Pes equinovarus TEJPOVÁNÍ

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Doris26
Povídálka 26 příspěvků 06.01.18 20:03
Pes equinovarus TEJPOVÁNÍ

Ahoj MAMINKY,
prosím nemáte někdo zkušenost nebo obrázek jak tejpovat tuto vadu? :think: Máme pohyblivý PEC, cvičení pomáhá, ale chtěla bych tomu trochu pomoci, malému jsou 2,5 měs. K Mudr. Poulovi teprve pojedeme.

Reklama

Reakce:

chaela
Zasloužilá kecalka 981 příspěvků 06.01.18 21:02

Ahoj, ja nemam zkusenost primo s timto probleme, syn mel neco jineho, nicmene sama bych nic netejpovala. Ona to neni jen nejak nalepena naplast. Pockej na doktora, nam to delala primo fyzioterapeutka, co jsme s ni cvicili.

Verca1901
Kecalka 180 příspěvků 2 inzeráty 06.01.18 21:35

@Doris26 syn má PEC, netejpujeme, ale sama bych určitě nic nelepila. minimálně první aplikaci by měl dělat odborník. Chodíme na rehabilitace a sestra o možnosti tejpu mluvila. U nás to zatim není potřeba, ale pokud začneme, určitě pod dohledem rehabilitační sestry. Zkus se doktorky zeptat na předepsani rhb a tam tě to naučí a budeš mít jistotu, že je to správně :mavam:

Ještě doplním, že na FB je skupina pes equinovarus Česká republika a zrovna včera nebo předevčírem se tam tejpovani řešilo, tak tam zkus mrknout. :)

tasa
Echt Kelišová 8910 příspěvků 06.01.18 21:49

@Verca1901 taky myslim

Doris26
Povídálka 26 příspěvků 06.01.18 21:53

@Verca1901
Na rehablitaci samozřejmě jezdíme, fyzioterapeutka řekla, že tomu nevěří, ukázala mi ale jak by to nalepila a že tím se nic nezkazí, horší než to je to určitě nebude..ale tak jak mi to ukázala to nedrží ani mi to nepřipadá logické. Na netu je jen jeden zahraniční obrázek nalepení. Tak mě jen napadlo jestli to někdo nedělá nebo nemá alespoň fotku.

Verca1901
Kecalka 180 příspěvků 2 inzeráty 06.01.18 22:05

@Doris26 na tom FB fotka tejpu na nožičce je

Doris26
Povídálka 26 příspěvků 06.01.18 23:27
@Verca1901 píše:
@Doris26 na tom FB fotka tejpu na nožičce je

Já vím, že je to fakt divný :roll: v dnešní době, ale já nemám facebook :lol: nešla by okopírovat?

Verca1901
Kecalka 180 příspěvků 2 inzeráty 07.01.18 09:08

@Doris26 není to divný, já začala FB používat právě kvůli této skupině a občas na hry :lol: Maminku ani miminko neznám, tak snad nebude vadit zkopírování. fotecku jsem orizla, aby tam byla vidět jen nožička. vypadá to nějak podobně jako u vás? ono asi u záleží co máte za diagnostiku. pokud jen cvičíte, máte asi polohove PEC. U nepolohovych, jako máme třeba my, se dávají od narození sádry, pak pretnuti achilovky, opět sádra a speciální botičky na tyči. Takže i ten tejp může být při různých diagnostikach jiný.

Doris26
Povídálka 26 příspěvků 07.01.18 11:42

@Verca1901 Děkuji moc! Jak jsem psala, máme polohový (ale polohový znamená jen to že se dostaneme lehce nad 90', kdyz se ta nožka přitáhne směrem ke kolenu), ale chodidlo je v půlce „zlomené“ a stočené doslova „do vrtule“, navíc když to prohmatám, jsou asi špatně uložené kosti, něco chybí, něco je tam navíc, proto raději k tomu Poulovi, aby zhodnotil, jestli operovat, sadrovat nebo co s tim. Nechci nic zanedbat. Večer zkusíme s mužem nalepit. :palec: ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama