Pes není čipovaný

Anonymní
9.7.20 22:04

Pes není čipovaný

Ahoj,
Mám na vás možná trošku zvláštní dotaz :)
Předem prosím omluvte mou češtinu nejsem Češka.
Cca měsíc zpátky jsem si vzala od dědečka 4 roky staryho yorkshira. Za cca měsíc odjíždíme na dovolenou a chtěly by sme si pejska vzít sebou. Problém ale je že jsem zjistila že pes není čipovaný nemá pás a ani platný očkování.
Samozřejmě by jsme tohle řešili i kdyby se na dovolenou nejelo.
Ale otázka zní :) jak postupovat? Myslíte že to veterinář za ten měsíc zvládne a nevýrazí semnou dveře?
Na co se mám připravit?
Předem děkuji a doufám že mě neukamenujete :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9.7.20 22:07

Jděte k vetovi, ten vystaví pet passport a do něj očkování, stihnete během asi za 14 dnů.
Pokud budete cestovat po EU, obvykle stačí psovi pet passport.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
9.7.20 22:08

Proč by to veterinář neměl zvládnout? Očkovat a čipovat se dá najednou nebo v rozmezí dvou dnů třeba.

Cipovani cca 500, očkování nějaké dle domluvy vet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.20 22:11

Děkuji :) upřímně nemám tušení jak to chodí. Psa jsem nikdy neměla tím pádem jsem to ani neřešila. Co jsem se dočetla tak čipováni je povinné od 1.1.2020 tak se spíš bojím aby ztoho nebyl problém :) zítra zavolám na veterinu a doufám že nás vezmou co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
29646
9.7.20 22:19

V pripade, ze ma pes propadle ockovani proti vztekline, budete moct vycestovat az 21 dni po vakcinaci. Tak s tim pocitejte. Ockovani je platne, jen pokud bude pes nacipovan, jinak ho ani ockovat nemuzou. Domluvte se na veterine. Pet pas vam vystavi za poplatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.20 22:22

Takže chápu správně že nejdřív čipováni a rovnou mi ho i naočkuji a potom vystaví pas? :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.7.20 22:22

Teď už ti veterinář psa ani nenaockuje bez toho aniž by neměl čip, normálně tam jdi, je to otázka 10 minut. Toho se fakt nemusíš bát :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.7.20 22:24

Super moc děkuji za odpovědi :) zítra dám vědět jak sme dopadli :D
Jestli mě teda vůbec zítra někdo vezme.

• Nahlásit
  • Citovat
29646
9.7.20 22:26

Nejdriv cip a pak zalezi, jak se domluvite, jestli ockovani hned, nebo pauza. Strach mit nemusis, psa mas nove a resis to. Jen to neodkladej, protoze tu vzteklinu ma propadlou a po vakcinaci je ta lhuta, kdy bys nemela vyject.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 18:53

Ahoj, tak se hlásím jak sme dopadli :) děkuji všem za rady. Pejsek má čip, očkování i pas :) Pán doktor hrozně milej a ochotnej. A můžeme s pejskem i na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama