splnit… já tedy nejsem na vaření a na uklid - ani muj přítel…spíš tedy ráda trávím čas venku a na vyletech..takže vstát, oblíct, nakrmit, poklidit a někam jít/odjet… nejlepe až do večera :-) ted mám kluka už ve školce takže je to snažší protože musíme vstavat v 6.30 a když už jsem oblečená a ve městě tak jdu rovnou do bazenu nebo si zacvičit

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 24.01.17 10:40

Me prijde problem tech 9 h spanku.ja kdyz spim pravidelne vic jak 8,h, jsem vic unavena, nez kdyz spim 8… Proste ohledne spanku-„s jidlem roste chut“.jasny ze umimbprodpat 10h, kdyz mam za sebou nekolik horsich noci, alevne pravidelne. pikud nevstanes tak holt spat az o pulnoci, mezitim uklizej :)

ka2ka
Extra třída :D 13015 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 10:40

Chce to prostě každý den kousek, když si čistíš zuby rovnou umýt umyvadlo, když se jdeš obléknout do koupelny rovnou pustit pračku, když jdeš kolem sušáku na prádlo rovnou kousek uklidit, vařit si na dva dny a druhý den máš volný. Sice nebudeš mít 100% uklizeno, ale bordel taky ne

axlpol
Závislačka 2709 příspěvků 85 inzerátů 24.01.17 10:49
@Cuddy píše:
Tak perfekcionalista asi nebudes, to by jsi se donutila. Prekvapuje me, ze je u vas mozny sex v 6hod odpoledne. To nevypada nacelodenni starost o dite, jak pises.

To, jo :lol: co se děti narodily, tak jedu dle přesných času(sex tam odpoledne nikdy nebyl) a dětem je jedno jak se cítím, v kolik jsem vstávala nebo jestli se mi chce.
Takže vše se děje denně ve stejné časy. Vstáváme v 5:30 a do postelí se chystají v 17:30.Dělám co můžu ať je utahám, ať je každý den zážitek a celý režim u ás funguje. Samozřejmě jsou tam 3-4hod.kdy jsou v kočárku a já s níma běhám nebo je tlačím po kopcích.
Kluci mají 17m a manžela pěkně s..rou :lol: vidí, že pořád průběžně uklízím, dávám věci na stejné místa, nikdy neodejdu aniž bych uklidila, vše hned zavírám…atd. Pořád je tahám ve vajíčkách do kočárkárny. Takže od mala čekají ve vajíčkách v chodbě, než se obleču já, než uklidím vše co roztahali, obuju se a jdeme.Ven chodíme dopo i odpo a večer jak jsou v postelích tak taky vidí jak uklízím, sbírám hračky, vytírám atd. takže chlap se nemůže ani oblíknout, hned mu zavírají skříň, šuplíky, koupelna se zavírá, bundy mají viset… :lol: a jak to není, stojí u toho, ukazují a křičí.
Stejně tak denní režim, jak jej naruším, nedejbože aby šli d postelí později, tak je kravál. U nás se perfekcionalismus vyplácí, snad to dlouho vydrží. Ovšem vše začíná u maminky, ta jde příkladem.

Příspěvek upraven 24.01.17 v 10:55

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:53

Jo a je pravda, že PC jsem zapínala až když dítě spalo. Vono to sežere zbytečně času…

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 10:55

@axlpol souhlasím úplně. Děti vše dělají podle toho co vidí. A pokud vidí hnijící matku, není to zrovna dobrý vzor.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 11:10

Měla jsem to dost podobně. Únava, absolutní nechuť cokoliv dělat…nakonec jsem zjistila (paradoxně při řešení úplně jiných zdravotních potíží), že se jedná o poporodní depresi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Jak se Monika Babišová dostala mezi pět nejlépe oblečených manželek státníků

Monika Babišová (44) po návštěvě Paříže, kde si desítky hlav států i vlád... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >