Peřinka místo spacího pytle pro miminko 3 měsíce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
122
31.10.21 20:15

Peřinka místo spacího pytle pro miminko 3 měsíce?

Dobrý den, všude čtu, že z hlediska bezpečnosti je nejlepší na spaní spací pytel. Nějak mu pořád nemůžu “přijít na chuť”. Malá spinká v hnízdečku a pod peřinkou, jejíž okraje zasunu pod hnízdo, aby si peřinu nemohla přetahnout přes hlavu a udusit se. Za chvilku mi ale z hnízda vyroste a peřinu by měla v postýlce na volno. Samozřejmě se bojím, aby si ji nedala přes obličej. V čem spí vaše miminka? A pokud v tom pytli, můžete mi konkrétní doporučit? Nebo peřinka není problém? Za nás nějaké spací pytle vůbec nebyly a spali jsme pod peřinama nebo ne?
Mockrát děkuji za všechny rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
375
31.10.21 20:17

Pouzivame spaci pytel, nejradsi mam Traumeland.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
31.10.21 20:21

@Maggdallena
Na ten jsem také koukala, mají ho i na lidl shopu, jakou zvolit velikost pro tříměsíční? Vel. 68/74?
Děkuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1112
31.10.21 20:22

Ja bych perinku urcite nedala, muj maly by si ji dokazal prehodit pres hlavu.. Ja mam rostouci od Sleepee a jsem moc spokojena, je takovy perinkovy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
31.10.21 20:36
@Mischae píše:
Dobrý den, všude čtu, že z hlediska bezpečnosti je nejlepší na spaní spací pytel. Nějak mu pořád nemůžu “přijít na chuť”. Malá spinká v hnízdečku a pod peřinkou, jejíž okraje zasunu pod hnízdo, aby si peřinu nemohla přetahnout přes hlavu a udusit se. Za chvilku mi ale z hnízda vyroste a peřinu by měla v postýlce na volno. Samozřejmě se bojím, aby si ji nedala přes obličej. V čem spí vaše miminka? A pokud v tom pytli, můžete mi konkrétní doporučit? Nebo peřinka není problém? Za nás nějaké spací pytle vůbec nebyly a spali jsme pod peřinama nebo ne?
Mockrát děkuji za všechny rady!

Nam deti spaly v zavinovacce nebo rychlozavinovacce a podle pocasi byly pripadne prikryte perinkou. Ale urcite souhlasim s tim, ze z hlediska bezpecnosti je lepsi spaci pytel.

Jinak k te vytucnene vete. Ano, ale to neznamena, ze to bylo bezpecne a ze neni dobre v tomto smeru vytvaret nejaky pokrok. Za nas taky nebyly autosedacky, helmy na kolo, monitory dechu atd. A ano, prezili jsme. Ale pak bylo dost takovych, kteri neprezili, jenze ti nam to uz nepovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
375
31.10.21 20:41

Mala mi sla do 68/74 ve trech a pul mesicich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33135
31.10.21 20:42

Všechny děti spali od narození pod dekou, nebo se mnou pod peřinou.
Spací pytel nevyhovoval jim ani mě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4502
31.10.21 20:42

Já bych se možná až tak nebála, že by si tu peřinku dala přes hlavu - když se dá bezpečně a pod ruce, tak si myslím, že to příliš nehrozí, ale naše, když je jen pod peřinkou - třeba na nějaké kratší spaní přes den, když na ní vidím, případně když mi někdy usne tak trochu nečekaně, že ji do toho pytle předtím nestihnu dát - tak se hrozně často odkope, maličko se probere, do takového polospánku, zakope si nohama a pak zas spí dál. Když ji mám na očích, tak to nevadí, zase ji hned přikryju, ale kdyby měla tu peřinku v noci a odkopala se, tak bude třeba i několik hodin bez ní.

(my máme tedy nějaký poděděný no-name spací pytel, takže značku neporadím)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
31.10.21 20:49

U obou kluků jsem používala peřinku, spací pytel nikdy neměli..měli jsme monitor dechu a když jsme se přestěhovali do baráku, tak i chůvičku..a nikdy mě upřímně nenapadlo, že by na peřince bylo něco špatně 😐

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1933
31.10.21 21:05

V pytli, protože z perlinky se odkope nebo se do ní zamotává. Ale od roka jí už asi dám. K tomu pytli, objednávala jsem ten traumeland v Lidlu, velikost 74-80, dcera má 71cm, tak jsem si říkala, že jí aspoň chvíli vydrží. Přišel mi pytel tak pro šestileté dítě :lol:, musela jsem to vrátit. Pak jsem koupila tady v kojeneckém zboží 74 nějaký neznačkový a je úplně akorát. Mám podezření y že ten traumeland neznačí podle velikosti dítěte, ale podle délky od krku k nohám, bez hlavy. To by totiž možná sedělo, celková délka pytle byla určitě přes metr a šířka, no panejo, tam se to moje mimino úplně ztratilo. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
11545
31.10.21 21:18
@Mischae píše:
Mockrát děkuji za všechny rady!

Od miminka pod peřinou, bez zavinovačly, bez spacího pytle. Nejmladší teda zásadně na peřině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
31.10.21 21:31

Máme pytel z lidlu a neviem si predstaviť ako inak by malo dieťa spať vo veku odkedy sa vie prevalit do veku kedy sa bude vedieť samé z polospanku zakryť. Počas spánku tak cestuje po postieľke, že neni šanca aby hocakou dekou alebo perinou ostala zakryta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65238
31.10.21 23:38

Od narození pokus o přikrytí peřinou, no ani jako..co se trochu hýbe, tak ji vždy shodí.. takže spíš spí na peřině :mrgreen: spací pytel ani omylem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat