Pětadvacítka - už ji někdo dostal?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
3400
17.4.20 07:17

Petadvacitku na účtu ještě nikdo nemá. Šťastlivci budou mít prý dnes, ale jinak se dávky rozjíždí od 20.4. + 3-5 dnů k tomu na zpracování v ČNB. Takže pokud byla žádost podána bezchybně, tak reálně lze očekávat koncem příštího týdne a dál.

Jinak dnes po obědě má Schillerova tiskovou konferenci k petadvacitce a k chybám v žádostech. Takže spíš předpokládám, že to bude obdobně jako u očr kdy v průběhu podávání žádostí změnily podmínky i zpětně a spousta žádostí leží přerušená a čeká se na doplnění potvrzení ze školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
17.4.20 07:18

Petadvacitku na účtu ještě nikdo nemá. Šťastlivci budou mít prý dnes, ale jinak se dávky rozjíždí od 20.4. + 3-5 dnů k tomu na zpracování v ČNB. Takže pokud byla žádost podána bezchybně, tak reálně lze očekávat koncem příštího týdne a dál.

Jinak dnes po obědě má Schillerova tiskovou konferenci k petadvacitce a k chybám v žádostech. Takže spíš předpokládám, že to bude obdobně jako u očr kdy v průběhu podávání žádostí změnily podmínky i zpětně a spousta žádostí leží přerušená a čeká se na doplnění potvrzení ze školy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6904
17.4.20 07:23

@Barusak78 já poslala těch žádostí zatím asi 5. Je tam jen DIČ, jméno a adresa, číslo účtu a podpis. Tak nechápu, v čem by mohly být chyby? Někdo se ptal na FB Schillerové, co se stane, když uvede do DIČ IČ a ta mu odpověděla, že to neva, že si to dohledají. A forma podání je taky dost benevolentní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
17.4.20 08:03

@Hanula1212 popravdě také netuším. Formulář by vyplnilo dítě prvního stupně. Já jediné jsem tedy u svých klientů zjistila, že spousta z nich nezná svoje DIČ, jak ho nepoužívají. Tak tam někdo mrsknul dříve klasický CZ a r. c., ale zase to není nic na čem bych čekala zamítnutí. Pak jsem zaznamenala v jedné skupině na fb, že to chtějí zkusit i zamci co mají historicky ještě „mrtvé“ ič. Ale tak to je zase podvod a ne chyba, tak jsem fakt zvědavá. Má to být dle stránek ministerstva ve 12:30. Tak budu prikovana :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6904
17.4.20 08:13

@Barusak78 já taky. No popravdě. Ještě si říkám, že třeba účty by u OSVČ měly být registrované, takže pokud tam dá někdo neregistrovaný účet, tak to se musí prověřovat. Tak ty žádosti se podávají v pdf formátu, takže to mus někdo vytisknout a ručně do ADISu přepsat, takže pokud je tam IČ místo RČ tak to si FÚ dohledá a pořídí správně. Pokud mají tisíce žádostí, kde je tlak, aby bylo co nejdříve odesláno, tak pochybuju, že se budou s…t s nějakýma kravinama. To si myslím, že se chce zase Alča jen ukázat, jak je dobrá, že už posílá peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
17.4.20 08:54

@Hanula1212 jo to je další věc, že Alča :mrgreen: hlásila, že na jakýkoliv účet…to jsem také nepochopila. Vždyť na registrovaný účet by se zamazly dvě mouchy jednou ranou. No, nějak tuším v kostech, že to bude ještě sranda. A od rána jsem ještě nepoložila telefon, protože Bureš placnul včera těch dalších 15tis. :roll: Takže odpovídám dotazy kdy, jak, nejlépe dnes rovnou s pětadvacítkou a kde ta petadvacitka vlastně je…přemýšlím, teď už naprosto vážně, o kolik zvednout fakturaci…za vos… fee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6904
17.4.20 10:25

@Barusak78 tak to jsme na tom podobně. Klient s. r.o. 2 zaměstnanci, jeden z nich Slovák. V úterý už se nedostal přes hranice. Tak teď nevíme, jak dál. Nějak se v těch všech pokynech nemůžu najít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33448
17.4.20 10:29
@Hanula1212 píše:
@Barusak78 já poslala těch žádostí zatím asi 5. Je tam jen DIČ, jméno a adresa, číslo účtu a podpis. Tak nechápu, v čem by mohly být chyby? Někdo se ptal na FB Schillerové, co se stane, když uvede do DIČ IČ a ta mu odpověděla, že to neva, že si to dohledají. A forma podání je taky dost benevolentní.

Mám to ted před sebou a taky nechápu, kde se tam dá udělat chyba, prostší formulář už snad ani nejde vymyslet… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3400
17.4.20 10:54

Dobrá zpráva, tři mojí klienti už mají právě teď petadvacitku na účtu :mavam: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6997
19.4.20 07:48

@Barusak78 u nás nikdo. A odkud prosím jste či spíš jsou klienti? Často je to ovlivněno i situací na úřadě, předpokládám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
20.4.20 10:11

Dosel

Ano v pátek na uctu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17606
20.4.20 11:11
@Barusak78 píše:
Petadvacitku na účtu ještě nikdo nemá. Šťastlivci budou mít prý dnes, ale jinak se dávky rozjíždí od 20.4. + 3-5 dnů k tomu na zpracování v ČNB. Takže pokud byla žádost podána bezchybně, tak reálně lze očekávat koncem příštího týdne a dál.Jinak dnes po obědě má Schillerova tiskovou konferenci k petadvacitce a k chybám v žádostech. Takže spíš předpokládám, že to bude obdobně jako u očr kdy v průběhu podávání žádostí změnily podmínky i zpětně a spousta žádostí leží přerušená a čeká se na doplnění potvrzení ze školy.

Máš zkušenost, jestli dají vědět, že je žádost o očr přerušená? Mám požádáno, poslala jsem to hned na začátku, kdy chtěli jen potvrzení u škol, které nespadají pod MŠMT, takže jsem nic nepřikládala. A nic se neděje :?
Pak jsem se doslechla, že je potřeba potvrzení, ale netuším, jak to doplnit. No bude to nadlouho, než se k nějakým penězům dostanu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat