Pes se mě bojí? Naschvály?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bexly
Nováček 2 příspěvky 11.03.18 06:28
Pes se me boji?Naschvaly?

Dobry den, před třemi měsíci jsem si do bytu pořídil 7mesicni štěně yorkshira ze začátku se me trochu bál ale cca po měsíci uz to bylo v pohode. Ted poslední dobou se začal chovat divne a ja nevím z čeho. Boji se ke me přijít nechce se na me otočit hlavičkou když ho volám. Proste se mě leká. Taky mi začal asi dva týdny do zadu delat to ze kdyz si oblíkám rano bundu pri venčení pustí louzi primo predemnou na koberec pritom venceni sem musel o dve hodiny rano driv posunout. Fyzické tresty neuznavam max male plácnuti prez zadek a slovy se mu snažím rict ze se zlobím, tak nevím proc se me najednou boji? Proc tyhle „naschvály“? Dekuji za rady a zkušenosti. :srdce:

Reakce:

Janee19
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 11.03.18 07:28

Mali jorci jsou straspytlove, staci nejaky negativni zazitek s tebou ( zvyseny hlas nebo treba blby obleceni) a uz ti neveri. Obecne maj radsi zensky. Takze bud sehnat babu vychovatelku nebo si ziskavat duveru z jeho urovne - zeme :mrgreen:

Litta
Extra třída :D 13488 příspěvků 11.03.18 07:41

@bexly I „malé plácnutí přes zadek“ JE fyzický trest. Tresty úplně zruš a jen ho motivuj a chval. Říkej mu, co má dělat, a pomož mu pochopit, co tím myslíš. Chutnají mu pamlsky? Nebo má radši hračku?

Heivka
Závislačka 3238 příspěvků 11.03.18 07:43

A nemáte moc silný hlas? S tímhle má problém můj manžel, neumí v krizové situaci na psa zavolat „mile“ a naše mladší fenka k němu pak nechce jít, naše starší je hodně tvrdá a musí se na ní houknout, mladší je měkkouš a když na ní houknu, tak se psychicky „rozsype“, ale i to se lepší díky cvičáku. Doporučuji s pejskem co nejvíc pracovat třeba na tom cvičáku, dávno není pravda že je to místo pro NO a podobné, potřebuje s vámi navázat vztah a to se nejlépe dělá společnou prací. Potom je potřeba pracovat na přivolání kdy pes vždy dostane odměnu když přijde a čím děle to trvá tím větší musí být vaše radost, že nakonec přišel, aby měl proč se těšit. Z popisu situace nepoznám jestli se jedná o náhlou změnu nebo jen gradaci chování. Nejlépe vám poradí na cvičáku, takhle z popisu jde těžko poznat o co se jedná. Ještě mě napadá zajít na veterinu jestli nemá pejsek problémy s močákem nebo ledvinami, sice nemám zkušenost s malými plemeny, ale 7 měsíční pes vydrží už celkem dlouho o při frekvenci venčení 4× denně. Ještě zkuste napsat odkud psa máte může se jednat o problém z minulého domova ono 4 měsíční štěně je už dost fixované na svou rodinu a může jít o formu separační úzkosti, proto se štěňata ideálně do nových domovů dávají mezi 8. a 10. týdnem.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7877 příspěvků 11.03.18 08:00

@bexly Měli jsme 13let jorka jsou to takoví bubáci :mrgreen: leknou se a co hur, strašně dobře si pamatují. Co popisuješ naprosto dobře znám - hlavu s přimhouřenýma očima odvrací :lol:

Vytrvat, 7měsíců měl jinou výchovu. Nepleskat, nekřičet. Ale jít s ním ven, i když tu louži udělá a venku odměnit, pochválit, hrát si s ním, mazlit se, mít plechovku s pamlsky (mě se osvědčila plechovka od UM - jak to zahrkalo už vnímala, byla v pozoru a věděla co příjde). Přes den nedělá loužičky?

Jinak doporučuji u veterináře do budoucna kontrolovat srdíčko - hrozně na něj trpí. Naše měla silné šelesty a nesměla pod narkozu (kastrace či čištění zubů - hrozně trpěla na zubní kámen). - to jen tak uplně mimo :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >