Pes sežral jed na krysy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.9.20 19:16

Pes sežral jed na krysy

Dobrý den, dnes ráno jsem našla u boudy našeho psa krabičku od jedu na krysy. Nechápu jak se mu dostal do dosahu, ale balíček měl 150g a náš pes co sežral celé. (Má přes dvacet kg)Samozřejmě jsme hned jeli na veterinu, kde mu byl vypumpovany zaludek a proplachle střevo. Dostal vitamin K na srazeni krve. Já mám teď hrozný strach, otrava se může projevit až po několika dnech. Na veterine řekli čekat, ale snad mě chápete, že jsem bezmocna. Chtěla jsem se zeptat, zda se vám stalo něco podobného a zda to pejsek přežil. Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
844
2.9.20 19:19

Udělala jsi vše co se dalo, víc dělat nemůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12437
2.9.20 19:21

Stalo u stenete, ale nevěděla jsem určitě jestli to sežral a na vypumpovani zaludku už bylo pozdě. Ale určitě to nebylo takový množství a byl v pořádku. Drzim palce at to chlupáč zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.9.20 19:24

Taky držím palce ať to dá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20492
2.9.20 19:25

To vám taw někdo musel hodit :think: radši prohledávej pravidelně zahradu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25060
2.9.20 19:33

Stalo se nám, bohužel 2×. Děda trávil potkany.
Poprvé jsme viděli, když to sežral. Nalili jsme do něj kysličník, asi do 10 min vše vyzvracel. Bylo to na radu veterináře, nic se mu nestalo.
Po druhé jsme to zjistili později. Jeli jsme na veterinu. Dostal nějaké 2 injekce, druhý den taky. Víc nic. Pes žije vesele dál.
držim palec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 19:42

Přišli jste na to včas, pes to s největší pravděpodobností přestojí bez větších problémů. Klasický jed na krysy působí jako antagonista vitamínu K, takže se léčí právě tím vitamínem K. Pokud chceš mít jistotu, že je vše ok, tak pejskovi nechej za pár dní vyšetřit srážlivost krve.

• Citovat
  • Nahlásit
175
2.9.20 19:49

Vzpomínám si, že v dětství se nám jedem na krysy otrávil labrador.
Dědeček jej vzal okamžitě na veterinu, takže vše dobře dopadlo.

Veterinář tehdy řekl, že mohl sníst již otráveného hlodavce.
Samozřejmě se najdou lidi, kteří klidně hodí něco přes plot. Potom to odnesou nevinní (psi, děti).
Přeji Vám, ať je pejsek v pořádku. Vypadá to, že jste přišli včas. Pokud by se Vám něco nezdálo, tak rychle k veterináři.
:hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 19:57

Moc děkuji za odpovědi, v pátek s ním jedeme na krev a uvidí se, zda budou hodnoty v pořádku nebo se máme připravit na nejhorší.

• Citovat
  • Nahlásit
2416
2.9.20 20:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, dnes ráno jsem našla u boudy našeho psa krabičku od jedu na krysy. Nechápu jak se mu dostal do dosahu, ale balíček měl 150g a náš pes co sežral celé. (Má přes dvacet kg)Samozřejmě jsme hned jeli na veterinu, kde mu byl vypumpovany zaludek a proplachle střevo. Dostal vitamin K na srazeni krve. Já mám teď hrozný strach, otrava se může projevit až po několika dnech. Na veterine řekli čekat, ale snad mě chápete, že jsem bezmocna. Chtěla jsem se zeptat, zda se vám stalo něco podobného a zda to pejsek přežil. Děkuji za odpovědi.

Ano, stalo se nám to také, nešťastnou náhodou. Přišli jsme na to velmi brzo, u veta jim dali peroxid, zvracely (tři fenky) ty granule i pytlíčky 8o. Dostaly injekce a pak jsme jim dávali vit. K…Po pár dnech jsme byli na odběrech krve, jsou v pořádku. Udělali jste vše, možná i podávat ten vit. K - byla to lahvička tuším. Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 20:12

Vitamín K jsme taky dostali a dáváme jí ho. Snad to zabere

• Citovat
  • Nahlásit
3890
2.9.20 20:30

Nam se otravil pes bohuzel uz 3×, proplachli jsme ho kyslicnikem, a zije dal. Bude to dobre, uvidis :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22164
2.9.20 20:43

Otázka co je to za jed něktrý jsou pro ostatní zvířata neškodný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2416
2.9.20 20:55
@ka2ka píše:
Otázka co je to za jed něktrý jsou pro ostatní zvířata neškodný
Žádný jen na krysy nebude pro jiná zvířata neškodný.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8140
2.9.20 21:05

Držím pěsti ať to dá :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu