Personalistka na živnost? Jak na to..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luc.Machackova
Povídálka 20 příspěvků 20.12.18 15:44
Personalistka na živnost?Jak na to..

Moc prosim o radu, zkusenost..jsem po RD a chci se vratit do prace, obor personalistika, uz pred RD jsem v tomto oboru 4let pracovala, ale vzdy na Hpp, tedy tuto praci muzu vykonavat i na zivnost, s moznosti samozrejme ze budu pracovat z domu, tato prace by mi vyhovovala moc, ALE nikde sem nenasla jaky druh zivnosti to je(nechci se v praci ptat, at nevypadam blbe ????v tomto opravdu nejsem zkusena, ale prace na ZL se nebojim)kazdy nejak zacinal :) spis mi jde o radu, zda zrizeni ZL pro personalistku je slozite, nebo staci jen na urad a hotovo?:) Pro nekoho mozna zvlastni dotaz, ale nez se ptat neprijemne urednice tak to radeji zkusim nejdrive tady :) dekuji moc :dance:

Reakce:
Uživatel je onlineeumedon
Extra třída :D 13989 příspěvků 20.12.18 16:16
@Luc.Machackova píše:
Moc prosim o radu, zkusenost..jsem po RD a chci se vratit do prace, obor personalistika, uz pred RD jsem v tomto oboru 4let pracovala, ale vzdy na Hpp, tedy tuto praci muzu vykonavat i na zivnost, s moznosti samozrejme ze budu pracovat z domu, tato prace by mi vyhovovala moc, ALE nikde sem nenasla jaky druh zivnosti to je(nechci se v praci ptat, at nevypadam blbe ????v tomto opravdu nejsem zkusena, ale prace na ZL se nebojim)kazdy nejak zacinal :) spis mi jde o radu, zda zrizeni ZL pro personalistku je slozite, nebo staci jen na urad a hotovo?:) Pro nekoho mozna zvlastni dotaz, ale nez se ptat neprijemne urednice tak to radeji zkusim nejdrive tady :) dekuji moc :dance:

Tipl bych si to na „70. Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy“ z přílohy č. 4 živnostenského zákona.

suzka1
Stálice 98 příspěvků 20.12.18 16:18

A proc nebyt na HPP a pak mit 100% home office? Vim,ze v agenturach je to mozne a diky provizim se da dobre vydelat :)

Almatka
Kelišová 6850 příspěvků 20.12.18 16:51

@Luc.Machackova a co přesně bylo náplní Tvé práce?

@suzka1 píše:
A proc nebyt na HPP a pak mit 100% home office? Vim,ze v agenturach je to mozne a diky provizim se da dobre vydelat :)

V jakých agenturách a při jaké přesně práci? Pokud je to personální agentura, účtařina atd, ale neumím si představit, že by interní HR byl 100% doma…to by pak trochu ztrácelo smysl…

renduli
Závislačka 3099 příspěvků 20.12.18 17:21
@suzka1 píše:
A proc nebyt na HPP a pak mit 100% home office? Vim,ze v agenturach je to mozne a diky provizim se da dobre vydelat :)

Na 100% HO asi nepůjde - ledaže by si uchazeče o práci zvala na pohovory k sobě domů. :think:

suzka1
Stálice 98 příspěvků 20.12.18 19:39

Myslela jsem,kdybyste pracovala jako konzultantka,ni­koliv primo na HR. Tady mate pravdu,ze 100% HO by nebylo mozne. Ale nedovedu si ani interni HR predstavit na zivnost..

Extra třída :D 13989 příspěvků 20.12.18 20:19
@suzka1 píše:
Ale nedovedu si ani interni HR predstavit na zivnost..

Když je to interní, tak to není na živnost jaxi z definice… O tom, že chce být interní HR, zakladatelka nic nepsala.

Poslyšte, zakladatelka položila celkem srozumitelný dotaz. Co takhle rozhodnutí, jestli to chce, nebo nechce dělat na živnost, nechat na ní a pokud znáte odpověď na její otázku, tak ji prostě odpovědět a pokud ne, tak neplevelit?

Luc.Machackova
Povídálka 20 příspěvků 20.12.18 22:04

Ano, prave, ze bych pracovala jako konzultantka/ná­borářka-jedná se pouze o navolávání uchazečá a domlouvání schuzek.. pravě, že práci chci delat hlavne z domu a to mohu pouze na živnost..ale jelikoz neznam ve svem okoli nikoho kdo by toto delal na zivnost a nechce se mi hned letet na urad,ale asi budu muset.. tak doufam, ze na me paní pri vysvetlení bude hodna :lol: :D

Extra třída :D 13989 příspěvků 21.12.18 07:31
@Luc.Machackova píše:
Ano, prave, ze bych pracovala jako konzultantka/ná­borářka-jedná se pouze o navolávání uchazečá a domlouvání schuzek.. pravě, že práci chci delat hlavne z domu a to mohu pouze na živnost..ale jelikoz neznam ve svem okoli nikoho kdo by toto delal na zivnost a nechce se mi hned letet na urad,ale asi budu muset.. tak doufam, ze na me paní pri vysvetlení bude hodna :lol: :D

Ovšem - je vám jasné, že schůzka sama by se pak měla konat v prostorách té firmy, kde bude mít uchazeč pracovat jako zaměstnanec?

Když jsem hledal odpověď na vaši otázku, tak jsem gůglil „personalista“ and „živnost“. Vygůglil jsem pár eseróček, které mají personalistiku přímo v názvu a podíval jsem se na jejich předmět činnosti (podle příloh ŽZ).

Některé měly „Prodej zboží a služeb neuvedených v přílohách 1 až 4 živnostenského zákona“, „Zpracování odborných posudků a hodnocení“ nebo „Služby v oblasti administrativní správy a služby organizačně hospodářské povahy“.

Ostatně - tuhle metodu můžete zkusit sama: Vygůglit nejdříve nějakého externího personalistu či headhuntera (tedy někoho, kdo inzeruje podobné služby, které sama chcete nabízet) a pak ho najít v živnostenském rejstříku a podívat se, jakou živnost má ohlášenou. Nemusíte ho přece znát a nemusí být z vašeho okolí. Stačí hledat po inzerátech, kdo tu činnost inzeruje a pak se na něj podívat do veřejného seznamu, ne?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >