Pěstování kombuchy z násady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
fiona313
Echt Kelišová 9259 příspěvků 04.05.19 09:09
Pěstování kombuchy z násady

Dobrý den. S pěstováním kombuchy nemám zkušenosti. Koupila jsem si násadu kombuchy a dala ji do 3 litrů černého čaje s 240 g cukru. Přesně, jak bylo v návodu uvedeno. Po 3 dnech kombucha nefermentuje, mateční houba leží na dně a ode dna je viditelný „sliz“, který směřuje směrem vzhůru ke hladině. Zajímalo by mě, jestli je tohle normální vývoj při pěstování houby, nebo jestli je něco špatně. Děkuji za rady.

Reakce:
Ou
Kelišová 7405 příspěvků 04.05.19 09:26

Bohužel ti někdo dal špatnou houbu. Tohle vyhoď a najdi lepší zdroj. Sliz to vůbec nemá dělat. Maximálně mázdru na na vršku sklenice (formuje se nová houba) a nebo můžeš mít různý žmolky kvasinek, ale pokud je sliz skutečně slizký, tak je to špatně.

Respektive počkej ještě do pondělka a dej to někam do tepla. Ale spíš bych to neviděla.

Sůvička80
Kecalka 354 příspěvků 04.05.19 10:24
@fiona313 píše:
Dobrý den. S pěstováním kombuchy nemám zkušenosti. Koupila jsem si násadu kombuchy a dala ji do 3 litrů černého čaje s 240 g cukru. Přesně, jak bylo v návodu uvedeno. Po 3 dnech kombucha nefermentuje, mateční houba leží na dně a ode dna je viditelný „sliz“, který směřuje směrem vzhůru ke hladině. Zajímalo by mě, jestli je tohle normální vývoj při pěstování houby, nebo jestli je něco špatně. Děkuji za rady.

Fakt koupila? Na FB je skupinka, kde se kombucha daruje, max. Platíš poštovné, ale většinou je někdo v tvém okolí, kdo ti ji může podarovat. Můžu ti poslat odkaz do zprávy, jestli chceš ;). Jinak mě taky občas ležela na dně, ale po 3 dnech už by tam mělo být alespoň minimální kvašení. Ještě mě napadlo, bylo u té násady i trochu starého nápoje? Pokud ne, tak to eventuálně může trvat trochu déle, než se kombucha zajede.

Ou
Kelišová 7405 příspěvků 04.05.19 10:38

@Sůvička80 tak ony tam nějaké mikrobilání děje probíhají a vytváří ten sliz. Jen to nejspíš nejsou ty děje, co patří do zdravé kombučí kultury.

fiona313
Echt Kelišová 9259 příspěvků 04.05.19 10:41

@Ou Děkuji.

Váš příspěvek
Reklama