Pěstouni na přechodnou dobu - máte zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
miladka3
Nováček 9 příspěvků 29.09.14 09:28
Pěstouni na přechodnou dobu-máte zkušenosti ?

Zdravím pěstounky na přechodnou dobu
je tady někdo podobný?

:mavam: Miladka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
juicee
Kecalka 312 příspěvků 18.12.15 13:03

Já docela uvažuju, že bych se do toho pustila. Uvítám jakékoliv podrobnosti.

Bábrdl
Generální žvanilka 22852 příspěvků 18.12.15 14:14
@juicee píše:

Musíte být stabilní pár, netrestaní, musíte mít vlastní děti, nemladšímu musí být víc než osm, nesmíš být dlouhodobě nezaměstnaná, musíte projít psychologickými testy. Dostávat budeš 20 hrubého, cca 15 čistého.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 18.12.15 14:45
@juicee píše:

počítej s tím, že nemůžeš ani odjet na dovolenou, pořád jsi na telefonu. Oni zavolají, za pár hodin musíš být nachystaná dítě převzít. A nejde jen o děti zdravé, může být i nemocné, postižené atd.. je to dost záhul :think: uvažovala jsem o tom, ale poštěstilo se nám mládě, takže smolík. a tedy ta dovolená, to mi vadilo, že člověk nemůže jen tak odjet.

Bábrdl
Generální žvanilka 22852 příspěvků 18.12.15 14:54
@martina.se píše:
počítej s tím, že nemůžeš ani odjet na dovolenou, pořád jsi na telefonu. Oni zavolají, za pár hodin musíš být nachystaná dítě převzít. A nejde jen o děti zdravé, může být i nemocné, postižené atd.. je to dost záhul :think: uvažovala jsem o tom, ale poštěstilo se nám mládě, takže smolík. a tedy ta dovolená, to mi vadilo, že člověk nemůže jen tak odjet.

To není úplně pravda. Můžeš se s nimi domluvit a odjet, když zrovna žádné nemáš. Ale když máš, nemůžeš do ciziny. Teda můžeš, ale s povolením soudu…

Ale jinak máš pravdu, jde o miminka závislých matek, bývají pozitivní na žloutenku C (nebo mají jen protilátky, to je OK), trpí nespavostí, refluxem, hrozí jim SIDS, mají abstinenční příznaky… Ale furt jsou to miminka. Jen to není práce pro každého.

Janik101
Neúnavná pisatelka 16746 příspěvků 18.12.15 15:26

Jen to upřesním: dovolená ano, po předání dítěte je vždy doba odpočinku (14 dní až měsíc, takže v té době dovolená ano, ale může to vyjít třeba na listopad).
A nejsou to jenom miminka, do pěstounské péče na přechodnou dobu se dávají i děti starší.

Bábrdl
Generální žvanilka 22852 příspěvků 18.12.15 15:27
@Janik101 píše:
Jen to upřesním: dovolená ano, po předání dítěte je vždy doba odpočinku (14 dní až měsíc, takže v té době dovolená ano, ale může to vyjít třeba na listopad).
A nejsou to jenom miminka, do pěstounské péče na přechodnou dobu se dávají i děti starší.

Teoreticky dávají, prakticky se můžeš dohodnout, že chceš miminka nebo děti do tří let.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.15 15:32

Mám zkušenost pouze zprostředkovanou mými přáteli, kteří tuto profesi vykonávají. Já bych třeba nedala pravidelné setkávání s některými bio rodiči. Dĕti jsou často problematické a rozhodně do této péče nejdou jen mimča z porodnice která tam přečkají pár týdnu než jsou adoptována. Je třeba počítat i se sourozenckými skupinami.Po odevzdání dítěte zpět do rodiny, adopce, nebo pěst. péče máš nárok na cca 3 týdny volna. Může se to protáhnout i na dva tři měsíce. Ale pak jedeš třeba i rok nonstop.Plat 20 tisíc hrubého a cca 4500,– příspěvek na jedno dítě. Pokud pečuješ o dítě do 4 let, máš nárok také na rodičovský příspěvek. Pokud ho pobírá bio matka, je jí odebrán a přiznán pěstounům.
Prosím o zachování anonymity. Dĕkuji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.15 15:36

@Bábrdl v současné době je tlak na péči o starší děti. Po ročním martyriu vám řeknou že buď starší děti nebo sourozence, jinak vás jako pĕstouna neschválí.

Bábrdl
Generální žvanilka 22852 příspěvků 18.12.15 15:38
@Anonymní píše:
@Bábrdl v současné době je tlak na péči o starší děti. Po ročním martyriu vám řeknou že buď starší děti nebo sourozence, jinak vás jako pĕstouna neschválí.

To je možné. Pochopitelně, když je některý kraj saturovaný těmi, co chtějí miminka, budou tlačit na ty, co jsou ochotní vzít si patnáctiletého romského kluka… Ale těch moc není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.15 16:30

Moje známá je teď čerstvě schválená pěstounka a i když si psala, že chce děti do 8 let, tak měla teď přebírat patnáctiletého kluka. Naštěstí to nakonec neklaplo. Tady v kraji se prý moc domlouvat na věku dětí nechtějí, je to limitováno jen věkem nejmladšího dítěte v rodině, ale jinak i když si zažádala o děti do osmi let, tak jí to do papírů nenapsali.

Bábrdl
Generální žvanilka 22852 příspěvků 18.12.15 16:42
@Anonymní píše:
Moje známá je teď čerstvě schválená pěstounka a i když si psala, že chce děti do 8 let, tak měla teď přebírat patnáctiletého kluka. Naštěstí to nakonec neklaplo. Tady v kraji se prý moc domlouvat na věku dětí nechtějí, je to limitováno jen věkem nejmladšího dítěte v rodině, ale jinak i když si zažádala o děti do osmi let, tak jí to do papírů nenapsali.

Já naopak znám lidi v Praze, kteří dostávají výhradně miminka. Mají v papírech napsané, děti od 0-3 let. Možná je to i tím, že v kraji s vyšší nezaměstnaností jsou lidé více ochotní, v Praze jsou třeba vděčnější i za pěstouny jen pro miminka. Ale to je jen moje teorie. :think:

Akinom
Závislačka 4615 příspěvků 18.12.15 16:49

@Bábrdl nedávno jsme to řešili tady u nás, plzeňský kraj. a ke všemu malý okres. údajně si to do papírů můžeš napsat ale tady je to asi vše. je tu strašně málo pěstounů. třeba na přechodnou dobu ještě žádný, jedni jsou v přípravě. ale že jako cháppu, že asi v Praze kde je toho víc, se to dá udělat. jedni se specializují na mimča, další na školní, první stupeň atd.

Bábrdl
Generální žvanilka 22852 příspěvků 18.12.15 17:38

@Akinom Jednou jsem viděla v tv rozhovor s touhle paní a ta taky pečuje jen o miminka. http://www.blesk.cz/…miminek.html

miladka3
Nováček 9 příspěvků 18.12.15 19:07
Jsem pěstounka na přechodnou dobu

Ahoj, víc jak rok mám v péči dítě. Práce je to náročná, běh rodiny se přizpůsobuje mimiškovi. Chodíme k soudu, navštěvuje nás sociální pracovnice, chodíme na školení. O starosti a radosti se nesmím dělit s nikým jiným, musím zachovávat mlčenlivost. Dovolenou jsem letos neřešila kvůli rekonstrukci bytu, ale nebyl by problém s malým strávit dovču někde v Česku. Se svými dětmi jsme také jezdili do kempu. S biorodinou problém nemám. Spíš aktuálně řešíme nedostatek stálých pěstounů, a to akutní. Děti se mohou od přechodných pěstounů dostat do dětského domova. Trochu paradox, ale může se to stát. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Je apatická a drží hladovku! Tereza v pákistánském vězení přestala mluvit s okolím

Byla si jistá tím, že se dočká svobody. Místo toho ale vyfasovala osm let a... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >