Pětiměsíční kojenec je každou noc velmi neklidný

1470
6.1.19 08:21

Pětiměsíční kojenec je každou noc velmi neklidný

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli tu někdo prožívá to samé, co já nebo jestli mi někdo dokáže poradit, co s tím. Mám pětiměsíční holčičku a už od narození je v noci hodně neklidná, kope nožičkama, háže ručičkama a poslední dobou se to zhoršuje. Tak týden zpátky aspoň vydržela tak, že jsem ji každé tři hodiny nakrmila a až za ty tři hodiny tedy začala kopat a házet sebou. Jenže poslední týden usne třeba v osm večer a v deset už začíná a mele sebou pořád a pořád :-( když ji dám mlíko, tak stejně po hodine začne, když bych ji u toho nedržela za ručičku a nehladila na nosánku, tak by začala i řvát. Já už nevím co s tím mám dělat. Celejch 5 měsíců jsem neměla jednu jedinou noc, kdy bych se aspoň trochu vyspala. U toho kopání má zavřený oči, takže to vypadá jako kdyby to dělala ze spánku, jenže kdybych ji nehladila a vykašlala se na ni a nechala ji, ať sebou hází, tak by začala řvát, takže musím být u ní. Nejvíc mě štve jak u jiných maminek poslouchám, jak jim miminko krásné celou noc spinká a já každou noc zažívám tohle. Máte to taky tak někdo nebo jsem opravdu jediná? Nevíte, jak dlouho by to mohlo ještě trvat nebo co by jí mohlo pomoct? Mléčnou kaši na noc jsem zkoušela a bez žádného zlepšení :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

484
6.1.19 08:24

Ja malýmu zabaluji ruce do deky, protože jinak se s nima porad mlati do obličeje a tak…je mu skoro půl roku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
6.1.19 08:53

Je to přirozený instinkt, dělají to všechna miminka. Proto se jim pomáhá zavinováním, brání jim to rozhodit ruce a nohy, čímž se sama budí. Některé to přechází brzy, některé později. Kaše k večeři to může ještě zhoršit, můžou se přidat bolesti bříška a celkově může být miminko neklidné. A miminka, která opravdu spí celou noc jsou spíš výjimka, mně malý začal spát celou noc až když jsem ho v jedenácti měsících odstavila od kojenía to považuji za velký úspěch. A i teď se někdy vzbudí i vícekrát za noc. Nemůže najít usínáčka, nebo se mu něco zdá :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.19 09:24

Ahoj. Neposlouchej, jak to mají ostatní. Jsou děti spavé a nespavé. Já měla relativně klidně a “spací” první dvě děti. U posledního nespavce jsem si říkala, ze to po prvních 3 měsících přejde, ale naopak - s každým dalším měsícem se počet vstávání za noc zvyšoval.V půl roce jsem vstavala tak 10× za noc, v osmi měsících cca 15×. Snažila jsem se dlouho zjistit, proč to tak je (režim, jídlo, způsob spánku), ale na nic jsem nepřišla. Proste jsem to vzala jako fakt, že se prostě nevyspím a jednou se to snad zlepší. Nakonec jsem to přestala počítat a teď v 10ti měsících jsme stále na 5 - 10ti vstávání za noc. Nic s tím člověk neudělá. Možná to bude nějaký způsob hyperaktivity, protože je malý dost zrychlený ve vývoji a když někde vyprávím, co všechno už uměl v 4, 6, 8 měsících, natož teď v 10ti tak mi nikdo nevěří, takže vsude ukazuji videa, ať nevypadám jako nesmysly chlubící se pošuk :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
484
6.1.19 09:47

Mě teda spí celou noc, tak do 3 měsíců jsem vstávala jenom jednou. Teď je mu skoro půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
6.1.19 09:48

Je prostě pohyblivá, je to vývojová fáze. Prý děti ty kopave pohyby potřebují pro správný růst kostí :) ostatní děti mají zas jiné „potíže“. Můžete dělat 2 věci - buď ji zkusit zavinout (zavinovačka, fusak, spací pytel), ale to jí možná samo o sobě vzbudí. Nebo vydržet. Zkuste ji nehladit, nechat ji být. Taky můžete zkusit přesun do dětského pokoje, příbuzným to zabralo. Moje dcera byla jako vaše, v noci pak ze spaní i lezla a bourala do příček, nebo se točila na břicho a zpátky a rejdila po posteli, když jsem včas nezasáhla, vzbudila se a byla 3h vzhůru. Takže jsem vstavala třeba každou půlhodinu až do 11m. Od té doby je to rok, spí už v dětském pokoji celou noc a je úplně klidná. Bylo to o nervy, ale zklidnila se sama od sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8276
6.1.19 09:51

Miminko co spí celou noc je spíš výnimka než pravidlo. Jen se tím kdo ho má, rád chlubí :) Já první prospanou noc u první znám až někde kolem 1,5 roku. Vždy když bylo něco nového, na týden nebo na dýl se zase spaní zhoršilo. Nejhorší to bylo když se odplenkovala - to jsem vstávala a posazovala na nočník i 5× za noc, mezitím x krát koli něčemu jinému. Já jsem s tím něaj počítala. Resp. jak nám na předporodním kurzu říkali „počítejte s tím, že se nejbližší 3 roky nevyspíte. Kdo to vezme pak s druhým, tak ještě dýl.“ Teď máme 3 měsíční mimi - to se na jídlo síce zatím budí jen jednou za noc, ale mele sebou dost i mele. A co si budem podívat, kým sebou mele, tak já neusnu, pač jsem podvědomě v pohotovosti. A pak kdž už začínám usínat, tak sebou zase mrskne a je to od začátku. Do toho občas ozve starší, případně začne brečet ze spaní u sebe.
Vydržet, obrnit se. A pokud je to první, chodit spát přes den. Prdnout na domácnost a fakt se vyspat když to jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17260
6.1.19 09:53

přesně tak, vyprdni se na všechny ostatní, většinou taky kecají…
myslím, že tvoje dítko je zavinovací typ, zkusila bych pevně zavinovat , případně k tomu pustit bílý šum :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1210
6.1.19 09:54

@Petrusska007 hyperaktivita se pozná později a hlavně se děti nemohou kvuli ni soustředit, tedy naopak toho umí míň než by měly. Máte šikovného kluka a nebojte, on se časem zklidní, pozná sám, že spát v klidu je pohodlnější. Měla jsem s dcerou to samé. Teď má 23 měsíců a včera jsem spala 10 hodin v kuse! Nebylo třeba vstát ani jednou. Před rokem bych nevěřila, že je tohle možné :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.1.19 10:25
@Lu1234 píše:
@Petrusska007 hyperaktivita se pozná později a hlavně se děti nemohou kvuli ni soustředit, tedy naopak toho umí míň než by měly. Máte šikovného kluka a nebojte, on se časem zklidní, pozná sám, že spát v klidu je pohodlnější. Měla jsem s dcerou to samé. Teď má 23 měsíců a včera jsem spala 10 hodin v kuse! Nebylo třeba vstát ani jednou. Před rokem bych nevěřila, že je tohle možné :lol:

10 hodin! 8o 8o 8o … už se taky těším :pankac: snad to bude dřív, jak za rok :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1470
6.1.19 13:14

@Lu1234 Já jsem ji zkoušela zavinout, ale ona je pak hodně zpocená a když ji to dám zas volněji, tak se z toho hned vykope a i tak je zpocená, takže ji nemůžu zavinovat :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1470
6.1.19 13:19
@Lu1234 píše:
@Petrusska007 hyperaktivita se pozná později a hlavně se děti nemohou kvuli ni soustředit, tedy naopak toho umí míň než by měly. Máte šikovného kluka a nebojte, on se časem zklidní, pozná sám, že spát v klidu je pohodlnější. Měla jsem s dcerou to samé. Teď má 23 měsíců a včera jsem spala 10 hodin v kuse! Nebylo třeba vstát ani jednou. Před rokem bych nevěřila, že je tohle možné :lol:

Určitě se pozná až později? Mám s ní totiž ještě další problém a to ten, že jakmile ji dám něco do ruky, aby si hrála, tak se hned vzteká, u ničeho nevydrží, je to hroznej vzteklounek a taky když leží tak pořád kope nožičkami a ručičkami i přes den, prostě pořád když je vzhůru tak sebou šije…takže sebou šije vlastně skoro nonstop, když ji neprebaluji nebo nekrmim nebo tu první hodinu spánku to nedělá, tak si říkám, jestli nemám hyperaktivní miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17260
6.1.19 14:13

@Zoe1 zkus teda ten bílý šum, nějaké moře nebo něco takového :think: jinak já doporučuji péřovou zavinovačku, ale nu tu už je skoro velká - děti jsou v ní klidnější, prodávají se i větší 100×100 cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama