Použití perlanu místo vlhčených ubrousků

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neria55
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 01.12.17 11:00
Perlan namísto vlhčených ubrousků?

Ahoj :mavam: je tu nějaká maminka, která používá perlan namisto vlhčených ubrousků? Jde mi hlavně o finanční otázku, zda se vyplatí. S perlanem mám plno zkušenosti z práce, kde ho používáme k hygieně pacientů, proto nad ním uvažuji.

Případně kde ho koupit nejlevněji? Děkuji za odpověď :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 01.12.17 11:05

Jo používala jsem u obou dětí, používám ho i v domácnosti na různý úklid. rozstříhala jsem ho podle potřeby na kousky, vydržel vždycky strašně dlouho.

Nikuu
Stálice 68 příspěvků 1 inzerát 01.12.17 11:11

Nevim, jak vychází cenově perlan, ale já používám separační plenky viz níže a finančně se to určitě vyplatí ( ještě je stříhám na půl, ale vyplatí se i tak), používám i na cesty, vždy doma namočím a v sáčku vydrží pěkně vlhké a můžu použít i na obličej a ruce. Když se malá pokaka, spotřebuju jen jeden ubrousek, protože se dá vymýt krasne ve vodě. Vlhčené nepouzivam kvůli ekzému malé.

Uživatel je onlineVerun83
Echt Kelišová 8836 příspěvků 33 inzerátů 01.12.17 11:16

@Nikuu to se asi perlan vyplatí víc, ten stojí cca 150,–, 200ks velkých kusů, které jsem třeba stříhala na 4 - 8 kousků, dle potřeby.

Pervin/Perlan 45g 21×24cm/200ks/bal.

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 01.12.17 11:20

@neria55 nemuzu si to vynachvalit. Deti byly vzdy z ubrousku opruzeni. Kuoovala jsem na feedu za 500kc/200ks a nastrihala jsem kus na 6 ubrousku.

marin
Echt Kelišová 9194 příspěvků 01.12.17 11:21

Používala jsem ho u holek ne kvůli finanční úspoře (tak jsem neuvažovala), ale ze zdravotních důvodů jako prevenci. Nechtěla jsem vlhčené ubrousky. Není problém ho brát všude a namočit do vody. A má využití i jinde v domácnosti. Používala jsem ve čtvercích a nastříhala si podle potřeby.

neria55
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 01.12.17 11:26

Super holky, potěšily jste me :palec:…mě se moc právě do těch parfemovanych ubrousků nechce, jsme v rodině všichni atopici…takže samozřejmě u malého je taky celkem dost velká pravděpodobnost :think:

My v práci vyfasovali velké role 200m+ perlanu a stříhali je na noční :lol:…pak jsme si to vychytali aby byly pořád mokré, vlhké, že jsme koupili krabicku v Kiku na papír. kapesniky, a do toho to nastrkali a zalilo se trochu vodou. Tenhle systém chci zavést i doma :palec: takže teď už jsem rozhodnuta a jdu do toho :palec:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17529 příspěvků 18 inzerátů 01.12.17 11:38

@neria55 Používala jsem na obě děti. Kupovala jsem velké role ve zdravotnických potřebách a pak stříhala. Používali jsme ho nejen na mytí (i večerní, místo žinky), ale i jako separačku do látkových plen (tam byla ta sppotřeba největší).

Popokatepetla
Závislačka 3178 příspěvků 01.12.17 11:56

@neria55 používala jsem u dvojčat, po tom, co se mi po vlhřených ubrouskách osypali. Za celé plenkové období jsem spotřebovala myslím 3 balíky Perlanu po 500,– - stříhala jsem si to na kousky. Ubrousky jsem používala jen na cesty.

Příspěvek upraven 01.12.17 v 12:16

Káťa19
Echt Kelišová 7664 příspěvků 19 inzerátů 01.12.17 12:04

Me balik za 500 vydrzel na obe deti a jeste zbylo, ale je fakt, ze latkuju a cca od roka kdyz se pokakali, sli rovnou do sprchy, ve stoje jsem osprchovala zadecek a nemusela se s nima prat u otirani :mrgreen:
Jinak rozhodne doporucuji, ja je nekolikrat i peru, jen ty nejvic spinave vyhodim :palec:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 01.12.17 12:09

Používala, myslím že se to vyplatilo dost a ještě ještě to bylo super pro tu citlivou kůži :-)

Pidulka1991
Závislačka 2931 příspěvků 01.12.17 12:31

Koupila jsem mega roli 0,95×100m mam jeste vic jak pulku mam ji cca pul roku. Rezeme na 9,5 cm rolicky a pak rozstriham na kosticky.. na cestu beru perlan + sprej medvidek. Takze neberu nic vlhceneho. To vytahnu jeden perlan postrikam a je to :)

Příspěvek upraven 01.12.17 v 12:45

Elenloth
Závislačka 3846 příspěvků 7 inzerátů 01.12.17 12:40

Taky jsem používala a zase se chystám. Vlhčené ubrousky jsou srágora. Koupím velké čtverce a rozstříhám. Potom si ho vlhčím z rozprašovače. Kluci se dost opruzovali i tak, takže jsem ho používala jako takovou separačku, když si větrali zadek lehce zabalení v látkové plíně, aby schytal to nejhorší.

Liynks
Stálice 87 příspěvků 01.12.17 12:54

Já teda nepoužívám perlan, ale perličku od eone. Myslím, ze tech 50 ks nestalo ani 100,–. Ještě jsem to rostrihla na polovičku a Peru. Občas ty nejvíce špinavé vyhodim. Ale mám druhé balení a prckovi je 16m. Dřív jsem používala i medvídka, teď už sprchu a tu perličku

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 01.12.17 13:18

U starší žádný problém nebyl, ale mladší se mi po vlhčených opruzovala. Kupuji čtverce z buničiny v Tescu a Medvídka od Eone a už je úplně v pohodě.
Mmch. Medvídek je super i na odličování makeupu, krom očí teda

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co se s ní stalo? Bývalá Víznerova láska Vendula Křížová vypadá unaveně

Herečka Vendulka Křížová (46) se vypravila na Mikulášský charitativní bazar... číst dále >

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >