Peroxid vodíku v těhotenství na zánět dásní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 15:08
Peroxid vodíku v těhotenství na zánět dásní.

Ahojky všem. Mate některá zkušenost? Mám šílený zánět dásní. Úplně otekle a bolestivé a hodně krvaci.
Můj zubař bohužel odešel a musím mit náhradu která mne vezme až za dva měsíce.

V lékárně mi doporučila peroxid vodíku vyplachovat pusu. Mate některá zkušenosti?

Neublizi to miminku a ten zánět také?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 30.04.19 15:12

Zánět ublíží spis než ten peroxid, peroxid je vlastně dezinfekce. Spíš bych zajela na pohotovost jestli tě tvuj dr nevezme, ať ti to vyčistí. Zánět v těle v těhotenství není nikdy dobře, můžeš od toho mít horečky a to je pak průšvih…

Jana525
Kelišová 5536 příspěvků 30.04.19 15:16

To jako ze te tehotnou s bolestivym zanetem dasni nechaji dva mesice jen tak? To je snad sranda. Pokud te to boli, tak to musis mit v silenem stavu a je to nebezpecne i pro miminko. mazej na pohotovost. Ja bych vyplachovala vodou s hrebickovym olejem a nebo salvejovy caj.

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 30.04.19 15:17

Jed na zubní pohotovost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 15:19

A co mi s tím udělají. Znám ty pohotovosti tady v Praze.
Jako neboli to nijak moc jen když čistím. A pak je to citlivé.

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 30.04.19 15:21
@Anonymní píše:

Zkontrolují jak moc je zánět rozsáhlý a případně nasadí léky. Psala jsi, ze je to šílené. Zbytečně budeš v těhotenství riskovat

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 30.04.19 15:25
@Anonymní píše:

Můžou ti aspoň napsat nějaká antibiotika, která ten zánět potlačí a můžou se v těhotenství. Fakt zbytečně neriskuj v úvodu jsi psala že je to šílené, teď zas že to není tak hrozný, tak tady těžko radit když sama nevíš.

tininas
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 30.04.19 15:29
@Anonymní píše:

Ahoj.

Máš pravdu, zubní pohotovosti v Praze jsou mizérie.

Pokud jsi z Prahy, tak začni obvolávat zubaře v okolí (nejlépe soukromé). On se někdo nakonec najde. Vlastní zkušenost. :)

A ještě si o tom víc zjisti, ale kámošce od zánětu dásní, tuším, pomohla dentální hygienistka - tak zkus obvolávat i je a případně se s nimi poradit.

Jinak asi 2 měsíce bych zánět (jakýkoliv) rozjíždět nenechala, ještě k tomu v těhotenství.

yarenka777
Kecalka 231 příspěvků 1 inzerát 30.04.19 15:34
@Anonymní píše:
Ahojky všem. Mate některá zkušenost? Mám šílený zánět dásní. Úplně otekle a bolestivé a hodně krvaci.
Můj zubař bohužel odešel a musím mit náhradu která mne vezme až za dva měsíce.

V lékárně mi doporučila peroxid vodíku vyplachovat pusu. Mate některá zkušenosti?

Neublizi to miminku a ten zánět také?

U nás se používá roztok peroxidu vodíku ve vodě již celé generace. Zavedl to u nás můj dědeček. Můj dědeček za 1. světové války, když byl v zákopech, museli si všichni vojáci drhnout zuby a dásně takto: do sklenice vlažné vody se přidají 2 polévkové lžíce peroxidu na rány 3%!!! ( V zákopech ve válce zubaři nebyli!)To tohoto roztoku se namáčí měkký zubní kartáček, se kterým se dokonale drhnou nejen zuby, ale i masírují dásně. Vše nejméně po dobu 3 minut. Nejlépe před spaním a pak již nic nejíst a nepít, pouze vyplivnout. No, nechutná to dobře, ale je to zvyk. Zachránil si všechny své zuby, poněvadž tuto praxi užíval po celý život. A zemřel v 86 letech se svými zuby. Moje matka, dědečkova dcera to převzala a naučila to od dětství i mě. Já mám dnes přes 65 a mám všechny zuby bez kazů a dásně růžovoučké. Předala jsem tento zvyk manželovi i našemu potomkovi. A tak si tento bohulibý zvyk předáváme již generace. Po konzultaci s mým zubařem, který prohlásil, že by neměl moc práce, pokud by to lidé od dětství takto praktikovali. :-) Manžel měl zuby už s parodentózou, peroxidem si zachránil zuby i dásně a zánět ustoupil. Pokud se tato metoda osvědčí, stačí si masírovat ústa pak 1× týdně. Pokud by začaly dásně jemně krvácet, okamžitě začít denně. Upozorňuji a varuji!! Pouze peroxid 3% z lékárny na rány. Ne pro kadeřnice na melíry!!! A samozřejmé je 2× ročně dentální hygienistka, 1× ročně zubní prevence, používání mezizubních nití a kartáčků denně večer. - A nevím, proč by se tento zvyk nemohl vykonávat v těhotenství. Já jsem ho praktikovala také. Vždyť ten roztok se v žádném případě nepolyká!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 15:41

Teď jsem úplně vystrasena. A bojím se o miminko.

Nemám žádné horečky nebo tak. Spis hodně otekle dasne a hodně krvaceji.

Ta bolest je jen po čištění které nasetrim.

Anna85
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 30.04.19 15:41

Mne na zanet v těhotenství doporucila dr corsodyl anebo paradontax extra. Zkusila jsem to druhy a postupne to preslo, ale pokud to mas opravdu hodne, zkusila bych nejake soukrome kliniky obvolat, nekde te urcite vezmou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 15:43

K dentální hygienistce jdu za dva týdny.

Anna85
Zasloužilá kecalka 565 příspěvků 30.04.19 15:50
@Anonymní píše:
Teď jsem úplně vystrasena. A bojím se o miminko.

Nemám žádné horečky nebo tak. Spis hodně otekle dasne a hodně krvaceji.

Ta bolest je jen po čištění které nasetrim.

Jsem podruhe tehotna a mam zanet opet. Ja jsem zase nasadila.tu vodu na vyplachovani a k dr ani nejdu. Na dentalku jdu taky za 14dni. Dela ji moje znama a minule ji muz rikal, ze mu zacaly zase krvacet dasne, tak se ho ptala kdo z nas je vlastne tehotnej. Ze je to dost casty. Zas tolik bych se tim nestresovala.

tininas
Ukecaná baba ;) 1866 příspěvků 30.04.19 15:52
@Anonymní píše:
K dentální hygienistce jdu za dva týdny.

Pokud to není akutní, což dle popisu nejspíš není, tak dneska a zítra (stejně je státní svátek a každý chce mít svůj klid), tak dej na radu lékárnice a vyplachuj, ale nepolykej H202. :)

No a ve čtvrtek, nejlépe hned ráno, zajdi za svou hygienistkou, vysvětli jí situaci a určitě nějaké řešení najdete. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.04.19 15:57
@Anna85 píše:
Jsem podruhe tehotna a mam zanet opet. Ja jsem zase nasadila.tu vodu na vyplachovani a k dr ani nejdu. Na dentalku jdu taky za 14dni. Dela ji moje znama a minule ji muz rikal, ze mu zacaly zase krvacet dasne, tak se ho ptala kdo z nas je vlastne tehotnej. Ze je to dost casty. Zas tolik bych se tim nestresovala.

A také té ty dasne jakoby bolely jako půlky v nich jako tep srdce. Jinak na fotek neboli ale jsou zarudle a hodně krvaceji.
Jsem tady teď z těch komentu vystrasena k smrti

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama