Pěstounská péče a vše o ní

Anonymní
2.5.21 14:13

Pěstounská péče a vše o ní

Dobrý den,

Nevím, jak začít. Už to bude již více než 5 let, co pracuji v dětském domově vychovatelka. Moc ráda bych se stala pěstounkou na přechodnou dobu tj. 1 rok a nebo i dlouhodobou. Chci dát lásku někomu, kdo ji v domově mít nemůže. Sama to vidím, že nejde dát lásku všem dětem - každý pedagog s dítětem jinak zachází, jinak ho vychovává apod. Já bohužel děti mít nemohu a tato myšlenka stát se pěstounem mne drží už pár let. Byla jsem u nás ve městě za sociální pracovnicí a ta mi řekla, že se pěstounkou stát mohu ale musím mít partnera a chtěla po mě i společné fotografie moje a partnera. Podotýkám, že šlo o pěstounství, nikoli o adopci. Bohužel jsem teď sama a vím, že se pěstounkou mohu stát i sama, proto píšu.
Jak mám prosím postupovat, když chci být pěstounka jako jednotlivec? Jeden jediný " problém" je, že žiji s rodiči kterým jsme finančně pomáhala. To ale nemění nic na tom, že by budoucí dítko MĚLO vlastní pokoj a soukromí. Byt máme velký. Ráda bych vychovála a dala lásku dítku, které to potřebuje. Děti mám moc ráda já i mí rodiče.
Taky vím, že kdybyxh se pěstounkou stala, musí k osychologovi na pohovor i rodiče, s tím počítám. Je mi jedno jestli bych pomohla holčičce nebo chlapečkovi bílému nebo tmavému. Dítě nemůže za to, jak vypadá a jak dopadlo - že skončilo v domově. Mohu se zeptat, jak postupovat v tom, abych mohla nějaké dítko mít u sebe?
Nemáte někdo zkušenosti prosím? Paní z Odpodu byla dosti nepříjemná a arogantní a po druhé už se mi k ní jít nechce upřímně řečeno…musím jít opravdu na OSPOD v místě bydliště? Nemůžu jít na OSPOD ve městě kousek od nás? Jde o stejný okres i kraj. Moc krásně děkuji za odpověď a přeji hezký den. Ptala jsme se i paní sociální, jak dloujo třeba takový proces trvá. Odpověděla mi, že je to individuální… Achjo… Děkuji za odpovědi a přeji vám všem krásnou neděli.
Já sama mít děti ze zdravotních důvodů nemohu mít a partnera nechci..
A zda by bylo dítku líp s jedním rodičem jakožto semnou..? Rozhodně by mu bylo líp než v domově, kde s ním každý zachází jinak a jde na něj jinak co se týče metod výchovy.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
678
2.5.21 15:43

Doporučuji, pokud máš facebook, tak se přidat do skupiny která se zabývá pěstounstvím. Např. pěstounká péče na nečisto nebo budou určitě i jiné. Tam jsou pěstouni a určitě ti poradí lépe než kdokoliv jiný. Případně se obrať na nějakou doprovodnou organizaci pro pěstouny, určitě tam budou také mít víc informací. Jen k tomu co jsi napsala, je velký rozdíl mezi pěstounstvím dočasným a dlouhodobým. To dočasné bych ti asi úplně nedoporučovala ve tvé situaci. Jinak ti přeji ať se ti to splní i když ta cesta k tomu bude asi komplikovaná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
669
2.5.21 21:30

Pestounkou se můžeš stát samozřejmě i bez partnera, vzhledem k tomu, že nemáš naplněné rodičovské ambice, tak spíše dlouhodobým. Podej si žádost na krajský úřad. Pak Tě čeká příprava, sociální šetření v rodině a psychotesty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat