Pes kousl tříleté dítko

Anonymní
29.5.16 21:16

Pes kousl tříleté dítko

Omlouvám se za anonym, spousta známých sem chodí.
Můžu vědět, jak byste reagovali, když vám rafne z ničeho nic dítko (3r) pes od tchyně?
Jde o menšího ratlíka, 6 kg, stalo se to predevčírem. Šla babi, za ní syn. Fenka stála někde na rohu, zřejmě něco žvatlala, nevím, neviděla jsem to. Oni šli jakožře domů ze dvora a šli kolem ní. Malej mi tvrdí, že chtěl udělat malá a ona asi jak něco jedla, tak okamžitě vyjela. Celkem pochopitelné, že jo. Z toho drama nedělám.
Ale. Nikdo ji téměř neokřikl. Babi ji jen tak aby se neřeklo pleskla. Malej děsně začal plakat a říkal au.
Ok, koukli jsme se, nic tam nebylo. Říkám v poho, jedeme dál, malému jsem vysvětlila, at ji nechá. Holt vyjíždí pořád, to u ní není žádná novinka, ani to, že ji za to nikdy nikdo neokřikne. Štve mě to, co už.
Ale k věci, já se asi za půl hoˇky koukla a říkám jí, že tam má modřinky dvě, prostě jak když pes rafne no..Žádná hrůza, ale má.
Ok, šli jsme domů, druhý den večer šel manžel na noční a volal jí. Na něčem se potřebovali domluvit a při tom jí řekl, že tam má modřiny celkem dost a budou na to muset dávat pozor na to vyjídění. Ona řekla, že tam měl modřinu už před kousnutím 8o
Zkrátka zastala se psa 8o 8o 8o
Ještě jsem teda zapomněla podotknout, že když se to ten den stalo, stihli i s dědou asi5× říct, že mu nic neudělala.
Psovi se omlouvala ještě potom večer, že ji tak pleskla :roll:
Jako ona je žere jak blázen, to ano. Ale až tak? Je tohle normální podle vás?
Mám v hlavě zmatek a nechápu záměr jejího útoku.
Ani nezavolala druhý den, jestli jakože v pohodě nebo tak něco, nic prostě. A na manželovo upozornění ještě lhala a pošpinila tím vlastně mě, protože já teď vypadám jakobych si to snad vymyslela?
Jak byste reagovaly vy dámy? Zajímá mě to

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
29.5.16 21:20

Tak pleskla jí, co měla víc dělat, zkopat jí do kuličky? :nevim: ale jako chápu, že se bojíte, já bych tam už s dítkem nechodila, pokud tam pejsek bude, a nebude zavřenej v jiný místnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
29.5.16 21:22

Tak upřímně pokud pes není zvyklý na neustálou přítomnost tak jste neměli vůbec nechat tříleté dítě se mihotat kolem žeroucího psa. Mně děti vyrůstají vedle vlčáka a rotwíka, jsou s nimi od narození, můžou na nich dříví stipat a stejně bych je v životě nenechala otravovat při jídle. Podle mě jsi jednak hysterická a druhak neopatrná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 21:26

Jenže on to neudělala jakože otravoval, píšu, že šli domů, kolem ní, ona a za ní on. To se stane, nikdo z nás nevěděl, že tam něco žere, my si to myslíme a tak jako každé tříleté děcko, prostě to udělal. To ho za to nemůžu bít. Prostě se to stalo a jak píšu, tohle já chápu.
Já se vás ženy ptám, jak byste reagovali vy na ignoraci a zastání psa. Nepíšete nic dál, a ne, do kuličky fakt ne. Já bych třeba zaječela a je to. Proto se vás ptám a určitě bych se mu neomlouvala, vy byste se omlouvaly psovi za to, že kousl dítě a dostal za to po zadku a na dítě nic? Jako vážně je tohle v pořádku?
Znovu opakuji, ptám se vás na ty rekce, ne na kárání psa.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
29.5.16 21:28

Je zvyklý na stálou přítomnost dětí. Stejně tak stále po nich vyjíždí. To je u nás tříletý kolotoč. Nikdo nijak nereaguje. Je to normální a běžné, musí se přece bránit. Tak se to bere tam..

• Citovat
  • Upravit
31695
29.5.16 21:29
@Anonymní píše:
Jenže on to neudělala jakože otravoval, píšu, že šli domů, kolem ní, ona a za ní on. To se stane, nikdo z nás nevěděl, že tam něco žere, my si to myslíme a tak jako každé tříleté děcko, prostě to udělal. To ho za to nemůžu bít. Prostě se to stalo a jak píšu, tohle já chápu.
Já se vás ženy ptám, jak byste reagovali vy na ignoraci a zastání psa. Nepíšete nic dál, a ne, do kuličky fakt ne. Já bych třeba zaječela a je to. Proto se vás ptám a určitě bych se mu neomlouvala, vy byste se omlouvaly psovi za to, že kousl dítě a dostal za to po zadku a na dítě nic? Jako vážně je tohle v pořádku?
Znovu opakuji, ptám se vás na ty rekce, ne na kárání psa.

to jsme ti taky psala, prostě bych tam s dítětem nechodila, buď by by pejsek zavřenej vedle, nebo bych se s babičkou stýkala někde venku, na hřišti. já chápu obě strany, pes není zvyklý na děti, byl doma, ve svým teritoriu, takže byl vlastně i v právu, ale stejně tak chápu, že máš strach o dítě, taky by se mi to nelíbilo, kdyby mi pes kousl dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 21:30
@H8N2O4S píše:
Tak upřímně pokud pes není zvyklý na neustálou přítomnost tak jste neměli vůbec nechat tříleté dítě se mihotat kolem žeroucího psa. Mně děti vyrůstají vedle vlčáka a rotwíka, jsou s nimi od narození, můžou na nich dříví stipat a stejně bych je v životě nenechala otravovat při jídle. Podle mě jsi jednak hysterická a druhak neopatrná.

Ona tam neměla mísu a nejedla. Žrala tam nějaký hnus nebo co tam vyhrabala, asi..Nevíme to, a proč jako já neopatrná? POn šel s babičkou ne snad? Trošku nevhodný titul se mi zdá. Hysterická jako proč? Proto že tam pes smí vše a já si to mám nechat líbít, abych nebyla hysterická?

• Citovat
  • Upravit
3422
29.5.16 21:31

Však ji pleskla, to ji měla přerazit záda? Nauč prcka, že za psem, který jí se nechodí a hlavně se na něj nesahá. Mám dvouleťáka a velkého psa.Pes si nechá od malého dělat cokoliv, ale zároveň mu odmala hustím do hlavy, že když pes jí, tak ať se k němu nepřibližuje. Psa miluju, ale je to pořád „jen“ zvíře a do hlavy mu nevidíš. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1017
29.5.16 21:31
@Anonymní píše:
Je zvyklý na stálou přítomnost dětí. Stejně tak stále po nich vyjíždí. To je u nás tříletý kolotoč. Nikdo nijak nereaguje. Je to normální a běžné, musí se přece bránit. Tak se to bere tam..

V tom případě nechápu návštěvy, když se jedná o běžnou situaci. Na zastávání psa nevím, holt jej asi bere jako víc než jen psa, ten pes si v podstatě jen bránil svoje, křičet na něj za to…? Pokud to je běžná praxe, nejezdila bych tam s dítětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
971
29.5.16 21:32

Jsou lidé, kteří mají psy jako náhražky dítěte. Ty se zastáváš svého dítěte, ona toho „svého“. Chyba je na obou stranách. Syn ji neměl hladit když žere, pes neměl kousnout. Vysvětli synovi ať psa nehladí a tchýni neřeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 21:32
@slavuska1 píše:
to jsme ti taky psala, prostě bych tam s dítětem nechodila, buď by by pejsek zavřenej vedle, nebo bych se s babičkou stýkala někde venku, na hřišti. já chápu obě strany, pes není zvyklý na děti, byl doma, ve svým teritoriu, takže byl vlastně i v právu, ale stejně tak chápu, že máš strach o dítě, taky by se mi to nelíbilo, kdyby mi pes kousl dítě.

Jojo, já ti rozimím..Ale já chápu to kousnutí. Vždyť to píšu v úvodním příspěvku, zajímá mě názor na tu neustálou ignoraci, když vyjíždí, zda byste to vy jakožto majitelé psa nechávali jen tak, nebo se snažili to psa nějakým způsobem už od začátku odnaučit. Děti jsou tam 4× do týdne. Není sama..A jsou tam léta, měla by si zvykat.. :?

• Citovat
  • Upravit
1017
29.5.16 21:33
@Anonymní píše:
Ona tam neměla mísu a nejedla. Žrala tam nějaký hnus nebo co tam vyhrabala, asi..Nevíme to, a proč jako já neopatrná? POn šel s babičkou ne snad? Trošku nevhodný titul se mi zdá. Hysterická jako proč? Proto že tam pes smí vše a já si to mám nechat líbít, abych nebyla hysterická?

Někteří lidé neberou psa jen jako psa, ten pes je třeba člen rodiny, je tam doma. Jinak ani, přijde mi to hysterické, jako bys chtěla aby psa poslali minimálně do kouta klečet na hrachu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1280
29.5.16 21:34

Ten pes za to nemuze, kdyz ji nema u nej dítě co delat, tchyne co jiného mela delat, ten pes si hlidal svy, mame pejska taky, stalo se mi ze mi malej k ni utekl a ona zavrcela, kdyz jedla, taky se zastanu psa a diteti vysvetlim ze kdyz pejsek ji, ma se ho nechat být, moc to hrotis, pro ditko to bylo ponauceni a treba sam uz necha pejska byt a ty by sis mela ohlidat, hlavne ze v poradku :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4104
29.5.16 21:35

Jsou zvykli na psa a je to jejich mazlicek, jejich „dite“, ktere samozrejme nikomu nikdy nic nemuze udelat, to da rozum, takovy nunanek nemuze prece ublizit… znama veta pejskaru „nebojte se, on vam nic neudela“ (vzdy se pro sebe ptam „mate na nej vypinac nebo co?!“)

mela bych se na pozoru, nikdy u nich nenechala dite se priblizit psovi, ktery je nauceny rafat pro zabavu (pises ze je zere porad)
nenechala bych u nich nikdy dite samotne! (nedozvis se, co se pripadne stalo, vrati ti pokousane dite s tim, ze drazdilo psa a ze chudak pejsanek)

ted bych to brala proste tak, jak to je - z jejich pohledu se nic nestalo, protoze milovany pejsek za to nemuze a vlastne ta modrina tam uz byla. ale do budoucna - viz vyse

pes za nic nemuze, je to o lidech/panickach… jestli psa vychovavaji tak, ze kousani a vyjizdeni je v poradku, tak ty s tim nic nenadelas, krome asi toho, co jsem psala vyse…
kdyz budou nejaci rodice ucit sve dite, ze treba bouchani po hlave ostatni deti je v poradku, tak se asi taky neda delat nic moc jineho, nez dukladne hlidat nebo se vyhybat

Příspěvek upraven 29.05.16 v 21:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 21:36
@Lychee13 píše:
Však ji pleskla, to ji měla přerazit záda? Nauč prcka, že za psem, který jí se nechodí a hlavně se na něj nesahá. Mám dvouleťáka a velkého psa.Pes si nechá od malého dělat cokoliv, ale zároveň mu odmala hustím do hlavy, že když pes jí, tak ať se k němu nepřibližuje. Psa miluju, ale je to pořád „jen“ zvíře a do hlavy mu nevidíš. ;)

Dívej, já jsem už na začátku popisovala situaci, já ho neměla u sebe, měla ho s sebou ona. V tu chvíli, jak začal plakat jsem od nich byla 10 metrů, než jsem doběhla, plakal. A hlavně syn je opravdu velice chytrý a chápe že nesmí za psem. Jenže ona tam žrala něco, co jsme ani mi nevěděli, co to je..Jak píšu asi. ů Nevíme, odvodili jsme si to. Proste místo a prostě syn chtěl, ani se jí nedotkl a už vystartovala. Ale nebudu tady stokrat psát, že neřeším tohle. Ptám se vás na reakce potom. Ne záda ne, tak ani nezněla má otáka..

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama