Pes žárlí na miminko

Anonymní
15.2.20 20:46

Pes žárlí na miminko

Ahoj prosím o radu a anonym kvůli rodině. Máme biewer teriéra 1. 5 roku pes. Vykastrovany.. Když jsme přijeli z porodnice dceru (aktuálně 9 týdnu) jsem mu ukázala, ukazuju mu ji pořád. Ale poslední dva týdny je ten pes na mě nas. ranej. :,( jednou jsem ji přebalovala v koupelně, a pochcal mi jen tak nohu, podruhý pochcal prebalovak a celou koupelnu.. :roll: je fakt že se mu moc nevenuju, nemám uz prostě tolik času… Jak bude tepleji budeme na zahradě, až bude dcera větší, mužem si spolu všichni hrát, ale teď ji mám furt narukou.. Teď jsme někam odjeli, a přijeli jsme domů a pochcal zed. Odjeli jsme po druhý, to už dceru bral manžel domu, a nechal mě jít první. Začala jsem se sním vítat, mazlit ho, a on mi začal opět chcat na nohu… Já už nevím co stím :,( manžel se bojí ho pouštět do kuchyně, je úplně nová, bojí se aby nepochcal dceri hračky a nový zdi… Říkám mu ze to je chyba, že se prostě musíme zzit.. Je fakt že ten pes je rozmazlenej, byla jsem v PN v těhotenství, takže jsem sním byla celej den nonstop.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1022
15.2.20 20:50

U nas si to sedlo az tak nejak posledni dobou. Cca. 2roky je malemu, konecne si na nej pejsek vic zvyknul, malej uz ho neplaca, ale hladi, nosí mu mlsky, přetahují se o hračky…Ze zacatku sice nedelal takovy naschvaly, ale vubec se s nami,,nebavil,, :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
15.2.20 20:54

Tak v první řadě, to že čůrá na věci je ještě dobrý, hlavně nikdy nenechat dítě v dosahu psa :cert: chtělo by to pořádnej cvičák a drilovat výchovu, je to asi trochu zmetek pomstychtivej, tak ať na to dítě nedoplatí… co až začne lézt po zemi? Bude to o nervy samo o sobě, dokážete psa a dítě striktně oddělit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1074
15.2.20 20:59

Měla jsem to stejně, byla jsem se psem půl roku doma, ale tohle si teda nedovolil po porodu ani jednou. Ale já ho teda beru ven často ke kočáru. Takže nebere malou jako konkurenci. A to máme velké hovado.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1811
15.2.20 21:04

Pes potrebuje mit svoje tak, jak mel pred prichodem ditete. Vyzaduje pozornost a dela naschvaly. Zeptala bych se pripadne veterinare, ale pokud se nebudes venovat i jemu, tak to jentak neprestane :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 21:05

@Lu1234 když dám malou k němu tak je v pohodě, klidně u ní sedí.. Problém je, když sní jedem pryč a jeho necháme doma.

• Nahlásit
  • Citovat
158
15.2.20 21:44

Bohužel se to bude zhoršovat, jakmile dítě začne lézt. Navíc tam stačí vteřina a je neštěstí na světě, tyto průšvihy se stávají téměř denně.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Už není středem pozornosti, tak žárlí.
Nemůže být pes venku, třeba v boudě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23081
15.2.20 22:45
@NinaU. píše:
Měla jsem to stejně, byla jsem se psem půl roku doma, ale tohle si teda nedovolil po porodu ani jednou. Ale já ho teda beru ven často ke kočáru. Takže nebere malou jako konkurenci. A to máme velké hovado.

U nás to bylo stejné. Pes dítě vzal úplně s pohodě, protože konečně byla panička doma a furt jsme courali někde venku s kočárem. Zkus se mu takto věnovat, ať nemá potřebu žárlit. My jsme dělali i takové věci, že jsme přivezli malého a fenka dostala dobrůtku, ať vidí, že na ní myslíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5239
16.2.20 00:50

Pes žárlí, pes dělá naschvály, je to zmetek, musí mít pozornost, je to proto, že se mu nestíhám věnovat, rozmazlila jsem ho pobytem doma…
Tohle všechno jsou nesmysly. Naprosté.
Asi mi dá trochu práci to srozumitelně popsat.
Pokud rodina funguje a pes je v ní na správném místě, je o něj správně postaráno, svět je pro něj čitelný a bezpečný a on se v něm vyzná, pak ten pes nemá žádný důvod k jakémukoliv problémovému chování. Bez ohledu na to, kolik je doma dětí, kolik má ten pes pozornosti atd.

Nejdřív bych zajistila, aby byl pes denně opravdu dostatečně vyběhaný a vyřáděný, aby plnil nějaké úkoly, cviky. To je základ, bez kterého se nepohneš.
Jako druhou věc se pak zamyslet, jak se psem fungujete. Je zvyklý si vynucovat, co chce? Dostane to? Rozdáváš pamlsky, když zakňourá, otvíráš mu dveře, uhneš mu z postele, kam chce vylézt, přizpůsobuješ se mu? Pokud ano, máš problém.
Máš výčitky, že na něj nemáš dost času? Řešíš to tak, že mu podlézáš, pamlskuješ, mazlíš, pořád s těmi výčitkami v hlavě? Pokud ano, máš problém.

Pes reaguje na stres, čím víc je jeho pozice nejistější, tím víc bude dělat problémy. Pokud se domácnost řídí psem, pak je pes tím víc nejistý, protože to cítí jako nepřirozený stav. Není totiž normální, aby malý pes řídil tak schopného tvora, jako je člověk/páníček. A čím víc nejistoty, tím víc stresu, tím víc problémového chování.

Celá věc je dost složitá. Chtělo by to psího odborníka přímo u vás doma, pokud to chceš opravdu řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5239
16.2.20 00:53
@Jana-86 píše:
Bohužel se to bude zhoršovat, jakmile dítě začne lézt. Navíc tam stačí vteřina a je neštěstí na světě, tyto průšvihy se stávají téměř denně.
Mluvím z vlastní zkušenosti. Už není středem pozornosti, tak žárlí.
Nemůže být pes venku, třeba v boudě?

Ano, pes nemá být středem pozornosti. Ani před dítětem, ani potom.
Jakmile pes není středem pozornosti, má svoje místo, pak nemá s příchodem dítěte problém.
Ale jeho reakce není žárlení. Je to jednání nejistého, vykolejeného psa, který ovládá rodinu a přitom ví, že na to přece vůbec nemá. Viz co píšu výše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1363
16.2.20 01:59

Tak jako, co se divíš? Musíš k němu přistupovat tak, jako před dítětem. Měla sis to od začátku nastavit tak, abys k němu i teď zvládala mít konstantní a udržitelný vztah. Ne, že ho máš div jak miminko, a když přijde to skutečné, tak ho najednou odstrčíš :roll:. A to Tvoje 100× “pochcal” mi rve oči. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.20 14:22

No nevím, pokud mel pred ditetem hodne pozornosti, tak se mu uprimne nedivim, ze ted zarli. Taky by se mi to nelibilo. Proste musis ten cas venovat i jemu, kdyz mala spi, jdi si snim hrat, pohladit, ber ho sebou ven atd. Je to prece taky porad clen rodiny…
Ja se snazim naseho zapojovat co nejvic, samozřejmě to driv bylo lepsi, ale kdyz jdu ven s prckem, beru i jeho (pokud nejdu do obchodu) atd..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama