Pes z útulku, zamilovali jste se hned?

363
23.3.20 17:24

Pes z útulku, zamilovali jste se hned?

Ahoj, před týdnem nám umřel 7 letý pes, náš první společný s manželem. Chtěla jsem zahnat smutek novým pejskem, ale nechtěla jsem znovu bláznivé štěně a vybrali si pejska 4 a půl let z útulku. Moje priorita byla, aby byl k dětem. Měla jsem už podle obrázku vybranou fenku, vypadala jako menší labrador a když jsme tam přijeli, vypadá spíše jako přerostlý jezevčík :-) vypadá ale, že bude moc hodná, je mazlivá a temperamentní. Chtěla jsem tam vyzkoušet na vodítku ještě jednoho psa, o kterém psali, že je také hodný, ale paní nám ho nedoporučila, že je l dětem velký. Pro mě ale velký neznamená zlý… No vzali jsme tu fenečku i přes nátlak syna, že ji chce. A já se teď bojím, že k ní tak citově nepřirostu. Je mi jí ale líto a nedokázala bych ji vrátit zpět. Moje představa byla ale jiná a já nevím, jestli jsem to neuspěchala. Myslíte že ta láska teprve přijde? Od dneška co ji máme, nám náš starý pes chybí ještě víc :-( myslela jsem že to bude naopak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.3.20 17:29

No já se třeba do svého psa zamilovala na první pohled a to je to klasická pouliční směs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2333
23.3.20 17:30

Jejda..
tak pes z útulku je vždy o kompromisu ;)
my se teda zamilovali (říjen 2019, asi 3leťák..) hned, i když vypadal fakt jako řádný bezďák :mrgreen: a po vypuštění z kotce předvedl super lítací akci srovnatelnou s rychlostí světla :mrgreen: až jsem se lekla, že to fakt nedáme..
doma je to Láska.. je strašně hodný, milý, vděčný..
venku překvápko - nebyl zvyklý na vodítko (takže boj), žral ho-na (i svá vlastní :poblion: ) což mi nikdy žádný pes nedělal a málem jsem se poblila, když jsem to viděla poprvé :-D ale po pár týdnech toho nechal (asi na to byl zvyklý v tom kotci, co tam taky měl dělat, že..)
ani vteřinu jsem toho nelitovala, nebojte, bude to dobrý :andel:
každý pes je jiný, nejde jeden nahradit druhým, musíte ho brát jako novou duši - nejen jako náhražku.. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24102
23.3.20 17:34

Podle mě je třeba nebrat psa jako náhražku za toho starého, ale jako nového člena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
23.3.20 17:36

Takhle vypadá :-) druhý hafan byl opravdu krasavec, asi 2× jsem řekla, že bych se na něj taky koukla mimo kotec, ale prostě říkala, že k dětem takhle velkého psa asi ne a mě to teď vrtá hlavou, že jsem si nestála za svým. Ale když vidím, jak si tahle hraje na zahradě, tak ji nedokážu odvézt zpět. Tak snad k sobě najdeme tu pravou zvířecí lásku. Zatím jsem plná myšlenek, jestli jsem to neuspěchala, kor když jde o živé zvíře. Ale to jsem celá já :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49806
23.3.20 17:42

Každý potřebuje jinou dobu po úmrtí psa. Mne to trvalo vždy dlouho. ted je to vyřešené že máme psů víc a je to fakt lepší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2333
23.3.20 17:51

@Katka372 je to milý voříšek, dej mu šanci :srdce:
pes není podprsenka, kterou doma vyzkoušíš a když dokonale nesedí vrátíš..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38099
23.3.20 18:11
@Katka372 píše:
Takhle vypadá :-) druhý hafan byl opravdu krasavec, asi 2× jsem řekla, že bych se na něj taky koukla mimo kotec, ale prostě říkala, že k dětem takhle velkého psa asi ne a mě to teď vrtá hlavou, že jsem si nestála za svým. Ale když vidím, jak si tahle hraje na zahradě, tak ji nedokážu odvézt zpět. Tak snad k sobě najdeme tu pravou zvířecí lásku. Zatím jsem plná myšlenek, jestli jsem to neuspěchala, kor když jde o živé zvíře. Ale to jsem celá já :-(
Člověče, já nevím. :think:
Potřebuju se zamilovat hned, svého času jsme jeli do útulku pro vlčoucha- štěňátko - chlapečka a z kotce tam koukala tak boží půlroční vlčice - fenečka. A hádej co. :oops: :nevim:
Zrovna tak jsme před víc než deseti jeli pro zamluveného wesťoše do vrhu a z chumlu štěňat vyrazila taková ňuňu holčička a začala mě tahat za nohavici… :srdce: :srdce:
Naštěstí byla volná a už jsem ji mazlila v náručí a nekompromisně chtěla tuto! :dance:
Náš současný westík trojka byl jako štěňátečko boží, takovej plyšáček… zamilovaná hned - ale i tak jsem pár dní rozdejchávala, že má štěndo s PP zálomek na ocásku. :zed: :zed:
Ale zjistili jsme to až po měsíci a to už bych ho nevrátila.
Vlastně bych ho nevrátila ani druhý den.
Teď mu říkávám, když ho mazlím, že lepší křivej ocas, než charakter. :mrgreen:
Bez zamilování nebrat!
Ale teď už bych ji taky nevracela, jen příště obezřetněji. :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49806
23.3.20 18:19

@sirikit :mrgreen: :mrgreen: já když viděla naši nejmladší na fotce tak jsme hned psala chovatelce že už mne je jedno jestli bude hladkosrstá nebo hrubá ale prostě jí chci :mrgreen: :mrgreen: a máme jí :mrgreen: Je fakt že mne stačí málo :oops: a po té době hledání celočerné už jsem to vzdala a najednou fotka celočerné fenky :mrgreen: a manžel že co budu dělat až z ní bude chlupatá a mne se tak líbila že jsem říkal že to bude osud a všechny budou hrubosrsté :lol:. A ted kolikrát ty její pohledy jsou všeříkající :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
363
23.3.20 18:23

Děkuji, já ji už nevrátím, možná ji ráda mám, protože je taková vděčná. Taky mám asi strach, jak se třeba ještě projeví. Náš pes byl největší dobrák na světě. Malý mu sahal i do misky, válel se po něm. Byl prostě strašně hodný. Teď nevím, co mám úplně čekat. Ale snad to bude dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.20 18:25

Ne, nezamilovala jsem se do psa hned :) Na fotce super, naživo trochu rozpaky, pak pár prvních dnů dělala peklo a já ji chtěla dokonce prodat :lol: Samozřejmě bych to neudělala, co k sobě člověk připoutá, za to má zodpovědnost, navíc byla štěňátko…no teď si nedovedu představit, že bych ji neměla :D Nejlepší parťačka, rozumíme si i beze slov, je plnohodnotný člen rodiny. Takže i když náš „rozjezd“ nebyl nic moc, po pár týdnech se to zlomilo :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 18:25

Určitě! Máme taky psa z útulku a taky jsem si neuměla zvyknout hned. Zezačátku to byl fakt boj, všechno rozkousal, pral se s kočkou, atd. Ale po nějaké době - cca měsíc jsem si ho zamilovala. Naučili jsme ho nějaké cviky a potom co jsme ho nechali vykastrovat se už sklidnil a je hodnější. Možná si taky potřebuje zvyknout i on na vás. A to nejhezčí je, když on příjde a chce se jen tak pomazlit. Už je součástí naší rodiny a neumím si představit, že bych ho dala pryč. Bude to dobrý, nebojte..

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13000
23.3.20 19:15

Moc to řešíš. Prostě máš psa, syn ho chce a má rád a ono to nějak půjde. Chvíli se na sebe budete aklimatizovat, možná to bude trošku skřípat a pak se smečka usadí.

Ostatně chceš na ní být ze začátku spíš ostřejší a pevnější - tomu spovi to dodává jasnou strukturu a místo. (tím nemyslím být zlá a používat fyzické tresty - ale prostě jasně ukázet že jsi alfasamice a máš smečku pod kontrolou. Fenka pak bude klidnější a srovnanější.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
897
23.3.20 19:40

@Katka372 Já se zamilují do každýho psa, i do toho cizího :lol:

Mamce umřela fenka, tak si vzala dvě věnečky malý a chvíli ji trvalo, než k nim našla nějaký citový vztah. Teď říká, že je miluje, jsou to její děti :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
23.3.20 21:54

Ja se zamilovala hned. Chodila jsem do utulku vencit pejsky po tezkem rozchodu, abych prisla na jine myslenky a nesedela v slzach doma.
A bylo tam takove stene, smutne koukalo..
Vzala jsem ho ven, chytalo motyly a bylo super. Jak uz pak nemohlo, musela jsem ho nest a ono me objalo a funelo do ucha a bylo to…Laska na prvni funeni :)
Mame ho doted, uz 9 let a nemenila bych, chtela jsem vzdy maleho psa, mam 37kg krizecne nemeckeho ovcaka s cimsi.
Jeho povaha je neuveritelna, tak laskaveho psa jsem nevidela..
Nicmene - dej tomu cas, fenecka je roztomila a opravdu k detem je lepsi mensi pes..
Velky by jim mohl neohrabane ublizit a nemusi ani chtit..
Kazdopadne vratit psa do utulku, to by mi zlomilo srdce… Kdyz vim, jak ti pejsci jsou tam sami a touzebne koukaj, aby si je nekdo vzal..
Spis jste se nemeli unahlit, jestli mas pocit, ze to neni ono…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama