Pes a miminko, jak venčit?

10
22.2.21 16:43

Pes a miminko, jak venčit?

Krásný den přeji, mám takovou otázku… Jsem těhotná a mám ročního bígla. A mám strašný strach z toho, jak ho budu venčit ( je zvyklí chodit každý 4 hodiny, minimálně na půl hodiny) Jak jste to některé z vás dělaly? Rodiče bydlí daleko, a nejblíž je babička, která může kdykoliv přiběhnout, ale co když nebude moct? A zase otravovat někoho každý čtyři hodiny…Přítel chodí do práce ( dělá na stavbách, rekonstrukce apod.) Takže nikdy neví, kde zrovna bude. Nebo brát miminko každou chvíli ven je blbost ( špatné počasí apod.) Máte některá zkušenosti? Děkuju za každou radu, už teď jsem z toho zoufalá :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20926
22.2.21 16:46

To jsi zoufalá celkem oprávněně, prostě musíš vzít mimino sebou. Pořiď si nosítko, budeš to mít jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
22.2.21 16:48

@terien Dobrý nápad, děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
22.2.21 16:49

Ja myslim, ze rocni pes uz by si mohl zvyknout na delsi interval. Nicmene ja chodila vencit s uplne cerstvym mimcem v kocarku, to nebylo moc prijemny, pak tak od pul roku uz nejradsi v nositku. Ja totiz nechtela, aby mi pri venceni usnul a prislo mi to i takovy nejrychlejsi a nejjednodussi. Pokud teda budes chodit vickrat denne, tak mozna to nositko by ti vyhovovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
22.2.21 16:50

Ja mimco nemam ale svagrova co ma bytoveho psa tak proste prodlouzila venceni rano s nim jde svagr, vecer s nim jde behat. Takze ona jde dopoledne na hodinu, odpoledne na hodinu. Miminu vzduch prospeje a tobe prochazka a vypadnuti taky ;) a kdyz to nekdy nejde tak pes to vydrzi a nebo hold v krizi louzicka doma z toho se svet nezbori. Ono jde psovi vicemene o to aby mel u sebe svoji smecku a pozornost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
22.2.21 16:53

Asi bych už teď naučila psa na delší intervaly mezi vencenim a na to, že ne každá procházka bude na půl hodiny. Dospělý pes v pohodě vydrží 8-9 hodin, když jsou lidi v práci. Tak bych ho naučila třeba po těch 6-8 hodinách. Dvakrát denně, když bude možnost třeba na hodinu ven s kočárkem, nebo když budeš mít hlídání, a zbytek jen na vyvenceni a domů, třeba 10 minut. Možná pár dní bude prudit po těch 4 hodinách, ale pak si zajede systém a bude v pohodě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
22.2.21 16:54

Moc děkuju holky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1849
22.2.21 17:22

Taky doporučuji nosítko. Já byla s kočárkem a vodítkem hrozně neohrabaná. A hodně jsme chodili na pole a do lesa a tam to s kočárkem nešlo. Navíc dcera mi jako miminko spala jen v nosítku takže jsem na sebe a nosítko doma hodila jen mikinu a mohla jsem vyrazit, nemusela jsem jí nijak budit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
22.2.21 17:38

Vubec nemám zkušenosti se psem, ale mám zkušenost, že doma s miminkem jsem se mohla ukousat nudou a chodila jsem pořád ven… Venčit u toho psa bych mohla klidně, ten by se naběhal :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1261
22.2.21 17:51

Jéé, to jsou hezké starosti, i když samozřejmě chápu, že pro tebe je to nová situace (prvorodička).
Roční pes by už měl vydržet delší intervaly… Když jsem měla první dítě, tak na něj platil kočárek, kdykoli dcera začala kňourat, tak jsem vzala kočárek, psa a byla třeba dvě hodiny venku. Kolik my nachodily km (náš pes je fena)…
Klidně si pořiď i ergonomické nosítko, já ho měla, ale moc mi nevyhovovalo… Jsem prostě kočárková…
Naše fena vydrží celou noc, takže venčíme kolem deváté ráno a pak až třeba kolem 16. hod… A to jí bude už 13 let…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
22.2.21 19:49

Tak tohle se dá skloubit úplně v pohodě, jen to chce pár vhodných zásahů. Mimčo strčíš do kočárku nebo do nosítka či šátku, přes vás bundu a prostě jdeš. Jinak doporučuji začít psa učit samostatnosti. Věčně doma celé dny nebudeš. Až budeš chodit do práce, bude muset vydržet pes třeba 8 a víc hodin. Dále doporučuji nevenčit v úplně pravidelné časy, aby ti nekňučel každý den u dveří, protože už je 1 odpoledne. Pak si představ, že zrovna nestíháš, kojíš a nestihla ses třeba ještě ani naobědvat. Intervaly prodluž, stačilo by i venčení 3× denně (ráno, odpo, večer). Jednu z procházek prodluž aspoň na hodinovou. Bígl je zrovna aktivní plemeno, na té delší procházce to chce ho pořádně vyběhat (najděte si psí kámoše na běhání, házej aporty nebo talíř,…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
23.2.21 07:04

Jee také máme bígla, teď má 2,5 roku, ale cca od toho roku už začal chodit jen 3× denně. Až se nám zadaří mimčo, tak plánuji že ráno půjdeme jen na kratší vycházku s nosítkem (pokud nevyženu manžela nebo nebude aspoň doma aby hlídal), odpoledne půjdeme vždy na delší s kočárkem někam do parku (ať uspím i mimčo) a večer bude venčit manžel ;) Přes víkend ho bereme k rodičům kde má zahradu, takže tam se vyběhá a v týdnu už se mu ani moc nechce :D je to lenoch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
23.2.21 07:21

Vůbec bych se toho nebála, když občas nestíháme v týdnu, tak zvládne i 3 krátké procházky cca 15-20 min, doma ho unavíme hraním ideálně pro bígla čichací hry typu hersenwerk a přes víkend domluvíme psí kámoše, aby se vyřádil ;) U bígla ale vřele doporučuju cvičák, hlavně poslušnost… jsou tvrdohlavý a na volno rádi utíkají, tak ať ho pak s kočárkem nemusíte nahánět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
23.2.21 07:42

Děkuji všem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
23.2.21 09:29

Venčila jsem psa tak, že jsem jela s kočárkem a pes cupital na vodítku vedle kočárku. Pak do přírody dítko v manduce. Náše fena měla taky rok, když se nám narodilo dítě. A též aktivní plemeno - malinois.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat