Reklama

Pevný nebo pružný šátek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Magi
Kecalka 421 příspěvků 04.07.10 17:03
pevný nebo pružný šátek

Mám skoro tříměsíční holčičku a uvažuji o šátku. Už jsem se trochu dívala na netu, ale jelikož jsem začátečník, tak nechápu výhody pružného či pevného šátku. Jaký je lepší a proč, co myslíte?
Druhý dotaz mám ohledně délky šátku, jak určit tu správnou? Je někde tabulka na jakou postavu jak dlouhý šátek?
 Díky!

Reklama

Reakce:

kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 04.07.10 17:21

Ahoj.mam tříměsíčního chlapečka a koupila jsem pružný pětimetrovy.jsem s ním spokojená stejně jako malý.ale je jen do 10kg.docela mne zajímá co ti pořadí ostatní.

AnastazieB
Echt Kelišová 8323 příspěvků 04.07.10 17:53

Já zatím šátek nemám, ale obecně se doporučuje pružný šátek pro novorozence a začínající maminky. Protože do pružnějšího šátku se mimi lépe vkládá a nemusí se tak pečlivě uvazovat, není prostě úplně důležitá ta technika úvazu (pružný šátek leccos „odpustí“).
Pevný šátek je pak na větší děti, protože pružný by se moc prověsil, navíc nemá takovou nosnost.
Ale ve třech měsících… nevím, to je už na hraně. Možná nějaký pevnější pružný.
Prozkoumej to tady, určitě nějakou radu najdeš http://www.nosenideti.cz/china.php?…

Novire
Neúnavná pisatelka 19821 příspěvků 04.07.10 19:19

Magi,
gratuluju k rozhodnutí nosit :dance:
Hlavně záleží, kolik malá váží, pokud okolo průměru, tak je možné koupit pružný šátek, ale vybírej z těch, co nejsou pružné moc - v úvahu přichází třeba MaM Eco (pokud vím, tak má nosnost dokonce 18kg) nebo Moby.
Nicméně já osobně bych pro tříměsíčního nošence doporučila už pevný šátek. Je možné, že po půlroce už budete vázat na záda a to s elastickým moc dobře nejde a ani nevím o nikom, kdo by takto nosil.
A co se týče délky šátku - pravděpodobně budete ze začátku vázat hlavně kříž s kapsou uvnitř (KsK), ten se obvykle váže s velikostí 4,2m nebo 4,6m - vycházím z délek šátků Didymos.

Novire
Neúnavná pisatelka 19821 příspěvků 04.07.10 19:42

Ještě dodatek - pokud se přece jen rozhodneš pro pružný šátek, tak tam se velikost nevolí, ty jsou vyráběny jen v jedné standartní délce. Myslím jako, že jedna značka vyrábí jen jednu délku pružného šátku, ale různé značky vyrábí různé délky - zpravidla 5m nebo 5,5m.

honey_star
Zasloužilá kecalka 954 příspěvků 04.07.10 21:04

Magi, super rozhodnutí :-)
Elastiky jsou dobré k tomu, aby se člověk s šátkem sžil, naučil se základní úvazy, tím jak je pružný tak při vázání sám „pomáhá“ a jde to snadněji. Taky ale doporučuju spíše pevnější elastik, tzn. Moby nebo MaM, jak píše Novire. Hodně pružný šátek bych už pro tříměsíční nevolila.
Pevné šátky unesou i mnohem těžší batolata a dělají se v různých délkách a krásných designech.
Můžeš pro začátek zkusit elastický šátek a když tě to chytne tak později koupit pevný. Elastik si můžeš buďto nechat na případného dalšího nošence, nebo ho snadno prodáš. Prodávají se docela dobře, třeba na nosenideti.cz je bazar, kde se dají koupit i prodat použité šátky. Kvalitní šátek totiž nošením nijak neztrácí na kvalitě, naopak se tzv. zanosí a o to lépe se s ním váže :lol:

Magi
Kecalka 421 příspěvků 04.07.10 21:24

Holky, moc vám děkuju za vaše postřehy. Pomohly jste mi :palec:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >