Personální poradenství? Aneb co mám dělat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 13:29
Personální poradenství? Aneb co mám dělat

Krátce shrnu svoji situaci: Vystudoavala jsem VŠ a práce v oboru je málo. Po škole se mi nepodařilo nic moc sehnat, takže nakonec jsem skončila ve firmě, kde jsem dělala při škole. Práce nekvalifikovaná, ale celkem dobrá. Nyní jsem na mateřské, mám dvě děti celkem rychle za sebou. Bohužel se ve firmě hodně změnily poměry a asi se nebudu mít po rodičáku kam vrátit. Možná se i dostěhujeme my.
Chci čas doma strávit tím, že se něco naučím. Jenže nevím, co by mi šlo. Nevíte, kde se mám poradit? S koučem, persnoalistou, nebo někým jiným? A druhá otázka zní: co prodám na trhu práce? Doma se zatím učím německy, jsem tak úprveň B1, angličtina A2. Potřebovala bych se naučit i víc s počítačem, to se dnes hodí, ale taky nevím kde.
Pokud máte nějaké nápady nebo rady, budu vám vděčná.
Jsem z Brna. Radši anonym prosím.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 1384 příspěvků 2 inzeráty 01.10.18 13:45

Ahoj, já jsem na tom v podstatě stejně.
Momentálně si přivydělávám prodejem svých výrobků, ale mám na to strašně málo času, takže jsou to velmi směšné částky. Bylo by krásné, kdybych to potom mohla dělat naplno, ale obávám se, že by z toho plnohodnotný výdělek nebyl. Minimálně ze začátku určitě ne a jsem si téměř jistá, že na tom nebudeme finančně tak dobře, abych si mohla v klidu něco rozjíždět.
My teď plánujeme další dítě, takže se tento problém odsouvá zas o pár let dál, ale on bohužel nezmizí :) Jednou do té práce půjdu.
Mám v plánu co nejvíc rozjet to svoje „podnikání“ a pak se uvidí. Ale když na to nemám čas při dvou dětech, při třech to určitě nebude lepší…
Ještě mě napadlo si udělat nějaký kurz, to tě zase nějak posune, ale musíš aspoň trochu vědět, co chceš. Můžeš chodit do jazykovky nebo se taky pokusit o něco vlastního. Nebo prostě jen brouzdat internetem a čekat na nějakou zajímavou nabídku práce.

Lendeš
Kelišová 5580 příspěvků 01.10.18 13:47

V Brně můžeš zkusit Centrum vzdělávání všem, dělají kariérové poradenství a kromě toho mají přehled o různých kurzech, tak tě můžou nasměrovat.

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 01.10.18 14:33

Kouč, kariérní poradce, atd…je to taková berlička. Když se k tomu budeš upínat s tím, že ti dají rozřešení pro tvoji budoucnost, budeš zklamaná. Tím nechci říct, že dělají svou práci špatně, to ne, ale v reálu ti nikdy nemohou říct nic víc, než co o sobě dobře víš sama. Jen to stojí hodně peněz. Jde to takový obchod s osobní nejistotou. Pomocnou ruku nakonec stejně najdeš jen na konci svého ramene a jako bonus je to zdarma.

Kdybys chtěla umět víc s počítačem a jít třeba i směrem k programování, zpracování dat a pod., tak Brno je skvělý výchozí bod a mohu doporučit Czechitas https://www.czechitas.cz/cs/ kde jsou workshopy a kurzy za cenu symbolickou (s komerčními organizacemi opravdu nesrovnatelné) a v dobré kvalitě, s ověřenou praxí. To tě může posunout hodně dál.

Jo a začítmůžeš třeba tímhle worshopem teď v sobotu, je zdarma ;) https://www.czechitas.cz/…/akce/10285/

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 21:52

Děkuji všem za rady. Vím, že na tom musím zapracovat sama, že mi nikdo neřekne, co je pro mě nejlepší. Do jazykovky a atd. se chystám, jak to půjde, mladší dcera má 3 měsíce, takže jsem limitovaná kojením. Zatím si hlavně potřebuju ujasnit co vlastně chci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 16:36

Obnovuji diskuzi.
Byla jsem na kariérním poradenství. Výsledek je asi ten, že mám do vzdělání mimo nejvyššího dosaženého vzdělání napsat i nedodělanou školu(už dodělaná nebude), koníčky včetně zájmových kroužků, které jsem navštěvovala jako dítě(už je to 20 let) a k zaměstnáním mám psát jen roky a ne data nástupu a ukončení.
Měla jsem dvě zaměstnání, v jednom jsem byla půl roku a v druhém jsem doteď.
Moc nevím, co si o tom mám myslet, u kariérního poradce jsem byla poprvé a doteď jsem čerpala z internetu z různých pravidel, jak napsat životopis.
Všude je, že do nejvyššího dosaženého vzdělání patří pouze to nejvyšší, že to, že byl člověk v dětství vybrán, aby zpíval na představení školy, nikoho nezajímá, stejně jako je nesmysl psát do životopisu koníčky, pokud nesouvisí se zaměstnáním.
Pokud jde o školu a ty roky, nebude to vypadat tak, že se snažím lhát. Jedno zaměstnání bylo jen na půl roku a když tam napíše třeba rok 2015, tak to bude vypadat, že jsem tam byla déle.
Tu školu si zase můžou vykládat tak, že stále studuji.
Já nevím, jsem z toho taková rozpačitá, odborník je ona.
Co si o tom myslíte?
Anonym. B.
Nechci zrovna tuto diskuzi o nedokončené škole spojovat s nickem.

TMana
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 10.10.18 16:45

To není odborník, ale jeliman. Chlubit se nedokončenou školou má být jako nějaké plus? Řešit koníčky ze základní školy? Ne, tohle v CV fakt nemá co dělat. U zaměstnání souhlasím s uváděním jen v letech, podrobnosti jsou zbytečné. Pochopte, že personalista čte někdy i stovku CV, jeho opravdu nebude zajímat, že někdo nastoupil 14.7.2010 a byl tam až do 19.11.2016, stačí jen 2010 - 2016. Nenechte si hloupě radit, snad máte vlastní rozum.
Konkrétní věci, jako přesnější délku zaměstnání, koníčky na ZŠ apod můžete kdykoli zmínit při pohovoru, pokud to bude vhodné.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 16:56

@TMana Pokud jde o tu školu, tak pokud ji tam nenapíšu, budu mít v životopisu 3 roky mezeru. Což asi nechtěla, ale její řešení se mi zdá horší než to, co jsem tam měla doteď(školu v kurzech).
Pokud jde o ty ostatní věci, tak naznala, že je životopis krátký a se dvěma pracemi na HPP a občasnou brigádou, kde jsem prostě chodila sem tam na nějakou směnu do marketu, kde mě zrovna agentura poslala, se prostě kouzlit nedá.
Já chápu, že mi něco poradit musí, ale jak říkáte, vlastní rozum mi říká, že s tím, co mi bylo raděno, bych se asi zařadila do sbírky kuriozit, o kterých se píše v článcích.
Na druhou stranu, úspěšnost v odpovědích na moje životopisy je žalostná, tak si člověk už říká, že musí být ten blbec on…

Lalelale
Závislačka 2697 příspěvků 10.10.18 16:58
@Anonymní píše:
@TMana Pokud jde o tu školu, tak pokud ji tam nenapíšu, budu mít v životopisu 3 roky mezeru. Což asi nechtěla, ale její řešení se mi zdá horší než to, co jsem tam měla doteď(školu v kurzech).
Pokud jde o ty ostatní věci, tak naznala, že je životopis krátký a se dvěma pracemi na HPP a občasnou brigádou, kde jsem prostě chodila sem tam na nějakou směnu do marketu, kde mě zrovna agentura poslala, se prostě kouzlit nedá.
Já chápu, že mi něco poradit musí, ale jak říkáte, vlastní rozum mi říká, že s tím, co mi bylo raděno, bych se asi zařadila do sbírky kuriozit, o kterých se píše v článcích.
Na druhou stranu, úspěšnost v odpovědích na moje životopisy je žalostná, tak si člověk už říká, že musí být ten blbec on…

můžu se zeptat, co za poradenství to bylo? To bylo placené nebo nějaká kamarádka ti na to mrkla? Ty rady jsou opravdu katastrofální a pokud by mi na stole přistálo CV s koníčky ze základní školy, kandidát by se tím rovnou vyřadil. To samé nedodělaná škola, vždyt to je přece kaňka… A to, že CV je krátké a musí se natáhnout koníčky… jako jestli jsi za to platila, beze srandy chtěj zpět peníze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 17:07
@Lalelale píše:
můžu se zeptat, co za poradenství to bylo? To bylo placené nebo nějaká kamarádka ti na to mrkla? Ty rady jsou opravdu katastrofální a pokud by mi na stole přistálo CV s koníčky ze základní školy, kandidát by se tím rovnou vyřadil. To samé nedodělaná škola, vždyt to je přece kaňka… A to, že CV je krátké a musí se natáhnout koníčky… jako jestli jsi za to platila, beze srandy chtěj zpět peníze.

Placené to není, protože je to asi z evropských fondů.
Každopádně je to pod patronátem Jihomoravského kraje a v této diskuzi to bylo zmiňováno.

Lalelale
Závislačka 2697 příspěvků 10.10.18 17:18
@Anonymní píše:
Placené to není, protože je to asi z evropských fondů.
Každopádně je to pod patronátem Jihomoravského kraje a v této diskuzi to bylo zmiňováno.

tak je to jasný, někdo tahá dotace a zaměstnal rodinnou známou :mrgreen: určitě ty rady neber vážně a být tebou napíšu peprnou recenzi. Zkušený člověk ti napíše CV od začátku do konce a bude trochu kreativní.

TrueIsFalse
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 10.10.18 17:26
@Lalelale píše:

Mezera 3 roky (když tedy nemá uvádět tu nedokončenou VŠ) jí okamžitě diskvalifikuje z jakéhokoliv VŘ. Možná tak na uklízečku ne…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 17:30
@Lalelale píše:
tak je to jasný, někdo tahá dotace a zaměstnal rodinnou známou :mrgreen: určitě ty rady neber vážně a být tebou napíšu peprnou recenzi. Zkušený člověk ti napíše CV od začátku do konce a bude trochu kreativní.

Děkuji, já si troufám říct, že mám spoustu dobrých vlastností, ale kreativita mezi ně zrovna nepatří. Takže jsem měla trošku za to, že nějaký zkušený člověk, který má zkušenost, něco vymyslí, aby ten životopis působil trošku lépe.
To, že tady vypadám, že se neumím řídit vlastním rozumem a pomalu pochybuji i o základních poučkách a věcech, je dáno tím, že už pochybuji i sama o sobě.
Ono to neustálé posílání životopisů a žádné odpovědi, to člověku na sebevědomí nepřidá.
To už pochybuje pomalu i o vlastním datu na rození:-).

Lalelale
Závislačka 2697 příspěvků 10.10.18 17:35
@Anonymní píše:
Děkuji, já si troufám říct, že mám spoustu dobrých vlastností, ale kreativita mezi ně zrovna nepatří. Takže jsem měla trošku za to, že nějaký zkušený člověk, který má zkušenost, něco vymyslí, aby ten životopis působil trošku lépe.
To, že tady vypadám, že se neumím řídit vlastním rozumem a pomalu pochybuji i o základních poučkách a věcech, je dáno tím, že už pochybuji i sama o sobě.
Ono to neustálé posílání životopisů a žádné odpovědi, to člověku na sebevědomí nepřidá.
To už pochybuje pomalu i o vlastním datu na rození:-).
špatně napsané CV tě zkrátka nedostane k pohovoru, at jsi jakákoliv. Neber si to tak, i spousta opravdu kvalitních a v práci dobrých lidí CV napsat neumí. Jdi za někým, kdo se tím živí, nebo popros kamarádku, co má třeba dobrou práci a má zkušenosti. I mezery se dají opravdu slušně vyplnit. Když jsem odjela do zahraničí, logicky jsem hodně dlouho hledala práci, když jsem měla praxi jenom z ČR a nechtěla jsem slevit ze svých naroků. Když se u pohovoru zeptali, co ta mezera, tak jsem řekla, že jsem si přála cestovat a poznat tak krásnou zemi, a přidala jsem pár míst, co jsem navštívila. A jim se to líbilo. Ale pravda byla taková, že jsem horem pádem hledala práci :mrgreen:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 17:35
@TrueIsFalse píše:
Mezera 3 roky (když tedy nemá uvádět tu nedokončenou VŠ) jí okamžitě diskvalifikuje z jakéhokoliv VŘ. Možná tak na uklízečku ne…

Máte nějaký nápad, jak to řešit? Nebo je to prostě beznadějné a pokud jde lepší práci, mám to asi vzdát?
Jako upřímně, pokud bych měla celý život dělat to, co dělám teď, tak bych asi radši podstoupila lobotomii, ať je mi všechno jedno.
Přeháním, ale co reálně můžu udělat pro to, abych tento hendikep nějak překonala? Na pravidelné vzdělávání mě zaměstnavatel neuvolní, ptala jsem se.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >