Pěstounská péče kvůli penězům?

5730
30.7.19 15:13

Pěstounská péče kvůli penězům?

Opravdu si společnost myslí, že si pěstouni berou děti pro peníze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56435
30.7.19 15:14

@Enmamma nevím…já si nemyslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4802
30.7.19 15:15

Tak jsou lide, kteri to maji jako hlavni obzivu a nechodi do prace. Takze ano, berou si deti pro penize.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18216
30.7.19 15:16

Ano i kdyz urcite se najdou i ti co to delaji s laskou. Vylucovat se to nemusi. A bohuzel jsou taci, co to delaji jen pro tu vyplatu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5730
30.7.19 15:16
@Petra Z píše:
@Enmamma nevím…já si nemyslím

Já jsem se s tímto názorem už setkala několikrát i od celkem vzdělaných lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
30.7.19 15:18

Znám lidi, co do toho šli hlavně kvůli penězům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
91500
30.7.19 15:18
@Enmamma píše:
Opravdu si společnost myslí, že si pěstouni berou děti pro peníze?

to si nemyslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7680
30.7.19 15:22

Ne všichni, ale někteří ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
271
30.7.19 15:23

Někteří ano, jiní ne, je to jako se vším, člověk oba případy vidí ve svém okolí.

Znám pěstounsku, která to opravdu dělá pro peníze, do práce nechodí, její den je posilovna, kosmetika, nehty,… Děti jsou ve škole, pak v družině. Paní s nimi vidět není a ještě se chlubí tím, jak to má zmáknuté.

Jiní jsou pěstouny z dobré vůle, z lásky, chtějí pomáhat dětem.

Příspěvek upraven 30.07.19 v 15:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
30.7.19 15:23

Někteří ano a šokovalo mne, že někomu přidělí i třeba 7 dětí 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27775
30.7.19 15:27

Myslím, že kdo nemluvil osobně s některým pěstounem, tak si to může myslet. Možná se jedinec, co to dělá pro peníze najde, ale většina to musí dělat z jiného přesvědčení. I kdyby jim platili zlatem, tak to nezhodnotí to, co ta péče obnáší. Já jsme se setkala s pěstounskými maminkami a je to většinou dost velká řehole se o tyto děti starat. První měsíce, roky, co dítě přijde z ústavu do rodiny jsou velmi náročné a pak podle postižení dítěte - spousta dětí je z původní rodiny více, či méně postižena různými traumaty, z nevhodných těhotenství jsou děti postiženy psychicky i fyzicky a ono se to pak po částečném srovnání v nové rodině, stejně nese často i do dalších let. Určitě je spousta dní a týdnů, kdy je s dětmi hodně veselo a zábava, ale do toho je spousta náročných dní a nocí. Chtěla bych vidět toho, kdo to dělá pro peníze, bez dne volna, bez dovolené, 24 hodin denně, protože často to je i s nočními službami a odměna pěstouna zdaleka není tak vysoká, jak si společnost myslí.

Já si myslím, že jen blázen by to dělal pro peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
30.7.19 15:34

Ano, o části si to myslím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10274
30.7.19 15:34

Samozřejmě ne všichni, část ano. Osobně jsem vyslechla hovor jednoho pána, který líčil kamarádovi asi toto „Byli bysme fakt blbí, kdybysme si zažádali o adopci, zodpovědnost za dítě jako prase až do konce života a skoro nic z toho. Jako pěstouni je máme chvíli, člověk toho ani nemůže tak moc zvorat, protože ty děti jsou zvyklé na ještě míň pozornosti, a žena nemusí řešit práci, příjem slušný. Já byl nejdřív proti, ale když teď vidím, jak je doma navařeno, jsou peníze na dovolenou, tak je to v klidu. Citově se zase tolik neangažuju, ale děcka mi nevadí.“ Upozorňuju, že nevím, jaký typ pěstounství to byl a v detailech se nevyznám, ale docela to mnou zatřáslo, než jsem si uvědomila, že i třeba učitelka v MŠ to může brát jako zaměstnání, a že prostě nemůžu čekat, že každý bude naprosto oddaný své profesi a bude to cítit jako osobní poslání.
Beru to tak, že pro část lidí je to možnost mít u sebe děti, pro část lidí je to profese (a dá se to dělat dobře i blbě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35894
30.7.19 15:39

Ja myslim, ze nekteri ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28456
30.7.19 15:41
@Pimperelle píše:
Někteří ano, jiní ne, je to jako se vším, člověk oba případy vidí ve svém okolí.

Znám pěstounsku, která to opravdu dělá pro peníze, do práce nechodí, její den je posilovna, kosmetika, nehty,… Děti jsou ve škole, pak v družině. Paní s nimi vidět není a ještě se chlubí tím, jak to má zmáknuté.

Jiní jsou pěstouny z dobré vůle, z lásky, chtějí pomáhat dětem.

Příspěvek upraven 30.07.19 v 15:24

Mno, pokud to nedělá „z lásky“, má doma cizí děti, o které musí pečovat.
Ty prachy mi připadají zasloužené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama