Pěstování rakytníku na zahradě

13148
3.11.15 17:27

Pěstování rakytníku na zahradě

Dobrý den, vypěstoval si prosím někdo tyto keříky na zahradě? Moc prosím o radu, jak na to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5331
3.11.15 17:38

U babičky jsme neměli keříky ale stromy, potřebují kyselejší prostředí a musíte mít samčí a samičí rostlinu aby byly na samičím plody. Jinak byly bezúdržbové. Tak snad to samé bude platit pro ty keře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
3.11.15 17:42

Máma mám samčí a samičí, někde to koupila, drahé to nebylo a roste to jak o závod :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2170
3.11.15 17:44

Také máme doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32771
3.11.15 17:46

Mi to objednali z krakonošova zahradnictví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
3.11.15 17:47

A po jaké době to začalo plodit? Čtu v návodu, že se mají kupovat tak dvouleté keře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
3.11.15 18:29
@Tom-Jerry píše:
Mi to objednali z krakonošova zahradnictví

Tak se dívám do toho zahradnictví. Mají tam několik druhů. Ale co mě hned zaujalo, tak hned z kraje mají rostlinku rýmovník. To jsem ještě neslyšela :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
3.11.15 18:52

Rymovnik mame doma a je super, velice rychle se rozrusta, pekne voni, jde z nej delat i caj a vyborne se mnozi :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4396
3.11.15 18:54

My jsme koupili letos :) Neexisuje i samosprašná odrůda? My máme jen jeden :think:
Jste mě nahlodaly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7185
3.11.15 18:56

@mmatuli a na co je rýmovník dobrý, opravdu zabírá na rýmu jak jsem někde četla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
78
3.11.15 19:00

Zabira, jde i uvarit caj/vyluh a po nem se taky spousti ryma. popripade jen ppomackat list a dat si ho pod nos, prijemna vune. A jeste odpuzuje hmyz. Na internetu je spousta receptu na pouziti/pestovani. Nema zadne naroky pro pestovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
3.11.15 19:01
@sarink píše:
My jsme koupili letos :) Neexisuje i samosprašná odrůda? My máme jen jeden :think:
Jste mě nahlodaly :)

Samosprašná odrůda není, ale pokud mají sousedi samčí rostlinu tak vlastní mít nemusíte. Jen nevím jak velký je okruh kde to funguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
3.11.15 19:05

Teď jsem narazila i na Angínovník :lol: to jsem taky ještě neslyšela. Jinak k tomu rakytníku, máme samce a samice, koupeno a zasázeno před rokem, teď v létě bylo pár bobulí - cca do 50ti z 5ti keříků. Máme to teda zrovna na místě, kde celý den svítí slunce, takže bobule byly zralé skoro o měsíc dřív, než je psáno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
3.11.15 19:05
@mmatuli píše:
Rymovnik mame doma a je super, velice rychle se rozrusta, pekne voni, jde z nej delat i caj a vyborne se mnozi :D

Dá se rýmovník pěstovat i na zahrádce? Třeba jako meduńka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
3.11.15 19:07
@Maky.p píše:
Teď jsem narazila i na Angínovník :lol: to jsem taky ještě neslyšela. Jinak k tomu rakytníku, máme samce a samice, koupeno a zasázeno před rokem, teď v létě bylo pár bobulí - cca do 50ti z 5ti keříků. Máme to teda zrovna na místě, kde celý den svítí slunce, takže bobule byly zralé skoro o měsíc dřív, než je psáno.

Angínovník? To je zajímavé, hned se podívám na info :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama