Pes - čím krmit? Granule / konzervy? Tipy na odměny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eliška
Extra třída :D 11903 příspěvků 07.07.19 19:12
Pes - čím krmit? Granule / konzervy? Tipy na odměny?

Ahoj, máme 10měsíčního většího křížence (30 kg) z útulku, krmíme Brit care junior - prospívá dobře, chutnají mu. Chci se zeptat na zkušenost / doporučení ke granulím přidávat občas kvalitní konzervy. Je to podle vás prospěšné / nutné / zbytečné..?

A druhý dotaz na odměny, co se u vás osvědčily při cvičení u větší rasy. Zatím zkoušíme různé měkké kousky tyčinek s obsahem masa nebo psí piškoty. Chutná mu v podstatě vše, nevadí mu dostat jako odměnu i granuli Brit care ;) Ale protože cvičíme celkem dost a odměn sní tedy taky dost, chci si dát pozor na složení - čemu se vyhnout?
Klidně doporučte konkrétní výrobky, pokud se to smí.
Díky :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
smajlik345
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 07.07.19 19:17

@Eliška daváme vše. příčí se mi jen jeden druh. Takže granule (josera), pak zas konzervy, sýrové maso, zeleninu, ovoce, rýže, vločky, tvaroh s vajíčkem nebo bílý jogurt, lososový olej. Sýrové kosti jako zábavu. A pamlsky se mi osvědčili sušené plíce. Psi po nich nepříbírají jak po piškotech a psi za ně udělají vše

Eliška
Extra třída :D 11903 příspěvků 07.07.19 19:25

@smajlik345 Moc díky za reakci - asi syrové, ne sýrové, chápu to správně? :) Lososový olej přidáváš do granulí, nebo jak? S tím nemám zkušenost. Plíce fajn, zkusím. Mladej zatím spíš zhubnul, i když žere pěkně, protože má nepoměrně víc pohybu než v útulku.
Jaké konzervy používáte?

Eliška
Extra třída :D 11903 příspěvků 07.07.19 19:26

@smajlik345 jo a syrové maso kupuješ přemražené a kde?

smajlik345
Zasloužilá kecalka 697 příspěvků 07.07.19 19:34

@Eliška jj chápeš :-D kapu ho jednou denně do jídla takže buď na granule nebo na maso. Maso buď máme vlastní a nebo u řezníka kupujeme čertvé nezmražené, doma davám orgány zmrazit pro jistotu (stejně toho většinou kupuju víc a v ledničce by to nevydrželo tak to jde na mraz). konzervy nemám určitou značku, ale ne nic levného a v prodejně se zvířecími potřeby. Dělala jsem v supermarketu a šílela jsem když byli v akci levné granule a konzervy a lidé měli plné vozíky. takže tomu se snažím vyvarovat

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15094 příspěvků 07.07.19 19:36

Taky máme cca 30 kiloveho mazla. Krmime převážně granulemi Acana, konzervy dostává občas pro zpestření - beru od Calibry. Na odměny se nejvíc osvědčily takové plátky sušených mas nebo ryb - nelepí se mi po tom ruce. Ale sežral by všechno, je hroznej :lol:

Kiminkkka
Kecalka 433 příspěvků 07.07.19 19:37

Syrové maso koupíš i v některých zverimexech přímo :wink: stačí se jenom zeptat, u nás prodávají balené po 1, 2, 5 kg a mají i na výběr hovězí, kuřecí atd..
Jinak pamlsky mám ráda přímo sušené maso, klidně větší kousky a když je to měkké tak nakouskuju a nebo jsou přímo koupit i menší kousky - třeba od Rinti, Brit, Trixie.. těch značek je hodně :wink:

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 513 příspěvků 07.07.19 19:56

Naše fena vyrostla zejména na granulích, když byla štěně dostávala vajíčko s tvarohem a např. strouhanou mrkev. Když byla u mých rodičů na vesnici, tak se tam naučila žrát slepicím vejce, panečku ta má krásnou srst… Jinak když jsem chodila na cvičák, tak jsem brala jako odměnu psí piškoty, sušené maso, pak takové červené kroužky - myslím že se tomu říká frolíky. Občas dostávala takové ty tyčinky na zuby a buvolí kosti, aby si chvíli požvýkala. Jinak mně osobně se příčily takové ty vepřové uši atd.

peta1003
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 07.07.19 20:28

@Eliška
Já mám 2 roky westičku z množírny, která včera oslavila 10.narozeniny.
Musím říct, že najít granule, konzervy, cokoliv po čem by neměla průjem byl opravdu oříšek…nedavno na veterině mi jedna pani poradila granule Yoggies a musím říct, že zatim super :D může se po nich utlouct a nemá bobky velký jako kůň :D
Konzervy a podobný nemůže protože má průjem, ale čeho má obří spotřebu, tak to jdou sušený plíce…za kousek by se byla schopna naučit jezdit i na kole :D

Eliška
Extra třída :D 11903 příspěvků 07.07.19 21:22

@Pocahonta syrové vajíčko s tvarohem - jednou týdně?
@peta1003 psi z množírek mívají asi nejrůznější zdravotní potíže, to je starost :( O Yoggies jsem slyšela.
@Kiminkkka to syrové maso mají ve zverimexech přemražené?
@Tichošlápek myslíš, že kdyby neměl občas konzervy, tak se mu granule přejí? Já právě byla zastáncem myšlenky, že kvalitní granule výživově stačí, ale přítel tvrdí, že potřebuje k nim aspoň občas konzervu.

Nelinka2
Kecalka 371 příspěvků 07.07.19 21:25

Určitě bych se vyhnula obilným granulím. Krmím své dva psy Carnilove adult salmon, ty jim svědčí skvěle ;) - obsahují masovou moučku a žádné obiloviny.
Vyjímečně dám třeba místo ranní dávky granulí konzervu, ale to je tak jednou za měsíc, možná i dýl.
Co se týče pamlsků, mám též od carnilove. Mají různé příchutě, našim psům to prostě vyhovuje.

peta1003
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 07.07.19 22:00

@Eliška ano je to starost, ale i radost, kdyz clovek vidi, jak se kazdy den meni…jediny problem je, ze kdyz na ni clovek chce sahnout, tak vzdy se krci a mysli, ze ji chcem uhodit, taky sezere vsechno co muze, uz mi snedla i uplne novy tuhy mydlo, ktery jsem zapomnela na stole v obyvaku a nebo cely pytel ovesnych vlocek :lol: :lol: :lol: pak mi 2dny kadila hotovy müsli tyčinky…bylo zajímavý a vtipný jí pozorovat, kdyz kakala :lol: :lol: :lol:
A co se týká zdravotní stranky, tak ta je taky hrozná, ale od prijezdu je zlepseni o 1000% k lepsimu :)

Eliška
Extra třída :D 11903 příspěvků 07.07.19 22:02

@peta1003 to vám i jí moc přeju :)

Kiminkkka
Kecalka 433 příspěvků 07.07.19 22:15

@Eliška U nás v zverimexu mají v mrazáku - nevím jak jinak by to tam skladovali :think: chodí to už zmražené od dodavatele :wink: tak se musíte v tom svém asi zeptat, jinak to nezjistíte :grinning:

Jinak si myslím, že pokud má kvalitní granule, které mu sedí, tak se nemusí nic přidávat.. u
Proto se „míchají“ granule a jsou v nich všechny potřebné složky, které pejsek potřebuje. Pokud byste krmila syrovým masem (BARFF), tak se mu taky musí dodávat zelenina/ovoce/obiloviny dle toho jaké obsahují živiny, aby v krmné dávce nic nechybělo. Takže pokud jsou granule, které sedí tak konzervy a zbytek se dává jen na chuť a změnu.

Eliška
Extra třída :D 11903 příspěvků 07.07.19 22:25

@Kiminkkka díky! :) Zařadíme občas tvaroh s vajíčkem, zkusíme asi běžně koupené a zamrazené kuřecí a krůtí krky pro změnu. Do konzerv se mi nějak nechce, ale jednou za měsíc tedy možná jo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama