Pes místo dítěte (hlídat? bavit?)

32993
19.7.21 12:32

Pes místo dítěte (hlídat? bavit?)

Jen tak pro zamyšlení. :lol: Mám příbuznou, která jede s manželem v trendu „pes místo dítěte“. Jsou tak spokojení. Dítě nikdy nechtěla, hodně aktivní v práci, cestují. Její mladší sestra má děti tři, ani o ty se nezajímá.

Teď přišla teta (její máma) s tím, že se pohádaly, protože jí dcera dává psa na hlídání a vyčerla jí, že pro psa nepřipravuje žádnou zábavu, prostě ho má nazahradě (nebo doma, jak pes chce) a dává mu najist, ale když má vnoučata, tak něco vymýšlí. Plus to, že nemá nikde vytištěné fotky psa, které jí dcera posílá.

Teta se mě ptala, co bych dělala. Řekla jsem, že nevím. Pes je pro mne pes. Navíc tenhle je taková rasa, že s ním na cvičák nemůžete, psí hřiště na vesnici není. Dělali byste psovi o prázdninách program? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2170
19.7.21 12:35

Nedělala. Chovala bych se jako teta + bych mu sem tam maximálně hodila balonek, podrbala. Pes je pro mě taky jenom pes. Je to jak se říká „člen rodiny“, ale pořád pes. To, že mu lidé v dnešní pokřivené době kupují postýlky, kočárky, oblečky ho nikdy na úroveň dítěte v mých očích nepovýší :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
19.7.21 12:37

Ne je to pes, když vezmu jsem teď u rodičů mají 3 psy a ty buď běhají po zahradě občas chtějí házet hráčky a nebo spí, to je vše. Jaký program mu dělat. Maximálně občas vzít nějakou hračku, házet mu ji chvíli nebo ho brát na procházky. To je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32993
19.7.21 12:38
@baracudas píše:
Nedělala. Chovala bych se jako teta + bych mu sem tam maximálně hodila balonek, podrbala. Pes je pro mě taky jenom pes. Je to jak se říká „člen rodiny“, ale pořád pes. To, že mu lidé v dnešní pokřivené době kupují postýlky, kočárky, oblečky ho nikdy na úroveň dítěte v mých očích nepovýší :nevim:.

Ona by asi čekala, že psa vezme na výlet, tam se s ním bude fotit a jí a manželovi to pošle na dovču, nebo nevím.

Alespoň nechce, aby mu teta každý den čistila zuby, což doma dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32993
19.7.21 12:39
@baracudas píše:
Nedělala. Chovala bych se jako teta + bych mu sem tam maximálně hodila balonek, podrbala. Pes je pro mě taky jenom pes. Je to jak se říká „člen rodiny“, ale pořád pes. To, že mu lidé v dnešní pokřivené době kupují postýlky, kočárky, oblečky ho nikdy na úroveň dítěte v mých očích nepovýší :nevim:.

Ona by asi čekala, že psa vezme na výlet, tam se s ním bude fotit a jí a manželovi to pošle na dovču, nebo nevím.

Alespoň nechce, aby mu teta každý den čistila zuby, což doma dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21651

Si děláš srandu… :mrgreen:. Řekla bych dotyčné, že evidentně nejsem pro hlídání psa dostatečně schopná a bude lepší, když si zajistí jiný hlídání, protože já její poněkud pokřivený životní hodnoty nesdílím. Jako, chápu, že někdo nechce děti, ale nechápu, že si pak pořídí psa ke kterýmu se jako k dítěti chová.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31871

Nevymýšlím program, psi se musí zabavit sami. Proto máme dva. Zajímavý je, že jsem to samý tuhle spala do diskuze o dětech na stejný téma :mrgreen:
Sestřenka je šáhlá, co si budem ;) Moje shodou okolností sestřenice taky má psy místo dětí, ale projevuje se to úplně jinak :lol: Je to koníček věnuje se záchranařině, závody, chov, něco dokázala :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
19.7.21 12:40

Tak my děti ještě nemáme, tak pečeme třeba psům na Vánoce psí cukroví, dělá to i mamka, protože ví, že mi tím udělá radost. Ale tohle co píšete, to je fakt na hlavu, ne pes není dítě a akorát chudák pes, pes je šťastný jako pes. Teď psi zůstanou rodičum, jedeme pryč, psi tam normálně žijou, zůstanou doma, naši se o ně postarají, ale říct ať jim udělají program, tak to by mě asi objednali k chocholouškovi. Jako občas si děláme srandu a táta říká, že jim zajistí program- prej je pošle na tábor o přežití. Uváže je v lese ke stromu na řetěz, že prej budou mít zažitek, když jsou zvyklí spát v posteli a žijí v bytě, to si dělá samozřejmě srandu. Ale jestli to ta vaše příbuzná myslí vážně, tak to je fakt na chocholouška. To už je i na mě moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32993
19.7.21 12:40
@Janli píše:
Si děláš srandu… :mrgreen:. Řekla bych dotyčné, že evidentně nejsem pro hlídání psa dostatečně schopná a bude lepší, když si zajistí jiný hlídání, protože já její poněkud pokřivený životní hodnoty nesdílím. Jako, chápu, že někdo nechce děti, ale nechápu, že si pak pořídí psa ke kterýmu se jako k dítěti chová.

Tak ona zas nechce naštvat svojí dceru. A zvláštní to je, co si budem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32993
19.7.21 12:42
@Fiducia píše:
Nevymýšlím program, psi se musí zabavit sami. Proto máme dva. Zajímavý je, že jsem to samý tuhle spala do diskuze o dětech na stejný téma :mrgreen:
Sestřenka je šáhlá, co si budem ;) Moje shodou okolností sestřenice taky má psy místo dětí, ale projevuje se to úplně jinak :lol: Je to koníček věnuje se záchranařině, závody, chov, něco dokázala :palec:

Sestřenka je velmi úspěšná ve své práci, žije život, jaký chtěla, alespoň si to myslím. Ona by pro něj čekala nějakou psí zábavu, ne že ho teta vezme na pouť jako dítě. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14149

Není normální s tou zábavou a fotkami. :zed:

Docela psycho. Srovnávat děti a psa. Měla by vyhledat psychiatra.

Příspěvek upraven 19.07.21 v 12:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1730
@baracudas píše:

No hlavně to není dobré pro psa, to je jen kompenzace těch lidí. pes je šťastný v lese, kde se vylítá atd a ne v kočárku s botičkama a drahým oblečkem. To psa rozhodně šťastného neudělá, spíše naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32993
@Matt 02 píše:
Tak my děti ještě nemáme, tak pečeme třeba psům na Vánoce psí cukroví, dělá to i mamka, protože ví, že mi tím udělá radost. Ale tohle co píšete, to je fakt na hlavu, ne pes není dítě a akorát chudák pes, pes je šťastný jako pes. Teď psi zůstanou rodičum, jedeme pryč, psi tam normálně žijou, zůstanou doma, naši se o ně postarají, ale říct ať jim udělají program, tak to by mě asi objednali k chocholouškovi. Jako občas si děláme srandu a táta říká, že jim zajistí program- prej je pošle na tábor o přežití. Uváže je v lese ke stromu na řetěz, že prej budou mít zažitek, když jsou zvyklí spát v posteli a žijí v bytě, to si dělá samozřejmě srandu. Ale jestli to ta vaše příbuzná myslí vážně, tak to je fakt na chocholouška. To už je i na mě moc.

Psí sušenky pečou taky. :lol:
To je náhodou dobrej tip, to by teta mohla.

Příspěvek upraven 19.07.21 v 12:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32993
19.7.21 12:43
@Matt 02 píše:
No hlavně to není dobré pro psa, to je jen kompenzace těch lidí. pes je šťastný v lese, kde se vylítá atd a ne v kočárku s botičkama a drahým oblečkem. To psa rozhodně šťastného neudělá, spíše naopak.

To si ale zas nerozumíme. On nejezdí v kočárku a nenosí botičky a obleček. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50324
19.7.21 12:44
@Fiducia píše:
Sestřenka je šáhlá, co si budem ;) Moje shodou okolností sestřenice taky má psy místo dětí, ale projevuje se to úplně jinak :lol: Je to koníček věnuje se záchranařině, závody, chov, něco dokázala :palec:
Šiši, přesně.
Máme dva, oni si poradí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat