Petice - STOP vysílání neetických záběrů dětí s postižením!

13803
17.3.21 16:39

Petice - STOP vysílání neetických záběrů dětí s postižením!

STOP vysílání neetických záběrů dětí s postižením!

Prosím, kdo souhlasíte, přidejte se k petici. Případně sdílejte dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31024
17.3.21 16:52

Nevím, o co jde v tom dokumentu, ale když jsem si přečetla, že se tam vyjadřuje Pavel Matýs, který se loni zcela diskreditoval svými výroky o lidech s PAS („roboti bez emocí, jen je napodobují“, „normální člověk nepřizná, že má duševní nemoc“, „lidem s PAS bychom neměli naslouchat, protože nejsou normální“) tak je to teda od autorů krajně neprofesionální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13803
17.3.21 17:01

Jde tam o to, že autorka dokumentu se nechala zaměstnat v zařízení pro autistické děti a tajně tam natáčela. Dále se v dokumentu vydává za matku autistického dítěte a stěžuje si tam na praktiky ABA centra, jejich postupy atd. Přičemž tam samozřejmě natáčela cizí děti s autismem bez vědomí rodičů, ti se v podstatě až z upoutávky v ČT dozvěděli, že se nějaký takový pořad bude vysílat a poznali tam i svoje děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31024
17.3.21 17:14
@Jolynka píše:
Jde tam o to, že autorka dokumentu se nechala zaměstnat v zařízení pro autistické děti a tajně tam natáčela. Dále se v dokumentu vydává za matku autistického dítěte a stěžuje si tam na praktiky ABA centra, jejich postupy atd. Přičemž tam samozřejmě natáčela cizí děti s autismem bez vědomí rodičů, ti se v podstatě až z upoutávky v ČT dozvěděli, že se nějaký takový pořad bude vysílat a poznali tam i svoje děti.

Já to chápu, ale k tomu se nedokážu nijak vyjádřit. Předpokládám, že ty děti mají nějak rozmazané obličeje. Já neumím říct, jestli se v tom centru děje něco špatného, nebo ne.

Ale vím určitě, že by v takovém dokumentu neměl mluvit doktor Matýs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13803
17.3.21 17:21

@Bábrdl jako ten dokument samozřejmě nikdo neviděl kromě autorů, takže taky nevíme co tam je. Jde o to, že se snaží autorka ve spolupráci s Matýsem rozšířit názor, že metody ABA center jsou špatné. To byl jako záměr dokumentu. Ale co štve ty rodiče, je samozřejmě to, že tam paní natáčela tajně jejich děti a teď by se to mělo vysílat v televizi bez jejich souhlasu nebo že by jim o tom vůbec někdo řekl. Navíc to zařízení provozuje spolek rodičů, kteří tam mají svoje děti. Sehnali si terapeuty, prostory atd. a je čistě jejich věc, jestli věří ABA metodám nebo ne, nechtějí aby jejich děti byli použity pro takovouhle věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
18.3.21 00:47

@Bábrdl
Nikdo to neviděl a urputně se tu brojí proti tomu aby se to vysílalo, proč?
Protože by se mohlo objevit něco co nemáme vidět?

Ok, tak budeme oficialně usilovat o zákaz vysílání tím, že všichni jakože poznají naše rozmazané děcka, protože by s nimi mohli poznat i naše dospělé kolegy ze spolku, kterým ti rodiče platí.

Matýse neřeště, o něm ten dokument není…

zato tady Jolynka má asi důvod abyste ten dokumet neviděla ;)

čtěte mezi řádky

Příspěvek upraven 18.03.21 v 12:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9768
18.3.21 00:54

Špatný důvod pro petici.

Pokud máš něco proti jednomu člověku, tak ho dej před soud za porušení GDPR. Na to dokument stačit bude. Zároveň možná pro pomluvu, pokud se tam nemluví pravda.

Pokud chceš udělat z autistických dětí něco, na co se nikdo nesmí podívat, tak se postav před lidi, co se snaží autistický děti integrovat.
Jdeš kapku proti proudu, asi budeš mít problémeček typu, který zmiňuje @radjur .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31024
18.3.21 10:56
@radjur píše:
@Bábrdl
Nikdo to neviděl a urputně se tu brojí proti tomu aby se to vysílalo, proč?
Protože by se mohlo oběvit něco co nemáme vidět?

Ok, tak budeme oficialně usilovat o zákaz vysílání tím, že všichni jakože poznají naše rozmazané děcka, protože by s nimi mohli poznat i naše dospělé kolegy ze spolku, kterým ti rodiče platí.

Matýse neřeště, o něm ten dokument není…

zato tady Jolynka má asi důvod abyste ten dokumet neviděla ;)

čtěte mezi řádky

Jak jsem řekla. Dokument jsem neviděla, neznám jeho dramaturgii. Nevím, jestli odhalil nějakou nepravost, nebo jen skandalizuje méně tradiční metody jak kompenzovat PAS.

Vím jen, že pokud se k tomu vyjadřuje Matýs, je to jako kdyby se v dokumentu o lupénce vyjádřil kožař, který by již dříve řekl, že takhle nemocní jsou nechutné příšery a je logické, že se jim ostatní vyhýbají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
18.3.21 11:33
@Bábrdl píše:
Jak jsem řekla. Dokument jsem neviděla, neznám jeho dramaturgii. Nevím, jestli odhalil nějakou nepravost, nebo jen skandalizuje méně tradiční metody jak kompenzovat PAS.Vím jen, že pokud se k tomu vyjadřuje Matýs, je to jako kdyby se v dokumentu o lupénce vyjádřil kožař, který by již dříve řekl, že takhle nemocní jsou nechutné příšery a je logické, že se jim ostatní vyhýbají.

aha, takže vy kvůli tomu, že nemáte ráda Matýse,
tady děláte medvědí službu nějakému spolku,
který asi nemá čisté svědomí ohledně toho co se mohlo u nich natočit?

Jste si jistá, že jste na správné straně?

Dokument teď mají novináři k připomínkám o jeho objektivitě atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13803
18.3.21 12:19

Mě se dokument netýká, jen znám rodiče těch dětí, které byli natáčené. Prostě viděli v ukázce svoje děti a nechtějí, aby se to vysílalo, právě proto, že v tom jsou jejich děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13803
18.3.21 12:23

@radjur jinak co se týká toho tahání peněz z kapes rodičů, tak to je právě velký omyl, jelikož ten spolek založili a vedou právě ti rodiče, kteří tam děti mají.
Aby si každá rodina nemusela platit extra terapeuta, tak jejich děti chodí takto společně do školičky. To, že provoz školičky a platy terapeutů něco stojí, je snad jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31024
18.3.21 12:25
@radjur píše:
aha, takže vy kvůli tomu, že nemáte ráda Matýse,
tady děláte medvědí službu nějakému spolku,
který asi nemá čisté svědomí ohledně toho co se mohlo u nich natočit?

Jste si jistá, že jste na správné straně?

Dokument teď mají novináři k připomínkám o jeho objektivitě atd.

Cože? 8o
Jenom jsem napsala, že nevím, co je obsahem toho dokumentu, takže se k obsahu nemůžu vyjadřovat.

(Mimochodem, dělat někomu medvědí službu znamená v dobrém úmyslu mu uškodit. Což jste asi na mysli neměla.)

A nejde o to, že „nemám ráda Matýse“, jde o to, že se zcela zdiskreditoval v souvislosti s PAS a od jeho vyjádření se distancovala různá psychiatrická odborná sdružení. Takže kdokoliv si ho dá do svého dokumentu o PAS, jasně tím demonstruje svůj postoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
404

Tak děti bez souhlasu rodičů natáčet snad nemohou, ne? Musí aspoň rozmazat obličeje. Spolku to udělá spíš reklamu, jako já úplně chápu, že když tu ty služby pro malé autisty nejsou, že jsou rodiče ochotní zkusit cokoliv. A proč ne, copak stát snad má dostatek míst pro ty děti? A spolek nedostal prostor pro vyjádření?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
@Jolynka
@Jolynka píše:
Mě se dokument netýká, jen znám rodiče těch dětí, které byli natáčené. Prostě viděli v ukázce svoje děti a nechtějí, aby se to vysílalo, právě proto, že v tom jsou jejich děti.

Rodič dítě pozná, ale nikdo jiný. Takže to ničemu neodporuje.

Nepřipadá vám divné, že rodičum nevadí, že se zjevně s jejich dětmi nezacházelo tak jak by mělo? a že televize odhalila na rodičích nějaký podvod?

Vypadá to, že sou ti rodiče docela zmanipulováni, pokud ovšem nemájí v tom co TV natočila taky prsty…
To ví jen oni.
A my to co je v dokumentu nezjistíme, dokud to neuvidíme sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16164
18.3.21 12:26
@Jolynka píše:
Mě se dokument netýká, jen znám rodiče těch dětí, které byli natáčené. Prostě viděli v ukázce svoje děti a nechtějí, aby se to vysílalo, právě proto, že v tom jsou jejich děti.

dobře, to chápu, ale k tomu jim je petice k ničemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat