Pes ohrožující mé psy

WDJ
17
27.11.19 07:40

Pes ohrožující mé psy

Ahoj,
Delsi dobu se potykam s jednim problemem. Jeden chlap venci sveho jorksira bez voditka a nahubku! Bohuzel pes napada me a i me psy. Nekolikrat byl upozornen, je mu to jedno. Vsichni o nem vedi, jaky je to idiot.
Psa jsem i nekolikrat nakopla, kdyz nas ohrozoval a naposledy jsem ho nechala prohnat mym rotvajlerem.
Pan je neponaucitelny.
Nechci, aby se mym psum nebo jorksirovi neco stalo.
Jak mam postupovat? Kdyz zavolam PCR, chlap bude uz davno pryc… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

23792
27.11.19 07:54

Jorkšírský ohrožuje tvého rotvajlera? No to je krásná představa! Nechceš si ta plemena ověřit v knížce, než napíšeš takovou blbinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
27.11.19 07:56

Rotvajlerovi bych pokaždé nechala dlouhé vodítko, on si už poradí. Jinak možná volat policii, ale to on bude dávno pryč nebo si ho na to vodítko uvaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8259
27.11.19 08:05

@WDJ rotvajler vs. Jorkšír? Jako vážně máš strach o své psy? :lol:… Pokud kopeš do yorkšíra, tak bych zavolala policii na tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 08:13

Jako na jednu stranu je to vtipny, proti jorksirovi :lol: ale zase holky nevime jak je to doopravdy, mozna je jeji pes az moc klidas a jorksir agresivni :P :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7893
27.11.19 08:19

@WDJ Ty jo, já čekala nějakýho bulíka, a on Jorkšír? Chudák tvůj Rotvajler, ten se musí hrozně bát :mrgreen: Pokud je to pravda, ta si to nahraj na mobil a tu policii zavolej, i když už bude chlap se psem pryč, tak máš důkaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
658
27.11.19 08:22

Já bych nechala rotvajlerovi dlouhé vodítko jak je psáno výše… On ten pes si časem rozmyslí koho otravovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
601
27.11.19 08:23

Taky jsem to moc nepochopil. Asi bych pokračoval v nakopávání a cvičení rotvajlera na jorkšírovi… v čem je vlastně problém? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
27.11.19 08:29

No a už vidím pak ty zprávy, že rotvajler roztrhal jorkšïra a všichni se budou pohoršovat. Tady nejde o to, že by rotvajlerovi bylo ublíženo, ale o to, že je neustále obtěžován. Jakou máte vyhlášku ve městě? Máte určené místa pro volný běh psů? Pokud vás je víc, co s tím mají problém, zkusila bych třeba písemně vznést dotaz na měštáky, když už nic, aspoň bude důkaz, že jste to měli snahu řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
177
27.11.19 08:29

Tak já to chápu, protože člověk se snaží tyhle „bojový“ plemena udržet v pohodě, aby se nezvrtli do agrese vůči ostatním (nebo vybraným) psům. A taky když se tomu malýmu praštěnýmu ometákovi pak něco stane (i hloupej škrábanec je hnedka a v tom nepoměru… ), tak z toho pak můžou být pěkný problémy. Aby člověk chodil se zapnutou kamerou, aby pak měl důkazy, kdo si začal :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
27.11.19 08:37

@Akve
Přesně, a ne jenom tyhle, ale jakýkoliv velký psy. Měli jsme podobný problém, já si pokaždé psa stáhnu k noze, paní s hysterickou civavou na dlouhém navijecim vodítku neřešila nic, když naposledy čivava málem skončila psovi na hlavě, jen jsem podotkla, že příště taky 3 metrové vodítko nechám volné, ať si to ten náš vyřeší. Od té doby se mi vyhýbá obloukem.

Obecně, lidi ty malé psy moc neřeší, protože přece jsou malinci a oni se jen boji. Ale že vlezou 35 kilovemu psovi sami do tlamy, to je už masakr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5081
27.11.19 09:08

Zní to legračně, ale chápu, mám dva velké psy a „zbožňuji“ když na náš přiběhne štěkající smeták. Myslím že nakopnutím psa nic nevyřešíte, nás takhle obtěžovala čivava. Tak jsem si psy stáhla za sebe a s co největší autoritou jsem na toho přibíhající ho prcka zařvala, od té doby je klid, pes ví že nám se má vyhnout. Potom tu taky jedna paní nechala takhle volně pobíhat, ani si netroufám říct co to bylo, ale malé, chlupaté, cca 5kg, s tím to bylo horší že ten napadal lidi a snažil se cupovat boty, jednou jsem viděla souseda jak se naštval a psa když na něj vyběhl chytil a začal s ním odcházet, ženská se mohla zbláznit, tak jí v klidu řekl že ten pes je očividně ztracený (neměl ani obojek) tak ho odveze do útulku. Paní si pak pořídila obojek a vodítko, takže teď pes sice po lidech pořád chňape, ale už se k nim nedostane. Mě je těch psů líto, je vidět jak jsou nešťastní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.19 09:14

Mám stejnou zkušenost. Mám dvě labradorky, hodné, zvládnu je i s kočárem. Párkrát nás už napadla smečka psů velikosti kočky, samozřejmě na volno a paní nemá ani vodítko, do rukou pochytá maximálně dva, neposlechnou. Jeden jim jde po tlapách, ony ví, že nesmí, tak jen koukají. Starší je bojácná, už ji velký pes napadl. Jeden pes je vzteklý, paní jsem řekla, že pokud je kousne nebo půjde po kočárku, tak ho nakopnu, že poletí vzduchem. Nebudu řešit, že je třeba moji psi v obraně zraní a já ještě budu popotahovaná. Těžko bez důkazů dokážu, jak to bylo a velký pes bude prohrávající…a to nemám psy typu rotvajler.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
27.11.19 10:53

Osobně nechávám svého psa, ať se se svými protivníky vypořádá sám - když dorážejí až takhle. Pokud to nepomůžeme - vyhýbáme se sobě. Pokud máš rotvíka, tak si pánem chodníku ty, nikdo jiný, přistupuj k tomu tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8524
27.11.19 11:04

@Kačí86 takhle nám triznili mali psi naše briardy. Nejvíc poslední fenu. Oni věděli, že nesmí ublížit menšímu psovi. Psi ale zavrčeli, vládli, psi většinou utekli. Fena ale byla příliš hodná. Normálně ji sli ti máli psí po tlapach, po ocase. A lidí v pohodě.
Teď mám sama menší psy. Spíš si psů nevsimají, pudlice se chce s každým druzit. Kokr ale nenávidí pár vosoustu, co běhají navolno a snaží se obskakovat moje fenky, jeste mám kavalirku. Povolim ho na voditku a on je vyprovodi.
No a navolno jednou jednoho vopruzanta hnal několik desítek metrů :oops: on neublíží, ale už toho máme plne zuby. Ti mali psí navolno, panicci v nedohlednu a už mě to nebaví. Je fakt, že jak jsem povolila kokrovi je s řevem zahnat, už si tolik netroufaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama