Pěstounská péče kvůli penězům?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 30.07.19 15:13
Pěstounská péče kvůli penězům?

Opravdu si společnost myslí, že si pěstouni berou děti pro peníze?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Petra Z
Hvězda diskuse 53240 příspěvků 30.07.19 15:14

@Enmamma nevím…já si nemyslím

Uživatel je onlineCenarius
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 30.07.19 15:15

Tak jsou lide, kteri to maji jako hlavni obzivu a nechodi do prace. Takze ano, berou si deti pro penize.

Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 14748 příspěvků 30.07.19 15:16

Ano i kdyz urcite se najdou i ti co to delaji s laskou. Vylucovat se to nemusi. A bohuzel jsou taci, co to delaji jen pro tu vyplatu

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 30.07.19 15:16
@Petra Z píše:
@Enmamma nevím…já si nemyslím

Já jsem se s tímto názorem už setkala několikrát i od celkem vzdělaných lidí.

josta
Povídálka 38 příspěvků 30.07.19 15:18

Znám lidi, co do toho šli hlavně kvůli penězům.

mojmira
Hvězda diskuse 78855 příspěvků 30.07.19 15:18
@Enmamma píše:
Opravdu si společnost myslí, že si pěstouni berou děti pro peníze?

to si nemyslím

karkarka
Závislačka 4166 příspěvků 30.07.19 15:22

Ne všichni, ale někteří ano.

Pimperelle
Kecalka 212 příspěvků 30.07.19 15:23

Někteří ano, jiní ne, je to jako se vším, člověk oba případy vidí ve svém okolí.

Znám pěstounsku, která to opravdu dělá pro peníze, do práce nechodí, její den je posilovna, kosmetika, nehty,… Děti jsou ve škole, pak v družině. Paní s nimi vidět není a ještě se chlubí tím, jak to má zmáknuté.

Jiní jsou pěstouny z dobré vůle, z lásky, chtějí pomáhat dětem.

Příspěvek upraven 30.07.19 v 15:24

Origamia
Kecalka 319 příspěvků 30.07.19 15:23

Někteří ano a šokovalo mne, že někomu přidělí i třeba 7 dětí 8o

AninaEli
Nadpozemská drbna 27122 příspěvků 30.07.19 15:27

Myslím, že kdo nemluvil osobně s některým pěstounem, tak si to může myslet. Možná se jedinec, co to dělá pro peníze najde, ale většina to musí dělat z jiného přesvědčení. I kdyby jim platili zlatem, tak to nezhodnotí to, co ta péče obnáší. Já jsme se setkala s pěstounskými maminkami a je to většinou dost velká řehole se o tyto děti starat. První měsíce, roky, co dítě přijde z ústavu do rodiny jsou velmi náročné a pak podle postižení dítěte - spousta dětí je z původní rodiny více, či méně postižena různými traumaty, z nevhodných těhotenství jsou děti postiženy psychicky i fyzicky a ono se to pak po částečném srovnání v nové rodině, stejně nese často i do dalších let. Určitě je spousta dní a týdnů, kdy je s dětmi hodně veselo a zábava, ale do toho je spousta náročných dní a nocí. Chtěla bych vidět toho, kdo to dělá pro peníze, bez dne volna, bez dovolené, 24 hodin denně, protože často to je i s nočními službami a odměna pěstouna zdaleka není tak vysoká, jak si společnost myslí.

Já si myslím, že jen blázen by to dělal pro peníze.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 30.07.19 15:34

Ano, o části si to myslím

zrcadlo
Echt Kelišová 7576 příspěvků 30.07.19 15:34

Samozřejmě ne všichni, část ano. Osobně jsem vyslechla hovor jednoho pána, který líčil kamarádovi asi toto „Byli bysme fakt blbí, kdybysme si zažádali o adopci, zodpovědnost za dítě jako prase až do konce života a skoro nic z toho. Jako pěstouni je máme chvíli, člověk toho ani nemůže tak moc zvorat, protože ty děti jsou zvyklé na ještě míň pozornosti, a žena nemusí řešit práci, příjem slušný. Já byl nejdřív proti, ale když teď vidím, jak je doma navařeno, jsou peníze na dovolenou, tak je to v klidu. Citově se zase tolik neangažuju, ale děcka mi nevadí.“ Upozorňuju, že nevím, jaký typ pěstounství to byl a v detailech se nevyznám, ale docela to mnou zatřáslo, než jsem si uvědomila, že i třeba učitelka v MŠ to může brát jako zaměstnání, a že prostě nemůžu čekat, že každý bude naprosto oddaný své profesi a bude to cítit jako osobní poslání.
Beru to tak, že pro část lidí je to možnost mít u sebe děti, pro část lidí je to profese (a dá se to dělat dobře i blbě).

jkra
Nadpozemská drbna 29194 příspěvků 30.07.19 15:39

Ja myslim, ze nekteri ano.

Bábrdl
Generální žvanilka 24494 příspěvků 30.07.19 15:41
@Pimperelle píše:
Někteří ano, jiní ne, je to jako se vším, člověk oba případy vidí ve svém okolí.

Znám pěstounsku, která to opravdu dělá pro peníze, do práce nechodí, její den je posilovna, kosmetika, nehty,… Děti jsou ve škole, pak v družině. Paní s nimi vidět není a ještě se chlubí tím, jak to má zmáknuté.

Jiní jsou pěstouny z dobré vůle, z lásky, chtějí pomáhat dětem.

Příspěvek upraven 30.07.19 v 15:24

Mno, pokud to nedělá „z lásky“, má doma cizí děti, o které musí pečovat.
Ty prachy mi připadají zasloužené.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama