Phenaemaletten na novorozenou žloutenku?

542
27.7.13 21:59

Phenaemaletten na zloutenku

Mate nekdo zkusenosti s branim tohoto leku na novorozeneckou zloutenku? Malemu jsou necele 3 tydny a doktorka nam ho dala na 5 dni, kazdy den 3× tretinu tabletky. Rikala mi, ze druha moznost by byla 48 hod prevarovat materske mleko a ze to nedoporucuje, pry bych tezko zvladala odsat dostatecne mnozstvi. Mam doma jeste 2leteho a odsat mi driv nikdy neslo dostatek, tak jsem odsouhladila ty leky a dnes je synovi poprve dala. Ale je cely den strasne spavy a ja z toho nemam vubec dobry pocit.
Taky mam strach 48 hod nekojit, aby se mi nezhorsila tvorba mleka. Zaroven si ale rikam, jestli by to I tak nebylo lepsi, nez mu davat leky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
27.7.13 22:08

To bral můj pes na epilepsii, že je dítě spavé se nedivím, zklidňuje to. Půjčila bych si odsávačku, nakoupila stříkačky, krmila přes prst, aby si dítě nezvyklo na flašku a co by nestačilo MM, tak bych dala UM. MM se tuším nemusí vysloveně převařit, „jen“ zahřát na nějakých 70 stupňů. Pokud bych měla hlídací babičku, frkla bych dvouleté na tu dobu k ní, abych měla s miminem klid. Jestli spadne laktace, tak se zase rozkojíš, pár dnů pak dítě bude nevrlé a bude chtít být furt na prsu a pak se to spraví :nevim: Spíš bych se bála zánětu prsu, takže bych dítě tak 2× denně přiložila k prsu, aby odsálo i ty zapeklitější mlékovody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9821
28.7.13 00:23

@Vendy31 na žloutenku? co to je? vždyt žloutenka se léčí svícením v inkubošu a né léky na epilepsii?
dcerka jsi bere na EPIlepsii a je to děsný záhul pro tělo, zdravému dítku bych ho nedala :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8783
28.7.13 01:34

@Dita01 - no, on fenobarbital urychluje odbourávání bilirubinu, takže logiku jeho použití u novorozenecké žloutenky má. ale tedy myslela jsem, že se dneska při léčbě novorozenecké žloutenky už moc nepoužívá, právě pro vedlejší účinky jako je ospalost a útlum dechového centra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama