Jakého pořídit pejska?

23
5.1.21 23:49

Pes pro začátečníci, na prochazky, beh a tury do hor :)

Ahoj pejskaři, vzhledem k tomu ze jsem začátečník a chtěla bych si pořídit prvního moje pejska především na prochazky, jednou za měsíc vycházka na hory, občasný běh a do budoucna co snese i miminko, chci se zeptat jakou rasu by jste mi doporučili??? Chci ho vychovat sama… chtěla jsem statforda ale toho bych asi nezvládla :? Bydlím na baráku, takže pejsek by mel i výběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6586
6.1.21 00:02

A kolik času jste mu schopna věnovat ohledně výchovy a výcviku? Bude sám, když budete v práci, budete s ním jen vy, nebo potřebujete aby fungoval i s jinými lidmi co vám budou pejska hlídat? Máte v okolí hodně psů? Chcete s ním běhat pro radost, nebo závodně canicross? Jak velkého psa unesete dejme tomu na vzdálenost 5 km? Kolik času jste ochotna věnovat úpravě srsti? Vadí vám když budou všude chlupy? (Už 9 let se mi nestalo, abych neměla v jídle psí chlup a klidně můžu být v restauraci bez psů :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
6.1.21 00:08

Co kavalír King Charles spanel? Je to jak mazel a gaucak, tak velký sportovec :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9383
6.1.21 00:25

1× za měsíc hory, 2× za měsíc běhat a po celou zbylou dobu gaučák… to se bude blbě hledat.
Kolik času denně jsi mu ochotna věnovat a jakou náplň? Jsi spíš lenoch nebo akčňák, co neposedí?
Která plemena se ti líbí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11506
6.1.21 01:32

Malý knirac?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
6.1.21 02:47

Tak kazdy pes potrebuje pohyb a zamestnani i denne.
Super na vychovu a vycvik, jako spolecnik domu i na tůry je z vetsich napr. nemecky ovcak, chodsky pes, labrador, zl. retrivr, pokud jsi akcni, klidne i border kolie, ani ten staford neni slozitý pes, ale u kazdeho psa si musi clovek verit.

Z mensich klidne bigl, knirač, jack russel, sheltie, pidl, ale i jorksir - nezapomenout, ze je to taky teriér

Zacatecnik, ktery ma k tomu predpoklady a rozum si muze poridit klidne rotvajlera a zvládne ho dobre vychovat a vycvicit, tohle je spis o vlohách a pristupu, nez o zkusenostech, ty jsou jen takový plus.

Vis co je nejlepsi, kdyz clovek neví a se psem nemá se psem ambice? zajít do utulku a vybrat si. Jsou tam uz dospelí psy, kteri maji nejake vlastnosti a víš… jsou tam i velice hodní psi, take stenata a udelas dobry skutek.

Nebo si vem atlas a čti, udelej si seznam, kteri ti povahove nejvice sedí a pak vyškrtávej. Potom si najdi vhodnou CHS a je to, oni rádi pomohou a poradí.

Jen pro zacatek radím spise fenu. Jsou ovladatelnejsi a klidnejsi. Samozrejme vychova je zaklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14888
6.1.21 03:06

Tak staforda určo ne. Potřebují pevné a zkušené vedení a dlouhé procházky denně.

Pokud jsi ochotna aspoň 1× denně na delší procházku, tak třeba nejvhodnější i pro začátečníka je
Kavalír king Charles Španěl a pudl.
To jsou plemena co umí být gaučáci a zároven aktivní, chytří, nemají až tak sklony štěkat a jsou snáze ovladatelní.
K dětem ideální.
Ani moc malý ani moc velký.

Určitě né Jack Russell teriér, bígl ani jezevčík. mají komplikovanější povahu. Též potřebují pevnější vedení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
6.1.21 03:49

Hlavně ne velšteriéra :D je to miláček :D máme fenku, štěndo. Nic tak dubového jsem dlouho neviděla, dokonalá chytrost, intelligence, aktivita, ale když nechce, nehne s ní nikdo. Beranová hlava.
Doporučuji klasického křížence Punťu, pro tebe ideál. Máš na prvního psa celkem vysoké nároky :D :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11506
6.1.21 05:15

Taky si priprav dost peněz. Například ten pudl, fena… Jsou čtyři velikostní rázy, ještě víc barev. Čím menší, tím dražší a delší dobu se čeká. Cena u toy nebo trpasliciho může být až od čtyřiceti tisíc.
Takže zvaz i cenu za stěně.
Doporučuji ti spíš společenské plemeno, jen počítej s vyšší cenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
278
6.1.21 07:54

Záleží co od psa očekáváš a na tvém časovém vytížení. Je třeba si uvědomit, že pejsek je záležitost třeba na 15 let. Než začneš vybírat plemena, tak si hlavně uvědom, jaký máš životní styl. Každý pes nezávisle na plemeni potřebuje pozornost pána denně a denně taky procházku aspoň na 1 hod. Štěňata té pozornosti potřebují ještě mnohem víc, každé štěně je aktivní neřízená střela. Jsem přesvědčená, že k dětem se dokáže chovat hezky jedinec kteréhokoliv plemene, jen musí být správně vychovaný a socializovaný. U některých plemen je to větší dřina než u jiných. Ty chceš psa jako společníka, tak bych mrkla spíš po společenských plemenech. Probrala bych se chovatelskými stanicemi, podívala se na nějakou výstavu a ptala se chovatelů na konkrétní otázky. Vybírej pečlivě psa s PP s rodiči, o kterých budeš něco vědět. Radši si na štěňátko počkat a připlatit než koupit první štěně na bazoši, protože je tak roztomilé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11506
6.1.21 10:40

Přidej se facebookové skupin, rádi ti popíšou povahy svých psů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
6.1.21 11:40

Plemeno

No jsem aktivní typ, ale taky ráda strávím den u televize a filmů, víkendy jsem aktivní, vyhledávám hory, procházky atd… přes týden spíš jen ty procházky a běh… Jak říkám není to každý den. Já sama povahově jsem spíše přátelský, klidný typ, určitě nejsem ten typ velitele s dominantní povahou… Zahrádku máme, takže bych chtěla ať je pes celoročně na zahradě, do bytu ho určitě nechci, a když bude chladněji samozřejemě ho schováme dolů do sklepa… Takže psa aktivně pasivního :-D no něco jako já… Takže???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
6.1.21 11:40
@g.sandova píše:
Přidej se facebookové skupin, rádi ti popíšou povahy svých psů.

jak se jmenuje skupina?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6586
6.1.21 13:08

@AhaMhh Tak pokud chcete psa na zahradu, tak je potřeba mu KAŽDÝ den aktivně věnovat 3-5 hodin, pes, který je v bytě je o něco méně náročný na přímou činnost, protože se mu člověk věnuje bezděčně už třeba jen tím, že se se psem mazlí třeba večer u televize, nebo, když píše příspěvky do diskuze. :mrgreen:

Teď mě nenapadá plemeno, které vydrží celoroční venkovní pobyt, aby bylo vhodné na běhání a zároveň by nepotřebovalo k vedení opravdu velkou autoritu psovoda. Jako první mě napadají ovčáci, většina z nich vydrží venkovní pobyt, ale zase potřebují opravdu pevnou ruku a autoritu psovoda.

Další plemena, co vydrží venku jsou salašničtí psi, ti jsou měkčí na výcvik a výchovu, ale zase se nehodí k běhu. Dlouhá procházka v tempu, klidně, ale běh jim neprospívá. Taky je nevýhoda, že mají docela krátký život (v průměru 9-10 let).

Řekla bych, že máte na psa požadavky, které se poměrně vylučují, buď jsou psi, kterým nevadí samota a zvládnou venkovní pobyt, ale ti nebývají sportovně založená. Nebo jsou plemena, která sice vydrží venku, ale potřebují spoustu času s člověkem (většina severských plemen), protože když nebudou fyzicky a mentálně stimulováni tak budou agresivní a ničit věci, ale zase se s nimi může běhat dle libosti. Potom je spousta plemen, která zvládnou jak zátěž, tak nicnedělání, ale nezvládnu pobyt venku a oddělení od rodiny na víc, než pár hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1829
6.1.21 13:10
@AhaMhh píše:
No jsem aktivní typ, ale taky ráda strávím den u televize a filmů, víkendy jsem aktivní, vyhledávám hory, procházky atd… přes týden spíš jen ty procházky a běh… Jak říkám není to každý den. Já sama povahově jsem spíše přátelský, klidný typ, určitě nejsem ten typ velitele s dominantní povahou… Zahrádku máme, takže bych chtěla ať je pes celoročně na zahradě, do bytu ho určitě nechci, a když bude chladněji samozřejemě ho schováme dolů do sklepa… Takže psa aktivně pasivního :-D no něco jako já… Takže???

Tak to nejlépe plyšového.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat