Pes pil vodu z přírodního koupaliště

23
4.7.21 16:12

Pes pil vodu z přírodního koupaliště

Dobrý den,
mám možná hloupou, ale pro mě důležitou otázku. Byli jsme se koupat na přírodním koupališti/umělém jezeře a měli jsme s sebou psíka. Hlídala jsem ho, ale párkrát než jsem ho okřikla, tak se napil té vody. Mám teď strach, jestli se mu něco nemůže stát, popřípadě jestli hrozí třeba jen průjem nebo tak. Nikdy u vody moc nebyl a nemám zkušenosti, tak budu ráda, pokud se chodíte koupat s psíkem, jestli si taky občas lokne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24189
4.7.21 16:13

Ne, nemůže se mu nic stát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 16:14

@Ema_Emi buďte úplně v klidu…pejsek možná dostane menší průjem, ale nic horšího se nestane ;)

• Citovat
  • Nahlásit
22388
4.7.21 16:15

A co by se mu mělo stát? 8o když je ta voda nezávadná, aby se v tom koupali lidi, kde si leckdo taky lokne, tak psovi to fakt nic neudela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1701
4.7.21 16:15

@Ema_Emi náš pes pije ze všeho a přijde mi, že čím hnusnejsi voda je, tim mu vic chutna. Nosím mu u vodu z kohoutku a misku vsude, ale dam mu napit otocim se a stejne mi nekde pije z louze apod. Nildy mu nic nebylo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9591
4.7.21 16:17

Náš pes pije kde co najde a nikdy mu nic nebylo. Teď se mi napil z kaluže i roční syn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
4.7.21 16:20

Nic se mu nastane, pri nejhorším se po.sere,ale ani to pravděpodobně ne. Naši psi chlastaji z řek, rybníků a louží pořád, chutná jim to víc, než voda z vodovodu a nikdy jim nic nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4167
4.7.21 16:26

Pokud to nebylo plné sinicového vodního květu - což asi nebylo, když se tam koupali lidi - tak v pohodě.
Z vody, která je plná sinic, bych psa pít nenechala, některé sinice produkují toxické látky. To, že jde o sinice, se pozná podle toho, že to dělá takový šlem (zelený, trochu do modra), který se vznáší nahoře u hladiny - běžně, když je voda zelená celá, až do hloubky, tak to nejsou sinice, ale řasy, a ty nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13159
4.7.21 16:33
@Ema_Emi píše:
Dobrý den,
mám možná hloupou, ale pro mě důležitou otázku. Byli jsme se koupat na přírodním koupališti/umělém jezeře a měli jsme s sebou psíka. Hlídala jsem ho, ale párkrát než jsem ho okřikla, tak se napil té vody. Mám teď strach, jestli se mu něco nemůže stát, popřípadě jestli hrozí třeba jen průjem nebo tak. Nikdy u vody moc nebyl a nemám zkušenosti, tak budu ráda, pokud se chodíte koupat s psíkem, jestli si taky občas lokne :D

Tady už chybí jen diskuse „Pes pil vodu z přírodního koupaliště - mohu být těhotná?“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3996
4.7.21 16:35
@Prof. Farnsworth píše:
Tady už chybí jen diskuse „Pes pil vodu z přírodního koupaliště - mohu být těhotná?“
:palec:
Případně - jsem tehotna a muj pes se napil z louže, nemuze to ublížit miminku?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
4.7.21 16:37

Měl žízeň, tak se napil a neboj, neotrávil se. :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
4.7.21 16:41

V klidu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2626
4.7.21 17:27

Teď stejně nic nevyřešíš. Normální pes je schopný sežrat maso, které už je na pochodu, napít se z louže, do které teče močůvka apod. a nic mu nebude. Masožravci mají velmi nízké pH v žaludku (ještě nižší než člověk), právě proto, aby zabili případné patogeny.
Co to napití udělá s přešlechtěnou parodií psa, težko říct. Když bude mít průjem/bude zvracet, zajdeš s ním k veterináři. On mu nasadí protiblicí terapii, probiotika a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2220
4.7.21 17:50

Vzdyt to je normalni, kazdy pes se snad takhle napije kdyz je u vody. Kolikrat i z hnusne kaluze. Co by mu melo byt? Copak lidi maji prujem, kdyz si loknou pri plavani, nebo se jim neco stane, kdyz se dostane do oci atd.? Kdyby to tak bylo, tak by tam lidi nechodili plavat. Tudiz to nemuze byt zavadne ani pro psa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14892
4.7.21 17:53

Pes by měl pít pouze hygienicky nezávadnou, ověřenou, balenou vodu… Doporučuju Evian a podobné značky… :pankac: 8)
Tyto vody by se měly používat i ke koupání psů… 8) 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat