Pěstování ostružin - poškozené plody

94
26.7.19 12:21

Pěstování ostružin - poškozené plody

Zdravím,

mám hodně obalené ostružiny. Ale na velké části z nich se teď začlo objevovat to, co je na přiložených fotkách. Loni to bylo sem tam, letos to začíná vypadat, že to bude na většině.

Zajímá mě jednak, co to je a jestli se s tím dá něco dělat :think: Předpokládám, že se to nejí?

Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2762
26.7.19 12:34

Mají dostatek vody?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
26.7.19 12:39

@modravlocka Ony nejsou vyschlé. Jen nedozrajou celé do modra. Jde mi o tu změnu barvy. Nezdá se mi, že by to bylo vodou. Je teda pravda, že ostružiny zrovna nepřeléváme, ale myslím, že si natáhnou vodu zespod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21303
26.7.19 12:41
@Raju píše:
@modravlocka Ony nejsou vyschlé. Jen nedozrajou celé do modra. Jde mi o tu změnu barvy. Nezdá se mi, že by to bylo vodou. Je teda pravda, že ostružiny zrovna nepřeléváme, ale myslím, že si natáhnou vodu zespod.

já na té první fotce fakt nevidím že by bylo něco špatně, takhle si je pamatuju od mala, nikdy nebyli všechny zralý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
26.7.19 12:44

@Raju Mě právě na té druhé fotce přijdou některé seschlé. Jestli je problém jen ve světlejší barvě, tak bych to neřešila. I divoké ostružiny to tak mají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1781
26.7.19 12:44

Nám tohle dělají maliny, taky nevím, co to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
26.7.19 12:50

@modravlocka Jo, na té fotce zrovna asi jo. Ale to nepotřebuju řešit, protože to je minimum. Vadí mi, že z nedozrálé ostružiny je najednou tmavá se světlými částmi. Případně se ta světlá barva objevuje už i u nedozrálých ostružin.

Ostružiny mi běžně dozrávají celé do tmava.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21303
26.7.19 12:55
@Raju píše:
@modravlocka Jo, na té fotce zrovna asi jo. Ale to nepotřebuju řešit, protože to je minimum. Vadí mi, že z nedozrálé ostružiny je najednou tmavá se světlými částmi. Případně se ta světlá barva objevuje už i u nedozrálých ostružin.Ostružiny mi běžně dozrávají celé do tmava.

tak dozrálou jsem viděla jen supermarketu a ta dozrála díky kdoví čemu, jinak jsem nikdy neviděla úplně dozrálou, ty se to bojíš jíst?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2748
26.7.19 12:55

Zkus google nebo nějaké fórum zahradkářů. Může to být virus, nebo nějaká nemoc na kterou existuje postřik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13351
26.7.19 13:03

Našla jsem tohle - http://cs.haenselblatt.com/…e-blackberry , je to nějakej děsnej text z překladače, ale vyplývá z toho, že je to způsobené sluncem.
Zkus napsat ještě sem - https://www.zahrada.cz/…nach-263844/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6527
26.7.19 13:04

Tchýně tvrdí, že je to ze sluníčka, takové bílé fleky. Ale víc sem nepátrala. My to jíme, prý to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12822
26.7.19 13:37

@Raju Nám se to dělá, když je sucho v době začátku dozrávání a zrovna se to špatně natrefí, že jsme pryč a nikdo nezalévá. Taky jinak máme krásné veliké celé zralé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
26.7.19 13:55

@ka2ka ano, nejsem si jistá, jestli se to dá jíst, když nevím, co těm ostružinám je.

A ano, ostružiny mi běžně dozrávají do tmava. Nevidím na tom nic zvláštního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
26.7.19 14:00

Díky za komentáře. Já jsem taky našla nějaký obrázek, kde bylo napsáno, že je to úžeh ze sluníčka :think:

Asi se zeptám někde v zahradnictví, jestli se s tím dá něco dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
26.7.19 14:06

Taky myslím, že to je ze sluníčka, jako uvařený, máme to letos taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat