Pětiměsíční málo spí, často se budí, co s ním?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucah
Závislačka 2806 příspěvků 19.12.17 12:22
Pětiměsíční málo spí, často se budí, co s ním?

Ahoj holky, mám dotaz, prosím radu a zkušenost, moje starší děti dvojčata od malička hodně spaly, v noci a i hodně přes den, po půl roce už se moc nebudily a v 10 měsících už jsem byla i jednu noc pryč..
Teď máme pětiměsíčního, do tří měsíců usínal v osm, první buzení mezi 12-2, potom po hodině a půl až třech, kolem třetí až páté vydržel hodinu nespat, pak zase usnul, teď od tří měsíců se to spaní zhoršuje, třeba dnes - usne v osm, budí se v půl desáté, to dostal dudlík (předtím spal bez dudlíku, teď ho začal dostávat), usíná, vyplivne dudlík, za půl hodiny znovu vzhůru, v 11 už dudlík nefunguje, takže zase krmení, usíná jen u prsa, jinak neusne, od 12 do 2 nespal, to si ho vzal manžel, nebyl pár dní doma a už jsem byla fakt vyčerpaná, takhle jede celou noc a kolem sedmé á vstává úplně, přes den usne 2× tak na hodinu.. déle spí jen v kočáře a někdy ani tam ne, aspoň většinou neřve a kouká.. on je pak unavený, hrát si vydrží chvilku a je protivný..
V nosítku usne, jen když s ním chodím venku, doma ne.
Poraďte, co Vám zabralo na lepší spánek, vždyť mu to nemůže stačit?
Už jsem přemýšlela, že dostane um a přestanu ho kojit.. ale zatím nevzal na milost žádnou lahev.. nebo zrušit uspávání u prsa a mít to jen jako jídlo? Starší to tak měli, najedli se, položili do postele, dudlík a spali.. hlad určitě nemá, břicho ho nebolí, zuby nerostou..
Už vážně nevím, chápu, že chce cítit moji blízkost, ale já celou noc nespím, mám dva školáky, jsem unavená, protivná, přes den ho musím pořád nosit, jinak řve, nemám čas na ně, na sebe, při chození venku s kočárem mám občas pocit, že usnu nebo zkolabuju, neužívám si to..
Zkoušela jsem u kojení spát, to nejde, on sebou mrská.. u nás v posteli to také není lepší, zkoušela jsem jít i do jiné místnosti, aby mě necítil a chodit za ním, ale je ještě horší, že běžím přes celý byt, když ho slyším v chůvičce..
Zkusila jsem i trochu kaše na lžičce, ale mám pocit, že po ní spíš prděl, než že by spal..
Občas ho někdo venku povozí, ale to tu situaci neřeší, když si jednou týdně na hodinu lehnu, tak mi líp není.. někdy mám ž halucinace, slyším ho, i když nebrečí..
Je možné, že mu stačí tak málo spát? Zlepší se to?

Reklama

Reakce:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1567 příspěvků 19.12.17 12:32

No, je to na hlavu, ale normální. Měla jsi prostě kliku na ty první dvě :mrgreen: Můj syn byl se spánkem ještě horší, nechtěl dudlík, UM, jen prso, ani odstříkané mlíko si z lahve nikdy nevzal. Tak do roka jsem to jako zombie nějak přežila, ani nevím jak.. a pak jsem přestala na noc kojit a cca do týdne začal v noci celkem spát. Ale tohle opravdu až později… teď v 18m už noci prospí většinou.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25481 příspěvků 19.12.17 12:38

Děti nejsou stejné - taky jsem to tak měla, první dítě spavé, druhé extrémně nespavé. I ted té mladší stačí spánek o cca 2h méně než její ségře.
Opravdu jsou děti, které potřebují spát méně a pak ještě v porovnání se spavějším sourozencem je to pro matku na palici. Dost pomohlo si připustit s smířit se s tím, že spát prostě nepotřebuje tolik - nebyla jsem pak nervní a neupínala se na čas, kdy měla spát a nespala.

Lucius08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 19.12.17 12:47

Vydržet :nevim: Můj syn má dva roky a do teď se budí 3-5× za noc. Od malinka špatně spal. Myslela jsem si, že to bude lepší a lepší, ale naopak, zhoršovalo se to. Kolem roku už jsme přestávali s manželem fungovat, přestala jsem kojit. Zlepšilo se to, ale pořád se budil. Zkusili jsme vyměnit matraci, místnosti, s postylkou jsme šaškovali, homeopatika, čaje, čípky niiic nepomohlo…

dickys
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 19.12.17 12:49

S dcerou jsme to měli dost podobně, mezi 4-5. Měsícem to bylo šílené, chtěla v noci prso co hodinu snad :roll: Trochu pomohlo, že jsme začali přikrmovat, mlíko už ji asi nestačilo, začala pak být i aktivnější přes den, holt na to měla víc sílu :D Teď v téměř 11 měsících už přes noc nekojim, ale budí se i tak minimálně 2×, někdy ji stačí dát dudlík, někdy ji musím vzít k nám do postele… No ale v tom nejhorším období nočního (ne)spaní mi pomáhalo ji prostě nechat u nás v posteli s prsem v puse, sice jsem byla celá zlámaná, ale aspoň trochu jsem se vyspala.

berua13
Ukecaná baba ;) 1676 příspěvků 19.12.17 13:22

Máme teď to samé. Synovi bude zítra pět měsíců a od těch třech taky takhle vyvádí… Usne kolem sedmé, do půlnoci třikrát vzhůru… Pak teda většinou zabere, ale od tří hodin zase snad každou hodinu prudí. Taky chce prso, dudlík občas vezme, ale málokdy…
Večer usíná jen u kojení a to je asi ta chyba :lol:

Ollik
Kecalka 225 příspěvků 19.12.17 20:13

Dcera se mi taky často budí. Po prvním nočním vzbuzení končí mezi mnou a přítelem v naší posteli. Obvykle u prsa. Není to sice vždy pohodlné, ale aspoň se všichni tři vyspíme. Hlavně dcera :D

kacka52
Závislačka 4047 příspěvků 19.12.17 20:35

Mám 8 měsíční dceru a taky spí proti starší dceři o dost méně. Přes den jí stačí klidně 2× 20 minut, nechápu. Výjimečně dá hodinu v kuse, standard je kolem 45 minut dopoledne a odpoledne. V kočáru většinou spí déle, když se jede. Večer chodí spát mezi 19-20. Tak 5× do týdne se ještě do 20 minut probudí a musím znovu uspat :roll: Pak se budí 3-4× v noci, to až posledních 14 dní. Do té doby se budila 2× do půlnoci, 3× do 4 ráno a pak po 30-45 minutách do 6-7, kdy vstávala. A to jsem ještě v noci musela 2-3× uspávat, fakt šílený. Snad jí to vydrží a k tomuto modelu se nevrátí :mrgreen: Se spánkem má problémy od narození, hrozně blbě usíná.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Detaily ústeckého masakru: Aleše a Marii vrah hodiny bil, pak znásilnil jejich dcery

U ústeckého krajského soudu dnes pokračovalo řízení s komplicem vraha z... číst dále >

Vondráčková promluvila o rozchodu s Plekancem: Bylo to překvapení!

Když Tomáš Plekanec před týdnem prostřednictvím sociálních sítí informoval,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama