Pevná rovnátka

591
1.12.20 22:23

Pevná rovnátka

Zdravím pánové a dámy. Mám dotaz: Má někdo konkrétní zkušenosti s pevnými rovnátky?? Dceři je budou nasazovat za necelé dva týdny, jen by mě zajímalo na co se připravit atd. Myslím čištění, možné problémy, starosti… Eventuálně desinfekce, údržba. Za každý názor budu vděčný. Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1183
1.12.20 22:36

Po každém jídle by si měla čistit zuby, a to jak normálním kartáček, tak těmi malými mezizubními v oblasti rovnátek a poté tzv. televizním kartáček, každý zub zvlášť. Taky utahování rovnátek je dost bolestivé, takže po každém utažení je vhodnější spíš kašovitá strava. A jídlo by se mělo krájet, ne kousat, např. jablka, atd. Taky by neměla žvýkat žvýkačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
1.12.20 22:39
@alejandra píše:
Po každém jídle by si měla čistit zuby, a to jak normálním kartáček, tak těmi malými mezizubními v oblasti rovnátek a poté tzv. televizním kartáček, každý zub zvlášť. Taky utahování rovnátek je dost bolestivé, takže po každém utažení je vhodnější spíš kašovitá strava. A jídlo by se mělo krájet, ne kousat, např. jablka, atd. Taky by neměla žvýkat žvýkačky.

Děkuji moc!!! Žvýkačky nežvýká. :palec: Jídlo poladim. Jen jsme to vyfasovali takhle před Vánoci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
1.12.20 22:41
@T.Petr píše:
Děkuji moc!!! Žvýkačky nežvýká. :palec: Jídlo poladim. Jen jsme to vyfasovali takhle před Vánoci :roll:

To bude v pohodě, ty rovné zuby za to stojí :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3849
1.12.20 23:59

@T.Petr

A taky pozor na ořechy!
Neměla by kousnout do ničeho tvrdého (jablka, chlebová kůrka, pecky z třešní, ořechy, apod.) - rovnátka, resp. drátek by mohl prasknout.
Prý je na čištění výborná zubní sprcha (neměla jsem, tenkrát to stálo hodně peněz. Teď už se dá pořídit za slušné peníze - může dostat pod stromeček).
A jak budou nasazovat, doporučuju nešetřit a koupit velkou zásobu ortodontického vosku. Ze začátku, než si dásně zvyknou, jí to bude bolet a drásat do krve - tomu se dá předejít právě tím voskem, který si nalepí na zámečky v místech, kde jí to bude zlobit. Je dobré ho mít dost a nemuset s ním šetřit.
Jinak radím velkou podporu, ten začátek není jednoduchý a bolí to (asi tři první dny docela hodně), ale opravdu to za to stojí, tak jí to usnadněte, jak to půjde :-)
Pak už je to pohoda, loučila jsem se s nimi s těžkým srdcem ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
591
2.12.20 05:18
@Whitedog píše:
@T.PetrA taky pozor na ořechy!
Neměla by kousnout do ničeho tvrdého (jablka, chlebová kůrka, pecky z třešní, ořechy, apod.) - rovnátka, resp. drátek by mohl prasknout.
Prý je na čištění výborná zubní sprcha (neměla jsem, tenkrát to stálo hodně peněz. Teď už se dá pořídit za slušné peníze - může dostat pod stromeček).
A jak budou nasazovat, doporučuju nešetřit a koupit velkou zásobu ortodontického vosku. Ze začátku, než si dásně zvyknou, jí to bude bolet a drásat do krve - tomu se dá předejít právě tím voskem, který si nalepí na zámečky v místech, kde jí to bude zlobit. Je dobré ho mít dost a nemuset s ním šetřit.
Jinak radím velkou podporu, ten začátek není jednoduchý a bolí to (asi tři první dny docela hodně), ale opravdu to za to stojí, tak jí to usnadněte, jak to půjde :-)
Pak už je to pohoda, loučila jsem se s nimi s těžkým srdcem ;-)

Děkuji moc :mavam: Skvělá recenze :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2692
2.12.20 08:09

První dny po nasazení a pak vždy po utahování to dost bolí. Dcera pak bývá protivná někdy si řekne i o paralen na noc. Čistí po každém jídle, používá klasický, mezizubní a jednosvazkový kartáček. Ze začátku nechtěla jíst ve škole svačiny a nechtěla chodit na obědy, musela se s rovnatkynátky nejdřív naučit fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 09:24

Ahoj mam je a na co se pripravit no, prvni tyden je peklo :lol: dost vsechno boli nemuzes si kousnout opravdu do niceho tvrdeho takze volit prvni tyden mekka jidla jogurtiky atd. Nechte si v ordinaci pribalit vosk na oderky od rovnatek se bude hodit, na utahovani pak nevidim nic zas tak strasneho samotne me neboli ale pak dva dny po utazeni je to citit a zase musis volit mekkou stravu nez bolest prejde…da se to ale vydrzet i bez prasku na bolest :) cisteni po kazdem jidle je nutnost ja vyfasovala hned i cestovni kartacek :lol: jinak preju at lecba probiha v klidu urcite to za to stoji :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.20 09:26

Jo a co muzu doporucit je sonicky kartacek elektricky, driv jsem ho nemela ale co mam rovnatka je to cisteni pohodlnejsi na soft program, urcite se vyplati do nej investovat

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat