Použití perlanu místo vlhčených ubrousků

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neria55
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 01.12.17 11:00
Perlan namísto vlhčených ubrousků?

Ahoj :mavam: je tu nějaká maminka, která používá perlan namisto vlhčených ubrousků? Jde mi hlavně o finanční otázku, zda se vyplatí. S perlanem mám plno zkušenosti z práce, kde ho používáme k hygieně pacientů, proto nad ním uvažuji.

Případně kde ho koupit nejlevněji? Děkuji za odpověď :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8443 příspěvků 33 inzerátů 01.12.17 11:05

Jo používala jsem u obou dětí, používám ho i v domácnosti na různý úklid. rozstříhala jsem ho podle potřeby na kousky, vydržel vždycky strašně dlouho.

Nikuu
Stálice 68 příspěvků 01.12.17 11:11

Nevim, jak vychází cenově perlan, ale já používám separační plenky viz níže a finančně se to určitě vyplatí ( ještě je stříhám na půl, ale vyplatí se i tak), používám i na cesty, vždy doma namočím a v sáčku vydrží pěkně vlhké a můžu použít i na obličej a ruce. Když se malá pokaka, spotřebuju jen jeden ubrousek, protože se dá vymýt krasne ve vodě. Vlhčené nepouzivam kvůli ekzému malé.

Verun83
Echt Kelišová 8443 příspěvků 33 inzerátů 01.12.17 11:16

@Nikuu to se asi perlan vyplatí víc, ten stojí cca 150,–, 200ks velkých kusů, které jsem třeba stříhala na 4 - 8 kousků, dle potřeby.

Pervin/Perlan 45g 21×24cm/200ks/bal.

Schara
Echt Kelišová 9266 příspěvků 01.12.17 11:20

@neria55 nemuzu si to vynachvalit. Deti byly vzdy z ubrousku opruzeni. Kuoovala jsem na feedu za 500kc/200ks a nastrihala jsem kus na 6 ubrousku.

marin
Echt Kelišová 9231 příspěvků 01.12.17 11:21

Používala jsem ho u holek ne kvůli finanční úspoře (tak jsem neuvažovala), ale ze zdravotních důvodů jako prevenci. Nechtěla jsem vlhčené ubrousky. Není problém ho brát všude a namočit do vody. A má využití i jinde v domácnosti. Používala jsem ve čtvercích a nastříhala si podle potřeby.

neria55
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 01.12.17 11:26

Super holky, potěšily jste me :palec:…mě se moc právě do těch parfemovanych ubrousků nechce, jsme v rodině všichni atopici…takže samozřejmě u malého je taky celkem dost velká pravděpodobnost :think:

My v práci vyfasovali velké role 200m+ perlanu a stříhali je na noční :lol:…pak jsme si to vychytali aby byly pořád mokré, vlhké, že jsme koupili krabicku v Kiku na papír. kapesniky, a do toho to nastrkali a zalilo se trochu vodou. Tenhle systém chci zavést i doma :palec: takže teď už jsem rozhodnuta a jdu do toho :palec:

Svistice
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 2 inzeráty 01.12.17 11:38

@neria55 Používala jsem na obě děti. Kupovala jsem velké role ve zdravotnických potřebách a pak stříhala. Používali jsme ho nejen na mytí (i večerní, místo žinky), ale i jako separačku do látkových plen (tam byla ta sppotřeba největší).

Popokatepetla
Závislačka 2968 příspěvků 01.12.17 11:56

@neria55 používala jsem u dvojčat, po tom, co se mi po vlhřených ubrouskách osypali. Za celé plenkové období jsem spotřebovala myslím 3 balíky Perlanu po 500,– - stříhala jsem si to na kousky. Ubrousky jsem používala jen na cesty.

Příspěvek upraven 01.12.17 v 12:16

Káťa19
Kelišová 6399 příspěvků 37 inzerátů 01.12.17 12:04

Me balik za 500 vydrzel na obe deti a jeste zbylo, ale je fakt, ze latkuju a cca od roka kdyz se pokakali, sli rovnou do sprchy, ve stoje jsem osprchovala zadecek a nemusela se s nima prat u otirani :mrgreen:
Jinak rozhodne doporucuji, ja je nekolikrat i peru, jen ty nejvic spinave vyhodim :palec:

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 01.12.17 12:09

Používala, myslím že se to vyplatilo dost a ještě ještě to bylo super pro tu citlivou kůži :-)

Pidulka1991
Závislačka 2622 příspěvků 01.12.17 12:31

Koupila jsem mega roli 0,95×100m mam jeste vic jak pulku mam ji cca pul roku. Rezeme na 9,5 cm rolicky a pak rozstriham na kosticky.. na cestu beru perlan + sprej medvidek. Takze neberu nic vlhceneho. To vytahnu jeden perlan postrikam a je to :)

Příspěvek upraven 01.12.17 v 12:45

Elenloth
Závislačka 3771 příspěvků 01.12.17 12:40

Taky jsem používala a zase se chystám. Vlhčené ubrousky jsou srágora. Koupím velké čtverce a rozstříhám. Potom si ho vlhčím z rozprašovače. Kluci se dost opruzovali i tak, takže jsem ho používala jako takovou separačku, když si větrali zadek lehce zabalení v látkové plíně, aby schytal to nejhorší.

Liynks
Stálice 83 příspěvků 01.12.17 12:54

Já teda nepoužívám perlan, ale perličku od eone. Myslím, ze tech 50 ks nestalo ani 100,–. Ještě jsem to rostrihla na polovičku a Peru. Občas ty nejvíce špinavé vyhodim. Ale mám druhé balení a prckovi je 16m. Dřív jsem používala i medvídka, teď už sprchu a tu perličku

Huk
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 01.12.17 13:18

U starší žádný problém nebyl, ale mladší se mi po vlhčených opruzovala. Kupuji čtverce z buničiny v Tescu a Medvídka od Eone a už je úplně v pohodě.
Mmch. Medvídek je super i na odličování makeupu, krom očí teda

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

DJ Loutka: Kdo byla jeho přítelkyně, kvůli níž se měl oběsit? A jaké měli plány?

DJ Loutka (†51), který se o víkendu oběsil, po sobě zanechal přítelkyni Magdu... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama