Pěstování ostružin - poškozené plody

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Raju
Stálice 86 příspěvků 26.07.19 12:21
Pěstování ostružin - poškozené plody

Zdravím,

mám hodně obalené ostružiny. Ale na velké části z nich se teď začlo objevovat to, co je na přiložených fotkách. Loni to bylo sem tam, letos to začíná vypadat, že to bude na většině.

Zajímá mě jednak, co to je a jestli se s tím dá něco dělat :think: Předpokládám, že se to nejí?

Děkuji :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 26.07.19 12:34

Mají dostatek vody?

Raju
Stálice 86 příspěvků 26.07.19 12:39

@modravlocka Ony nejsou vyschlé. Jen nedozrajou celé do modra. Jde mi o tu změnu barvy. Nezdá se mi, že by to bylo vodou. Je teda pravda, že ostružiny zrovna nepřeléváme, ale myslím, že si natáhnou vodu zespod.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 26.07.19 12:41
@Raju píše:
@modravlocka Ony nejsou vyschlé. Jen nedozrajou celé do modra. Jde mi o tu změnu barvy. Nezdá se mi, že by to bylo vodou. Je teda pravda, že ostružiny zrovna nepřeléváme, ale myslím, že si natáhnou vodu zespod.

já na té první fotce fakt nevidím že by bylo něco špatně, takhle si je pamatuju od mala, nikdy nebyli všechny zralý

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 26.07.19 12:44

@Raju Mě právě na té druhé fotce přijdou některé seschlé. Jestli je problém jen ve světlejší barvě, tak bych to neřešila. I divoké ostružiny to tak mají.

Martis83
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 26.07.19 12:44

Nám tohle dělají maliny, taky nevím, co to je.

Raju
Stálice 86 příspěvků 26.07.19 12:50

@modravlocka Jo, na té fotce zrovna asi jo. Ale to nepotřebuju řešit, protože to je minimum. Vadí mi, že z nedozrálé ostružiny je najednou tmavá se světlými částmi. Případně se ta světlá barva objevuje už i u nedozrálých ostružin.

Ostružiny mi běžně dozrávají celé do tmava.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 26.07.19 12:55
@Raju píše:
@modravlocka Jo, na té fotce zrovna asi jo. Ale to nepotřebuju řešit, protože to je minimum. Vadí mi, že z nedozrálé ostružiny je najednou tmavá se světlými částmi. Případně se ta světlá barva objevuje už i u nedozrálých ostružin.Ostružiny mi běžně dozrávají celé do tmava.

tak dozrálou jsem viděla jen supermarketu a ta dozrála díky kdoví čemu, jinak jsem nikdy neviděla úplně dozrálou, ty se to bojíš jíst?

smudlinky
Závislačka 2722 příspěvků 274 inzerátů 26.07.19 12:55

Zkus google nebo nějaké fórum zahradkářů. Může to být virus, nebo nějaká nemoc na kterou existuje postřik.

Eliška
Extra třída :D 11989 příspěvků 26.07.19 13:03

Našla jsem tohle - http://cs.haenselblatt.com/…e-blackberry , je to nějakej děsnej text z překladače, ale vyplývá z toho, že je to způsobené sluncem.
Zkus napsat ještě sem - https://www.zahrada.cz/…nach-263844/?…

Havlova
Ukecaná baba ;) 1146 příspěvků 26.07.19 13:04

Tchýně tvrdí, že je to ze sluníčka, takové bílé fleky. Ale víc sem nepátrala. My to jíme, prý to nevadí.

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1840 příspěvků 26.07.19 13:37

@Raju Nám se to dělá, když je sucho v době začátku dozrávání a zrovna se to špatně natrefí, že jsme pryč a nikdo nezalévá. Taky jinak máme krásné veliké celé zralé.

Raju
Stálice 86 příspěvků 26.07.19 13:55

@ka2ka ano, nejsem si jistá, jestli se to dá jíst, když nevím, co těm ostružinám je.

A ano, ostružiny mi běžně dozrávají do tmava. Nevidím na tom nic zvláštního.

Raju
Stálice 86 příspěvků 26.07.19 14:00

Díky za komentáře. Já jsem taky našla nějaký obrázek, kde bylo napsáno, že je to úžeh ze sluníčka :think:

Asi se zeptám někde v zahradnictví, jestli se s tím dá něco dělat.

josta
Povídálka 38 příspěvků 26.07.19 14:06

Taky myslím, že to je ze sluníčka, jako uvařený, máme to letos taky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama