Reklama

Pérování na kolínkách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 08.08.18 19:07
Pérování na kolínkách

Omlouvám se za založení nové diskuse, ale na obnovenou nikdo nereaguje.
Stalo se někomu z vás, že by dítě pérovalo na kolínkách, ale ruce nemá nataženy a opírá se o lokty? Vidím to prvně. Chtěla bych, aby dítě správně lezlo. Děkuji za reakce.

Reklama

Reakce:

Tydlifuk
Zasloužilá kecalka 774 příspěvků 08.08.18 19:47
@Joyful píše:
Omlouvám se za založení nové diskuse, ale na obnovenou nikdo nereaguje.
Stalo se někomu z vás, že by dítě pérovalo na kolínkách, ale ruce nemá nataženy a opírá se o lokty? Vidím to prvně. Chtěla bych, aby dítě správně lezlo. Děkuji za reakce.

Ahoj, malej se tak houpe taky a ségra mi říkala, že to její holky dělaly taky. Takže neřeším.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 08.08.18 19:53

Nevím, moc jsem to nezažila, syn i dcera nejprve pásly koníky a až když se udržely na rukách, tak šly do dřepu. Ale možná má ty ručičky slabší, tak nějaký cviky na posílení. Já třeba se synem cvičila tak, že jsem ho dala přes nafukovací válec a puštěla ho na ruce, nebo ho držela za hrudní a pod bříšekm, aby byl rukama na zemi, ale nohy měl ve vzduchu a povolovala jsem, aby ty ruce zatížil, něco na způsob trakaře, ale líp jištěný, kdyby ruce povolily, aby se nebouchl do obličeje. Nic lepšího asi neporadím.

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 08.08.18 20:02

Děkuji vám holky. Já s ní malinko cvičím tak, že ho dám přes stehno, když sedím na zemi, aby ho to nutilo ruce posilovat. Vždycky jsem to právě vídala nopak. Děti se nejprve zvedaly na rukou a teprve potom šly na kolena. Jsme objednáni na neuro, protože se do 8 měsíců nehýbal vůbec, tak snad to ještě trochu posílí. Alespoň vím, že nejsem sama, že jiné děti takto taky pérují.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 08.08.18 20:32
@Joyful píše:
Děkuji vám holky. Já s ní malinko cvičím tak, že ho dám přes stehno, když sedím na zemi, aby ho to nutilo ruce posilovat. Vždycky jsem to právě vídala nopak. Děti se nejprve zvedaly na rukou a teprve potom šly na kolena. Jsme objednáni na neuro, protože se do 8 měsíců nehýbal vůbec, tak snad to ještě trochu posílí. Alespoň vím, že nejsem sama, že jiné děti takto taky pérují.

Jo, takhle jsem taky cvičila s dcerou, to je taky dobrý, ale ona začala sama lozit v 9 měsících. U syna jsem řešila opak, ten začal lézt na šesti měsících a v sedmi si začal stoupat, chodit tedy začal sám až v roce, ale od osmi měsíců obcházel nábytek a doteď ještě nemá v pořádku kyčle a šmajdá, tak nevím, jestli to není tím :nevim:

krukynka
Kecalka 108 příspěvků 08.08.18 20:43

Syn to taky takto chvíli dělal, ale protože jsme pravidelně chodili na cvičení pro děti, instruktorka nám poradila abychom koupili overball, na ten ho položit a jakoby ho naklánět dopředu aby se opíral o ty ruce. A druhý cvik dát pod bříško plenku a lehounce mu zvedat tělíčko, a zároveň rovnat ruce a nohy do dané správné polohy. Trošku jsme pocvičili a „pochopil“ to

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 08.08.18 20:44

@PapeJ těžko říct. Každý říká, že co dělají ty děti samy, je ok…některé prostě takto rychlé jsou. Zase když lezl v 6 měsících, tak proč by se tak brzo nestavěl. Horší mi přijde, když ty děti nelezou a rodiče je motivují hned po půl roce k postavení a chůzi.

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 08.08.18 20:44
@krukynka píše:
Syn to taky takto chvíli dělal, ale protože jsme pravidelně chodili na cvičení pro děti, instruktorka nám poradila abychom koupili overball, na ten ho položit a jakoby ho naklánět dopředu aby se opíral o ty ruce. A druhý cvik dát pod bříško plenku a lehounce mu zvedat tělíčko, a zároveň rovnat ruce a nohy do dané správné polohy. Trošku jsme pocvičili a „pochopil“ to

děkuji moc, taky budu zkoušet. :palec:

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 08.08.18 20:49

A jaký průběr toho overballu mám koupit? Koukám, že dělají více velikostí…

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 08.08.18 21:38

Naše malá byla trošku pohodlnější. Takže jsme cvičili. Mimi položit bříškem dolů na malý balón. A kývat s ním vpřed vzat. Pěkně pomalinku. Mělo by dávat ručičky před sebe. A ještě super cvik je dělat s mimčem to samé ale bez míče. Ty jsi v předklonu a držíš ho okolo bříška a houpeš střídavě vpřed na ručičky a vzad na nožky. Měl by se automaticky spustit obranný reflex, že nechce spadnout na obličej. U nás to zabralo po pár cvicích. Snad jsem to popsala srozumitelně. Hodně štěstí a trpělivosti. :hug:

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 08.08.18 21:39

Ten balónek má cca 30 cm. :mavam:

Joyful
Ukecaná baba ;) 2342 příspěvků 08.08.18 22:01

@Ebbi77 Děkuji mockrát.

Vůbec všem děkuji. Ráda bych to ještě zlepšila do té návštěvy neuro, takže zítra jdu pro míč a jedem :dance: :dance: :hug:

Ebbi77
Kecalka 448 příspěvků 08.08.18 22:11

Ti zvládnete hravě. Každé mimčo je jiné. Jen si vem jaké styly lezení mají :dance: . To by se jeden dotrhal smíchem, když to sleduje. :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama