Péřová zavinovačka poraďte jakou

51
3.8.21 21:40

Péřová zavinovačka poraďte jakou

Ahoj holky. Rozhodla jsem si koupit pro naše první miminko, které se narodí v listopadu péřovou zavinovačku. Ale teď babo raď, jakou značku? Jsou všechny stejné? Poraďte prosím dle vašich zkušeností. Kiedroňová, Elizame, Eseco, by luci nebo jinou je jich fakt hodně? Eseco má jiný poměr peří oproti jiným. Kiedroňová mi není úplně sympatická, ale tak pokud je produkt nehledě na to super, tak to zkousnu :lol: Díky za každou radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
950
3.8.21 22:34

Mám kiedronovou, používám již pro druhé dítě. Každopádně, pokud bych kupovala znovu vzala bych tu maxi velikost. Mám tu standardní a vypadává mi ten spodní cíp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
3.8.21 22:37

Mám by Luci, 100×100 a malý je v ní moc spokojený.
S ostatními nemám absolutně zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
955
3.8.21 23:06

Mám doma „obyč“ péřovou z shopu Janperi.cz a je super. Teď jsem tam malé kupovala i peřinu. Pač ze zavinovačky vyrostla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.21 23:12

A to se nebojíte? Peří je jeden z alergenů. Jak můžete vědět že děti nebudou alergici a co potom s ní když se alergie projeví? Já to zavrhla hmed. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
7674
4.8.21 03:43
@Anonymní píše:
A to se nebojíte? Peří je jeden z alergenů. Jak můžete vědět že děti nebudou alergici a co potom s ní když se alergie projeví? Já to zavrhla hmed. :nevim:

Kolik znas alergickych deti na peri?

Cituju: Alergie na peří se často uváděla jako příčina problémů, které trápí alergiky ve vnitřních prostorách bytů a domů. Dnes již víme, že skutečná alergie na peří je velmi vzácná a mnohem častěji jde o alergii na roztoče nebo na plísně.

Alergie na ptačí peří se sice vyskytuje, ale v opravdu malém množství případů. Lidé, kteří trpí přímou alergií na ptáky jsou přecitlivělí na alergizující bílkoviny, které se vyskytují jak na peří, tak ale třeba i ve vaječném žloutku. Nejčastěji jde o nepřímou alergii, protože na peří se mohou vyskytovat další alergeny jako roztoči či plísně.

Pokud se perinka udrzuje, nebyva absolutne zadny problem. A kdyby se alergie preci jen projevila, neni nic jednodussiho, nez dat peri pryc. Udrzovat musis i prikryvky a zavinovacky z umelych vlaken, taky se v nich usazuje prach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.8.21 04:50

Prý nejekonomictejsi je vzít starý polštář, nechat peří vyčistit a když jim řekněte že je to na zavinku, na pouti vám to do obalu tak akorát. Já zcela neekonomicky koupila Lily is sailing a je super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20007
4.8.21 05:34

@Jane036 mela jsem Kiedronovou, jak dracka, tak draka a její hnízda. Dracky jsem vzala na bazaru, nevěděla jsem, zda to bude mimčo chtít a originál se mne zdál dost drahý, zvlášť ty potahy. Mimčo v nich bylo 2 mesice, pak jsem to prodala za stejnou cenu, jako jsrm to koupila. Zavinovačky byly do pár dní pryč. Draky jsem již brala nové, zkušenosti s nimi jen ty nejlepší, jelikož další dítě neplánujeme, opět se velmi dobře prodaly. Za mě prodejnost dělá to, proč bych šla do Kiedronove. Ono totiž toho potřebuješ hodně. Dvě zavinovačky a minimálně tři potahy. V těch prvních cca 4 měsících je v tom dítě téměř nonstop, takže se ti do toho dost potí, občas to poblidi apod. Nějaké pokládání plenku jde u čerstvého miminka, pak už je to opruz, u pretacejiciho dítěte je to scifi. Já to normálně prala, v přípravku na peří, nechávala jednou za cca 2 dny sušit v sušičce, pravidelně vetrala. Měla jsem je pořád jak nové, nadychane. Co se mne neosvedcil a často to tu čtu je to, že by člověk rovnou vzal tu 100 X 100. Věřím, že zpětně se to člověku tak zda, ze je ta menší rychle doslouzi, ale když do té velké člověk položí novose tak je prostě obrovská a hlavně těžká. Takže ta menší smysl má, vždyť ty první měsíce jsou nejdůležitější, v těch dalších zavinku již nepotřebuje, spíš nějaký podklad, kde cip může být venku. Tolik mě zkušenosti, ale obecně nám péřová zavinovačka posloužila velmi dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
4.8.21 06:39

Neporadím péřovou, ale měla jsem od little angel z outlastu, je tam výrazně nižší riziko přehřátí než v tom peří. A zároveň pěkně zahřála a byla moc příjemná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
4.8.21 06:56
@Kolicek95 píše:
Neporadím péřovou, ale měla jsem od little angel z outlastu, je tam výrazně nižší riziko přehřátí než v tom peří. A zároveň pěkně zahřála a byla moc příjemná.

V/Na peri dite neprehrejes, naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1686
4.8.21 07:13
@Kukacka123 píše:
V/Na peri dite neprehrejes, naopak.

Před nedávnem tu zrovna běžela diskuze, že maminka po vyndání z péřové zavinovačky naměří dítěti vždy vysokou teplotu :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7674
4.8.21 07:21
@Kolicek95 píše:
Před nedávnem tu zrovna běžela diskuze, že maminka po vyndání z péřové zavinovačky naměří dítěti vždy vysokou teplotu :nevim:.

Tak pokud ho tam balila v tech hicech, neni divu. To by se dite peklo i v neperovy. A jde o to, kde ho merila…kdyz zabalim deti do zavinky a prikryju je, jsou teploucky a na cele taky namerim vyssi teplotu. I sobe, kdyz se prehreju pod perinou…kdyz je teplo, to dite se ma na peri jen polozit, to reguluje teplotu dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20007
4.8.21 08:14
@Kolicek95 píše:
Před nedávnem tu zrovna běžela diskuze, že maminka po vyndání z péřové zavinovačky naměří dítěti vždy vysokou teplotu :nevim:.

Ale tady se jedná o zavinku pro listopadové miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
950
4.8.21 08:33
@Cuddy píše:
@Jane036 mela jsem Kiedronovou, jak dracka, tak draka a její hnízda. Dracky jsem vzala na bazaru, nevěděla jsem, zda to bude mimčo chtít a originál se mne zdál dost drahý, zvlášť ty potahy. Mimčo v nich bylo 2 mesice, pak jsem to prodala za stejnou cenu, jako jsrm to koupila. Zavinovačky byly do pár dní pryč. Draky jsem již brala nové, zkušenosti s nimi jen ty nejlepší, jelikož další dítě neplánujeme, opět se velmi dobře prodaly. Za mě prodejnost dělá to, proč bych šla do Kiedronove. Ono totiž toho potřebuješ hodně. Dvě zavinovačky a minimálně tři potahy. V těch prvních cca 4 měsících je v tom dítě téměř nonstop, takže se ti do toho dost potí, občas to poblidi apod. Nějaké pokládání plenku jde u čerstvého miminka, pak už je to opruz, u pretacejiciho dítěte je to scifi. Já to normálně prala, v přípravku na peří, nechávala jednou za cca 2 dny sušit v sušičce, pravidelně vetrala. Měla jsem je pořád jak nové, nadychane. Co se mne neosvedcil a často to tu čtu je to, že by člověk rovnou vzal tu 100 X 100. Věřím, že zpětně se to člověku tak zda, ze je ta menší rychle doslouzi, ale když do té velké člověk položí novose tak je prostě obrovská a hlavně těžká. Takže ta menší smysl má, vždyť ty první měsíce jsou nejdůležitější, v těch dalších zavinku již nepotřebuje, spíš nějaký podklad, kde cip může být venku. Tolik mě zkušenosti, ale obecně nám péřová zavinovačka posloužila velmi dobře.

Je pravda, že bude těžká, i ten menší dráček je těžký. Ale mé druhorozené ještě není ani měsíc a ten vypadávají i cíp mě strašně sejří. U první dcery, která byla menší, to trvalo dýl, nez jo zacla vykopavat. Nevím, možná má ta druhá víc natažené nohy :lol: jinak, já mám jen jednu peřinku a jeden potah, pak mám ještě druhou zavinku little angel. Používám na střídačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51
4.8.21 10:35
@Anonymní píše:
A to se nebojíte? Peří je jeden z alergenů. Jak můžete vědět že děti nebudou alergici a co potom s ní když se alergie projeví? Já to zavrhla hmed. :nevim:

Kupodivu jsem měla ze začátku stejný názor, péřová peřinka, noto vůbec kvůli alergii. Ale pak jsem si o tom něco málo právě přečetla a jak píše Kukacka123 tak alergie je na roztoče a holt se musí člověk o tu peřinku starat, aby se používala správně. A pokud se jakákoliv alergie objeví, peřinku dávat přestanu a prodám, žádná věda. Ale jen proto, že je mizivá šance, že si vytáhnu toho černého petra to zavrhovat nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat