Pes začal být z ničeho nic hysterický

5
18.9.20 06:58

Pes je začal být z ničeho nic hysterický

Dobrý den, máme skoro 2,5 let starého, 2kg krysaříka. Je to náš miláček, od malička všude jezdí s náma a je rozmazlovaný.. možná až moc. Každopádně - loni v dubnu jsem odlétala na rok do zahraničí, přiletěla jsem letos v březnu, ten rok se o něj staral přítel. Po příjezdu bylo všechno fajn, ale asi po měsíci z ničeho nic začal u všeho šíleně řvát jak kdyby ho na nože brali. Třeba když se s ním chtěl přítel jen přivítat, tak se hodil na záda a začal ječet strachem, nebo u nasazování oblečku nebo postroje, nebo když ho jen vezmu do ruk a chci mu otřít packy z venku.. když se to stane venku, lidi se na nás dívají, jak kdybychom ho týrali… Tak nevím, jestli to může být tím, že je nadměrně rozmazlený (nemáme děti, on je naše dítě) a ani si nemyslím, že by měl nějaký traumatický zážitek (jedině možná ten můj odjezd, ale začalo to opravdu až tak měsíc po příjezdu). Poraďte co s tím? Cvičák? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5317
18.9.20 08:16

A na veterině jste s ním byli? Zdravotni problém má vyloučeny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.9.20 08:23

@JancaS84 nebyli, ale nemyslím si, že je to zdravotní problém. Normálně žere, spí pořád s náma v posteli a tulí se, sám přijde a přitulí se, hraje si.. všecko v pohodě. Ale pak mu prostě hrábne a jakmile ho chce člověk zvednout nebo se k němu přiblíží, že ho pohladí, tak stáhne ocas, hodí znak a začne ječet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6224
18.9.20 08:28

@kacinys Běžte k veterináři, takhle se můžou projevovat dlouhodobé bolesti. Nám takhle „blbla“ čuba při hárání. Naštěstí jsme na veterinu šli a měla velkou cystu na vaječníku. Kdyby jsme nešli a on jí nevykastroval, tak místo toho aby tu s mojí dcerkou ležela v posteli by už byla pod drnem. A u naší čubiny byl jediný příznak že byla " jiná" a odmítala si nechat utřít zadní packy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1421
18.9.20 08:29

Trestali jste ho někdy dřív fyzicky? Pokud ne, co když se něco během toho roku stalo, cos tu nebyla?.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.20 08:33
@kacinys píše:
@JancaS84 nebyli, ale nemyslím si, že je to zdravotní problém. Normálně žere, spí pořád s náma v posteli a tulí se, sám přijde a přitulí se, hraje si.. všecko v pohodě. Ale pak mu prostě hrábne a jakmile ho chce člověk zvednout nebo se k němu přiblíží, že ho pohladí, tak stáhne ocas, hodí znak a začne ječet.

Může mít klidně skříplej nerv nebo spondylózu, běžte k veterináři ať udělá alespon rtg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
18.9.20 08:35
@Zwetta píše:
Trestali jste ho někdy dřív fyzicky? Pokud ne, co když se něco během toho roku stalo, cos tu nebyla?.. :think:

Taky mi to tak připadá třeba dostal párkrát po čuni když jsi u toho nebyla pak si to pomatují velmi dobře a při podobných situacích začnou vyvádět a už vůbec tyhle malý psi jsou takový histerky občas :lol:…ale určo vylučte zdravotní problémy to může taky být

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
18.9.20 08:38
@kacinys píše:
Dobrý den, máme skoro 2,5 let starého, 2kg krysaříka. Je to náš miláček, od malička všude jezdí s náma a je rozmazlovaný.. možná až moc. Každopádně - loni v dubnu jsem odlétala na rok do zahraničí, přiletěla jsem letos v březnu, ten rok se o něj staral přítel. Po příjezdu bylo všechno fajn, ale asi po měsíci z ničeho nic začal u všeho šíleně řvát jak kdyby ho na nože brali. Třeba když se s ním chtěl přítel jen přivítat, tak se hodil na záda a začal ječet strachem, nebo u nasazování oblečku nebo postroje, nebo když ho jen vezmu do ruk a chci mu otřít packy z venku.. když se to stane venku, lidi se na nás dívají, jak kdybychom ho týrali… Tak nevím, jestli to může být tím, že je nadměrně rozmazlený (nemáme děti, on je naše dítě) a ani si nemyslím, že by měl nějaký traumatický zážitek (jedině možná ten můj odjezd, ale začalo to opravdu až tak měsíc po příjezdu). Poraďte co s tím? Cvičák? :nevim:

Může mít nějaké bolesti, ten veterinář je základ.

U těch prcků bych se ani nedivil, že má neléčený úraz, třeba zlomený prst, a nevšimli jste si (šlápnutí, pád, převrátila se na něj židle…).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.9.20 08:48

Nemyslím si, že by mu přítel něco udělal, je to jeho láska, má ho radši než mě :D navíc, jezdila jsem co 2-3 měsíce domů a takový nebyl :nevim:
Co se týče zdravotních problémů - v úterý jsme měli karambol na kole, kdy se teda rozhodl vyskočit z košíku, takže jsme hned jeli na veterinu a dělali mu rentgen celého těla a žádnou zlomeninu nemá. Předpokládám, že kdyby byly další problémy, tak je asi taky najdou, nebo se mýlím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
769
18.9.20 09:05
@kacinys píše:
Nemyslím si, že by mu přítel něco udělal, je to jeho láska, má ho radši než mě :D navíc, jezdila jsem co 2-3 měsíce domů a takový nebyl :nevim:
Co se týče zdravotních problémů - v úterý jsme měli karambol na kole, kdy se teda rozhodl vyskočit z košíku, takže jsme hned jeli na veterinu a dělali mu rentgen celého těla a žádnou zlomeninu nemá. Předpokládám, že kdyby byly další problémy, tak je asi taky najdou, nebo se mýlím?

To si nemyslím, hledali jen případné zranění po pádu z kola. Tak mu asi udělali jednou tělo zboku, jestli nemá vnitřní krvácení, a dál ho neprosvěcovali bez konkrétního důvodu.

Třeba když už, tak rentgenů se dělá několik z různých úhlů, konkrétně u těch pacek. A na to je potřeba sedace, aby se nehýbal. To se taky nedělá jen tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.9.20 09:09

@aquarian aha, dobré vědět, dneska tam s ním zaběhnu. Děkuju za radu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8052
18.9.20 19:30

Jak se k nemu choval pritel, kdyz jsi tu nebyla?
Jak presne vypada to rozmazlovani?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
18.9.20 19:40

@Lucie_Sx je to jeho milacek, uplne ho miluje. Furt ho pusinkuje, rika mu jaky je krasny pejsek a odpustil by mu i kdyby mu s prominutim na*ral do bot :D proste prehnana laska :D on je ten nas psoun vlastne takova mala hlava rodiny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8052
18.9.20 20:44
@kacinys píše:
@Lucie_Sx je to jeho milacek, uplne ho miluje. Furt ho pusinkuje, rika mu jaky je krasny pejsek a odpustil by mu i kdyby mu s prominutim na*ral do bot :D proste prehnana laska :D on je ten nas psoun vlastne takova mala hlava rodiny :)

Tohle není rozmazlování… Je to přehnaný, ale není to rozmazlování, které by ovlivňovalo chování psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama