Pesar FemCap - zavádění

39
10.3.20 17:36

Pesar FemCap - zavádění

Ahojky, objednala jsem si pesar FemCap a dnes jsem ho poprvé nanečisto vyzkoušela. Jsem trochu zmatená, protože mi přišlo, že jsem ho zavedla úspěšně (jsem zvyklá zavádět si menstruační kalíšek), ale když jsem ho pak kontrolovala prstem, tak jako první jsem nahmatala krempu a ne kopuli, tak teď nevím jestli to bylo opravdu správně? Když jsem ho následně vytahovala tak jsem ucítila „mlasknuti“ jako při zrušení podtlaku. Možná mám i špatnou velikost, sice jsem ji konzultovala s gynekologem (nebyla jsem ještě těhotná, ale přesto mi doporučil střední velikost), tak teď nevím :nevim: sedí vám někomu střední velikost i přesto že jste ještě nerodily?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3104
10.3.20 18:11

Já si kupovala nejmenší, vel S-22mm. Žádné těhotenství, žádný porod, takže podle toho co doporučují v eshopu. A sedí, používala jsem 3 roky. (Měla jsem 2)
Občas jsem taky nahmatala krempu, ale bylo to tim že prostě někdy byl čipek vic vzadu, nebo jinak nakloněný. Kontrolovala jsem tak, že jsem ho prstem objela po obvodu, a pokud nenašla čipek, byl schovany v klobouku.
S gynekologem jsem to nekonzultovala, tak nevím co by doporučil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
10.3.20 18:16
@Pennya píše:
Já si kupovala nejmenší, vel S-22mm. Žádné těhotenství, žádný porod, takže podle toho co doporučují v eshopu. A sedí, používala jsem 3 roky. (Měla jsem 2)
Občas jsem taky nahmatala krempu, ale bylo to tim že prostě někdy byl čipek vic vzadu, nebo jinak nakloněný. Kontrolovala jsem tak, že jsem ho prstem objela po obvodu, a pokud nenašla čipek, byl schovany v klobouku.
S gynekologem jsem to nekonzultovala, tak nevím co by doporučil.

No právě jsem se snažila objet ten obvod, akorat se mi tam Teda špatně dostávalo, moc jsem tam nemohla dosáhnout, ale čípek jsem necítila, tak tedy nevim. Podtlak tam byl, tak snad dobrý no, nejhorší je že si nejsem jistá jestli to tak má být :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3104
10.3.20 18:50

Tak leda zavést někdy ráno před gyn. Navstevou a nechat si to zkontrolivat. Zkus změnit polohu při te sebekontrole doma. Mě někdy pomohlo to tavèst, a za 15-20 minut zkontrolivat. Stejně se doporučuje zavést to dříve, ať to má čas se dobře přicucnout…to si zachvili ohmatas, a pak uz to poznas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat