Pes pro starší rodiče, domů i na zahradu, doporučte rasu?

Anonymní
5.1.21 21:22

Pes pro starší rodiče, domů i na zahradu, doporučte rasu?

Ahoj holky, rodičům bychom rádi pořídili pejska, hrozně dlouho o tom mluví, že by nějakého chtěli. Oba jsou v důchodu, ale jsou vitální, navíc hlídají často vnoučata, musí to být pes vhodný i pro děti, byl by jak na zahradě, tak v domě…

Byli jsme i v místním útulku, ale bohužel se nám žádný pejsek pro ně nezamlouval :/

Doporučíte rasu? Nejlépe střední velikost, klidná povaha, aby byl lehce naučitelný na povely.

Děkuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1586
5.1.21 21:28

Pudl? Možná střední.. Ale nejsem odborník…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
5.1.21 21:32

@Platanka taky me ten pudl napadl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
5.1.21 21:42

Tak hodně mi ke starším lidem sedí jezevčík všude kde ho měli to byl takový pohodový pes. Rád byl venku i doma na gauči ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3950
5.1.21 21:48

Zkusila bych se podívat i dál po útulcích. Vaši jsou v důchodu a je otázka jak dlouho budou péči o zvíře zvládat, případně zvážit, zda jste schopni se psa v případě obtíží rodičů ujmout ve vaší domácnosti. Jinak je lepší už spíše starší pes, ten už má většinou povahu i výchovu danou. U každého plemene psa se může objevit abnormalita v chování, které pro danou rasu není běžné, ale stává se to. Člověk to u štěněte nepozná. Navíc je třeba věnovat se výcviku v rané fázi, což povětšinou starší lidé už moc nedělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1497
5.1.21 21:59

Přimlouvám se za kouknutí do dalších útulků. Pořídili jsme takhle pejska babičce a byl to pro ni uplně ten nejsuprovější pes, co jsme si mohli přát :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
5.1.21 22:01

Jezevcik je palicak, potrebuje pevnou ruku. Mozna kolie, jsou inteligentni, nebo bolonky, jsou I barevne, a rozesmeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
5.1.21 22:02

Pro starsi par bych taky doporucila objet utulky, ale… bala bych se, aby si sedl pes s vnoucaty. Nevim, jak jsou deti stare. Ne kazdy starsi pes zvlada detske hopsani, povykovani atd. Nemusi se to projevit hned. Staci za par tydnu, mesic. To uz si pes zvykne na novy domov a putuje zpatky do utulku. Samozrejme nerikam, ze je to tak vzdycky, ale stava se to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
5.1.21 22:07

@JiříkMazlík jezevcik je loveckej pes, chce se rozhodovat sam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52235
5.1.21 22:08

Nasi meli pudlice a jorksirka. Vsechno zlaticka. I nase decka zboznovali. Starim jim zemreli. Nedavno jsme jim poridili stene jorksira. Mamka je nemocna, takze porad doma. Otec pracuje. Potrebovali spolecnost. Hledala jsem stene v utulku, ale mala rasa byla pryc, nez jsem se o steneti dozvedela a velkeho nebo starsiho psa jsem pro ne nechtela.

Příspěvek upraven 05.01.21 v 22:09

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7449
5.1.21 22:08

Jinak my mame zlatyho retrivra a je to to nejvstricnejsi stvoreni, jaky jsem kdy potkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
5.1.21 22:10

@Tarjei tak u každého psa záleží na tom jakého má majitele ;)
Jaký pán takový pes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.1.21 22:14

@JiříkMazlík Přesně tak, jezevčík je super! Jednoho máme a je hrozně hodný a miluje děti. Může být venku i na zahradě. Máme opravdu moc hodnýho.

• Citovat
  • Nahlásit
2716
5.1.21 22:22

My máme doma Bernskou salašnický a i jezevčíci. Obě naprosto doporučuji. Bernskou možná o malinko více, úžasná povaha, nezaměnitelná. Od malička klidná. U jezevčíce je důležitá pevnější ruka. Ovšem bsp je větší plemeno. Přesto všechno na něj mrkněte…jsou úžasní :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
6.1.21 00:01

My máme brabantika, perfektní k dětem! velmi podřídivý, rád řádí na zahradě a hlídá(neublíží, jen si chrání svou smečku a majetek :lol: a za chvíli je s cizími hned kamarád)..a nebo lenoší, když lenoší všichni kolem něj… ;) Ale vzhledově není pro každého.. :mrgreen: a nebo mě napadl ještě king Charles Španěl, ale nemám s nimi osobní zkušenost… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat