Pěstování na balkoně

• Fotoalbum (117)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
2752
27.5.15 13:21

@Jenye tak to si dobrá to tam poskládat :mrgreen: bydlíme tu 6 let a teprve před 3 roky mě napadlo vysadit polní salátovou okurku a musím říct, že se jí daří. Dneska jsem si koupila opět dvě sazeničky ale sázet budu až zítra, dneska tu máme pěknou kosu :? každý den jsem loni sklidila 3-4 kusy salátovek - přez léto super i ty rajčata chutnají báječně, postřiky nepoužívám. Nejhorší je, jak přestane sezóna, tak mě to prostě v těch krámech nechutná :poblion:
Jediný co mě trápí je angrešt. Strašně ho miluju měla jsem na terase 3 roky angrešt pokaždé mi ho napadlo padlí :zed: tak jsem ho vyhodila, květináč vydezinfikovala, koupila jsem loni na podzim angrešt invicta - ten má být rezistentní proti padlí, tak letos už tam má plno angreštíků :P takhle jsem se radovala i u toho předchozího a než dozrál, už tam byly černý fleky :zed: jestli se to stane i letos tak mě švihne - angrešt už jsem neměla tak 7 let a mám na něj strašnou chuť. Přemýšlím ještě o rybízu do květináče. Na podzim prodával Starkl ty maliny do květináče, tak ty už mám - malej maliny miluje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
27.5.15 13:26

@Alčák1 Hoď sem nějaké fotky! Ty maliny a borůvky by mě zajímaly, to máš po jedné rostlině? A v jaké nádobě? Jsem zvědavá, jak to na tom balkoně půjde, rybíz bych si taky dala, ale tak snad u našich na zahradě, já už na to opravdu nemám kapacitu :mrgreen:
Na okurku jsem zvědavá, nějak jí žloutnou odspodu listy, s okurkou nemám žádné zkušenosti, tak uvidím, ale stála majlant, tak bych o ni nerada přišla…
Nejhorší je to počasí, v noci zima a ani přes den to teď není lepší, takže to všechno dost stagnuje. Doufám v lepší červen!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5469
27.5.15 13:27

@ZItu
Já tedy mám mšice poprvé. Chemii na rostliny, které jíme, používat nechci. K tomu teď rekonstruujeme byt ve velkém, takže nemám čas se s tím moc crcat, obírat, sprchovat (stejně to nezabralo ani před zahájením rekonstrukce), tak to vidím na vyhazov a zasazení nových.

Ale letos je to s bylinkami nějaké divné. U první várky mi totálně zplesnivěla hlína, měla jsem doslova chlupaté truhlíky, a to používám keramzit a nepřelévám. Asi kontaminovaný substrát. Takže vyhazov, koupě nových bylin, substrát ze zahradnictví (ten jsem ještě upekla v troubě na starém plechu) a teď mi to žerou mšice :zed: :pocitac: Takže to by byly letos třetí bylinky, pokud to vyhodím - já snad nebudu mít ani blbou mátu do letního mojita :cert: :,( Na zahradě mám libeček, meduňku, šišák bajkalský, šantu citrónovou a nic. To ty truhlíkové bylinky donesené ze zahradnictví :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2752
27.5.15 13:33

Fotky hodím až večer, jsme malovali, tak jsem si teď dala pauzu od úklidu, pak najdu foťák, vyfotím a hodím pár fotek. Loni na podzim jsme terasu prodlužovali protože bývalí majitelé ji měli oplocenou jen do čtvrtky a zbytek byl nevyužitý, tak jsme přemontovali o 2,5 m zábradlí až na konec a teď ještě doděláváme zábradlí z boku - jde to pomalu a mě už z toho :zed: jsem myslela, že to v červnu bude protože až bude hezky chceme malýmu napustit bazén a takhle má člověk strach, že spadne dolů - 4m hloubka :zed: když je se mnou malej na terase a pomáhá mi zalívat, tak je to OK ale známe děti, se člověk otočí :cert: sice tam je 0,5mrantl ale co to je. Bohužel nás brzdí svářeči - musí se navařit několik úchytných pacek a přivrtat, tak čekáme až to bude - už aby to bylo, pak si koupím takovou tu umělou trávu, napustím bazén a bude to super :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2752
27.5.15 13:34

@Jenye jinak maliny jsem zasadila po dvou ale vypadá to, že se chytla asi jen jedna, borůvku mám jednu a ostružinomalinu taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2752
27.5.15 20:36

Tak hážu ty slíbený fotky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3739
27.5.15 21:25

@Alčák1 Super, mas to moc hezke a angrest vypada k svetu, uroda letos urcite bude!!! Jen tak dal!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2752
28.5.15 08:55

@Jenye díky moc, jen doufám, že v létě nepřijde to padlí :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
28.5.15 22:54

Prosím, asi debilní dotaz - jak otrháváte jahody? Mě se jakoby z jahody vytáhne to srdíčko, takže mi tam zůstanou ty lístky na rostlince a nevím, jestli to nějak nevadí třeba v dalším plození? Pokud jsou tedy nějaké stáleplodící?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2752
29.5.15 10:02

@Martinabr hele mě se to občas taky stane a nic se neděje ;) a naopak někdy to nejde a podaří se mi to orvat i třeba s listem a vedle malou jahodou. Jahoda je vlastně takový,,plevel"

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
29.5.15 10:10

@Alčák1 Mě právě když jsme měli zahrádku tak to šlo tak nějak normálně, tyto mám na balkoně a je to jiný typ a trhá se mi to tak. Tak jsem nevěděla jestli té rostlině nějak nepřekáží ten zbytek po té jahodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4462
29.5.15 13:29
@ZItu píše:Děkuji za optání, semínka jsou zasetá a zatím nic, ale předpokládám, že mají pořád čas. :) A co kafovníky, také si dávají načas? ;)
Příspěvek upraven 27.05.15 v 13:22

Taky nic, ale na foru jsem se dočetla že nana i normální velký kávovník mají klíčivost podle stáří. Mám nanu která byla zrovna utržená, devět týdnů a ještě nic :x :mrgreen: abych nečekala do příštího jara jako s palmou :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3903
29.5.15 21:43
@DeTer píše:
Taky nic, ale na foru jsem se dočetla že nana i normální velký kávovník mají klíčivost podle stáří. Mám nanu která byla zrovna utržená, devět týdnů a ještě nic :x :mrgreen: abych nečekala do příštího jara jako s palmou :mrgreen:

Mamča říkala, že posledně je zasadila v květnu, dala do školy a když se po prázdninách vrátila, tak z nich byly asi 5 cm rostlinky. Takže pořád času dost. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4462
29.5.15 22:23
@ZItu píše:
Mamča říkala, že posledně je zasadila v květnu, dala do školy a když se po prázdninách vrátila, tak z nich byly asi 5 cm rostlinky. Takže pořád času dost. ;)
:lol: :lol: to řikám :lol: :lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
10.6.15 13:30

@Alčák1 a v čem máte ty salátový okurky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat