Pěstounská péče - kdo podal žádost a nyní prochází schvalováním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maria_37
Závislačka 3873 příspěvků 10.01.19 17:47
Pestounska péče - kdo podal zadost a nyni prochazi schvalovanim?

Ahoj. V lednu jsme podali zadost o dlouhodobou pestounskou peci. Je tady nekdo, kdo timto procesem aktualne prochazi? Idealne ze SM kraje?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
toma0105
Kecalka 184 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 17:56

Já se jdu příští týden poptat na OSPOD,chtěli bychom přechodnou pp,ale v organizci,která se tímto zabývá mi bylo řečeno,že nás budou přemlouvat na dlouhodobou.Taky nevím,jak to chodí a co nás čeká,jsme z Moravy.Docela mě překvapilo,že mě paní od tohoto rozhodnutí spíš zrazovala,čekala jsem spíš podporu,ale i tak mě to nedradilo,spíš mě to nakoplo.

Maria_37
Závislačka 3873 příspěvků 10.01.19 18:04
@toma0105 píše:
Já se jdu příští týden poptat na OSPOD,chtěli bychom přechodnou pp,ale v organizci,která se tímto zabývá mi bylo řečeno,že nás budou přemlouvat na dlouhodobou.Taky nevím,jak to chodí a co nás čeká,jsme z Moravy.Docela mě překvapilo,že mě paní od tohoto rozhodnutí spíš zrazovala,čekala jsem spíš podporu,ale i tak mě to nedradilo,spíš mě to nakoplo.

Nas odrazovali celkove od pestounske pece - ale co jsme podali zadost, tak je na nas pani z OSPOD moc mila a podporuje nas. Uz mame domluveny termin na prohludku bytu. Urcite to nevzdavejte

toma0105
Kecalka 184 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 19:24

Paní,která to má u nás na starosti je právě na horách,tak budu volat až příští týden,uvidím co řekne.V každém případě si vezmu papíry a žádost podáme a pak se uvidí jestli projdem.Z prohlídky bytu strach nemám,i když byt nemáme velký…No sama jsem nato zvědavá :)

toma0105
Kecalka 184 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 19:31

Můžu se ještě zeptat co všechno za papíry jste podávali?Vím jen,že se potvrzuje příjem,trestní rejstřík a pak asi ještě nějaký dotazník ohledně osobních údajů,jestli jste ho podávali,co všechno se tam uvádí?Děkuji,klidně do SZ.

Bledulicka
Kecalka 145 příspěvků 10.01.19 20:08

@Maria37 ahoj my uz cekame na berusku ptejte se

Bledulicka
Kecalka 145 příspěvků 10.01.19 20:12

@Maria37 ahoj my uz cekame na berusku ptejte se @toma0105 @toma0105 ahoj my davaly od lekare,ze nejsme exekuci atd.platily sme 180kc,pak chtely zdravotni stav nasich synu,rozvodove papiry,pracovni smlouvu a vydelky.posudky ze skoly

toma0105
Kecalka 184 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 20:23

A máte dlouhodobou pp nebo přechodnou?Opravdu to od podání žádosti až po zařazení do evidence trvá rok?Jak jste zvládali časově povinná školení?Nevim,těch otázek je spoustu,protože člověk neví…Může si žadatel dát nějaké rozmezí věku dítka,např.0-2roky?Je mi jasné,že to všude probíhá trochu jinak,načteno už něco mám,ale teorie je určitě trochu jiná než praxe,asi hodně záleží na jaké lidi natrefíme na úřadech atd.Pište klidně do SZ a děkuji

Bledulicka
Kecalka 145 příspěvků 10.01.19 20:41

@toma0105 bereme dlouhodobou pestounskou peci,prvni krok je podat zadost a dolozit dokumenty na ospod ,pak cekate na predbezne schvaleni,pak psychologicke testy 4hod.,potom skoleni je pet dnu dlouhodobi pestounu,prechodni je delsi 72 hodin,potom znovu psycholog a tam si ujasnite prestavu o detatku ,trva to rok zalezi jaky je to kraj atd.

toma0105
Kecalka 184 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 20:44
@Bledulicka píše:
@toma0105 bereme dlouhodobou pestounskou peci,prvni krok je podat zadost a dolozit dokumenty na ospod ,pak cekate na predbezne schvaleni,pak psychologicke testy 4hod.,potom skoleni je pet dnu dlouhodobi pestounu,prechodni je delsi 72 hodin,potom znovu psycholog a tam si ujasnite prestavu o detatku ,trva to rok zalezi jaky je to kraj atd.

Děkuji :kytka:

Bledulicka
Kecalka 145 příspěvků 10.01.19 20:49

@toma0105 chcete holcicku nebo chlapecka nebo je vam to jedno

toma0105
Kecalka 184 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 21:06
@Bledulicka píše:
@toma0105 chcete holcicku nebo chlapecka nebo je vam to jedno

Je nám to jedno,doma máme dva kluky 13 a 17let.

Maria_37
Závislačka 3873 příspěvků 10.01.19 21:13

My zatim jen vyplnili dotazniky a dolozili zpravu od lekare. Prijem, trestni rejstrik atd. po nas zatim nechteli. Mame naplanovanou prohlidku bytu a pohovor na OSPOD.
Ano pry to trva to rok - na vsechno se ceka - urednik obce, kraj, psychologove u kazdeho se to zastavi…

Maria_37
Závislačka 3873 příspěvků 10.01.19 21:15

Mam je pohlavi taky jedno. Radsi chceme zdrave dite nez male - jsme na vesnici a s nemocnym ditetem by to bylo tezke…

Bledulicka
Kecalka 145 příspěvků 10.01.19 21:20

@Maria37 taky chceme zdravou berusky

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Mottlová sdílela sexy fotky z daňového ráje a prozradila, co neměla

Nejen sportovkyně a modelky tapetují sociální sítě fotkami v bikinách!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >