Pesar evanella měkčí/tvrdší máte zkušenost?

1118
22.8.20 14:52

Pesar evanella měkčí/tvrdší máte zkušenost?

Dobrý den. Chtěla bych se optat, zda tady není někdo, kdo má zkušenost s oběma a dokázal by mi tedy říct, jak velký rozdíl je při zavádění :) S pesary nemám žádnou zkušenost, toto bude můj první. Tvrdší je pro začátečníky měkčí pro pokročilé. Já bych si ráda koupila ten měkčí ačkoliv jsem začátečník. Předem děkuji za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8247
22.8.20 15:07

S dovolením se hačkuju.
Taky mě zajímá.
A celkově spokojenost s touto antikoncepci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 15:29

Já používám evanellu cca 8 měsíců. Podle doporučení jsem si jako začátečník koupila tu tvrdší variantu, rodila jsem vaginálně, tedy velikost L. Tvrdší opravdu neznamená, že by byla nějak tvrdá. Jedná se o na dotek velmi příjemný, poddajný silikon.

Jsem s touto antikoncepční naprosto spokojená. Prvních pár nasazení mi trvalo, než jsem si zvykla na to, kde mám děložní čípek (mám zaklonenou dělohu a lehce nestandardní umístění), ale dneska pesar nasadím během 20 vteřin.

Nepoužívám spermicidní gel, dráždí mě. Hormonální antikoncepci brát nemůžu kvůli poruše srážlivosti krve a tělísko jsem nechtěla zavádět, protože se brzy budeme snažit o dítě. Takže za mě ideální volba.

Při sexu pesar absolutně necítím, partner většinou taky ne. Nikdy se nám nestalo, že by se hnul z místa a tudíž nechránil.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 16:52

Pesar jsem si pochvalovala, krásně se nasazoval a dobře držel. jen jsem po 8 měsících otěhotněla…prý se to stává, když má žena v plodných dnech víc hlenu, tak nemusí přilnout úplně

• Citovat
  • Nahlásit
8247
22.8.20 17:08

A nasazujete jak moc dopředu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
22.8.20 17:44

Můžu se zeptat, jak poznáte, že je dobře zavedený? Od porodu mám čípek jak kdyby směrem dolů, vůbec si to nedokážu představit zavádět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.8.20 17:48

Ja teda mela pesar caya a hned napoprve sem ho v pohode zavedla. Byl super a vubec jsem ho necitila.. pouzivali sme ho 3 mesice, ted jsem v 25tt :mrgreen: :mrgreen: Tak nevim :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.8.20 17:55

Správné nasazení poznám pohmatem. Cítím, že je nasazeny na čípku a nejde promáčknout. Při vyndavání musím překonat podtlak, abych ho mohla vytáhnout.

• Citovat
  • Nahlásit
1118
23.8.20 20:09
@Anonymní píše:
Já používám evanellu cca 8 měsíců. Podle doporučení jsem si jako začátečník koupila tu tvrdší variantu, rodila jsem vaginálně, tedy velikost L. Tvrdší opravdu neznamená, že by byla nějak tvrdá. Jedná se o na dotek velmi příjemný, poddajný silikon.

Jsem s touto antikoncepční naprosto spokojená. Prvních pár nasazení mi trvalo, než jsem si zvykla na to, kde mám děložní čípek (mám zaklonenou dělohu a lehce nestandardní umístění), ale dneska pesar nasadím během 20 vteřin.

Nepoužívám spermicidní gel, dráždí mě. Hormonální antikoncepci brát nemůžu kvůli poruše srážlivosti krve a tělísko jsem nechtěla zavádět, protože se brzy budeme snažit o dítě. Takže za mě ideální volba.

Při sexu pesar absolutně necítím, partner většinou taky ne. Nikdy se nám nestalo, že by se hnul z místa a tudíž nechránil.

Moc moc děkuji za tento příspěvek. Moc jste mi pomohla :) Mám stejný problém. Trochu se bojím toho spermicidního gelu, protože mě do teď zakoupené také dráždí. Ale zas tam se ho asi nedává tolik ne? Nemůžu třeba používat pharmatex, hrozně mě štípal. Nemám žádné problémy se zakloněnou dělohou a podobně. Čípek si dokážu běžně hezky nahmatat a dosáhnout na něj. Tuto metodu, chci používat k přerušované souloži, protože už mám dvě děti a spoléhat se jen na přerušování se dost bojím. Takže opravdu děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
252
23.8.20 23:07

Pesary musejí děložní hrdlo nebo pochvu v jeho okolí neprodyšně uzavírat. Proto se vyráběly v několika velikostech a jejich správnou velikost musel určit odborník. Dnes jsou bohužel dostupné jen v jediné velikosti, takže se může snadno stát, že se sperma dostane „pod čepici“. Tyto proto jsou vhodné jen jako kombinace s přerušovanou souloží nebo kondomem a v každém případě musejí být používány se spermicidním krémem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118
24.8.20 21:30
@Lemrucha
@Lemrucha píše:
Pesary musejí děložní hrdlo nebo pochvu v jeho okolí neprodyšně uzavírat. Proto se vyráběly v několika velikostech a jejich správnou velikost musel určit odborník. Dnes jsou bohužel dostupné jen v jediné velikosti, takže se může snadno stát, že se sperma dostane „pod čepici“. Tyto proto jsou vhodné jen jako kombinace s přerušovanou souloží nebo kondomem a v každém případě musejí být používány se spermicidním krémem.

Ale evanella se dela ve 3 velikostech. Vyrobce uvadi S-pro nerodicky M-pro po porody cisarem a potraty v rannem stadiu a L-pro vaginalni porod. Tak snad se tomu da verit :-) Ale ano. Beru tuto antikonvepcni metodu pouze jako doplnkovou. Mela bych strochu strach jit do toho naplno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat